Těžké časy

Tuto sobotu se odehrálo další kolo 1. ligy juniorů. Skvělá zpráva byla ta, že jsme hráli doma a tak nebylo nutné brzké vstávání. Sraz klasicky v 8:45 v hale. Zároveň vedle nás hrály juniorky a na dalším kurtu ženský. Než jsme se my, kluci vyhrabali z šatny, tak všechny reklamy byly nachystané, což bylo příjemné překvapení. Po chvíli přijeli kluci z Přerova, které jsme už dobře znali a tak nebylo co řešit a o ničem spekulovat.

Sestava byla opět v užším počtu, ale tentokrát jsme měli už smečaře a to byl Mirďas. Takže se sestava ustálila v tomhle znění: Mirďas a Konec na smeči (i když hrál první set Konec na účku), Jirka s Šimonem na bloku, Adam na účku a Johy na nahrávce. Peťa byl střídající hráč jak za smečaře, tak i za účko. Václav vše řídil z lavičky.

10:00 a všechny zápasy mohly začít. První set nebyl až tak špatný, ale jako dobrej výkon se to brát taky nedá. Velké množství zkažených podání nás dost potápělo. Soupeř nám dával záhul díky dvěma smečařům, kteří pro nás byli neřešitelný problém. Naše bloky byly mizivé až žádné. Na útoku bylo moc vyvalených míčů. Dramatická koncovka, kterou zvládá soupeř lépe. Druhý set se o něco zhoršil. Útok na naší straně byl pod 30% a obrana na síti nulová. V poli se moc nečaplo a tak byl další set v barvách soupeře. Třetí set ve stejném duchu jako druhý. Není co dodat. Soupeř vyhrává.

Pauza byla necelou hodinku a mohlo se jít na další zápas.

Začátek prvního setu byl úplně o něčem jiném. Skvělá plachta do bagru dělala soupeři velký problém a my se dostávali do pěkného náskoku 4 bodů. Vše běželo velmi dobře. Soupeř kazil, tím nám pomáhal a my ještě k tomu tlačili servisem. Náskok 16:10 vypadal velice slibně. To by pak ale nebyl pravej volejbal kdyby všechno šlo jako po másle. Po chvíli stav 16:13, najednou 16:15 a my dáváme další bod až potom, co dal soupeř 5 bodů za sebou a stav byl 17:15. Tlak, který se tímhle pádem vyvinul jsme neustáli a set končí 25:23 pro Přerov. Druhý set již neměl takovou energii a emoce jako první set a vše bylo už nemastné neslané. Náš útok šel opět do kytek a nic jsme nezablokovali. Prohra. Třetí set byl úplně bez duše. Vypuštěný, bez emocí, bez radosti z bodu. To byl v podstatě set z povinnosti.

Celkově náš výkon nestál skoro za nic. Místem je to pěkný volejbal, ale jen v minimálních případech. Chce to asi víc a víc trénovat.

Svitavy - Přerov 0:3 (-23,-18,-19)

Svitavy - Přerov 0:3 (-23,-19,-20)

Děkujeme těm, co se přišli podívat a fandili. Příští kolo by mělo být 14.2. v Brně.

Více fotek na facebook.com/volejbal.svitavy.