Další dvojutkání doma v sobotu 15. 10. 2016 se soupeřem, který byl po 4. kole na druhém místě tabulky, čili těžký soupeř a navíc velká neznámá (pouze něco málo z jejich videa).
TJ Svitavy - VK Benátky nad Jizerou 3:0 (17,14,20)
Rozlosování, výsledky a aktuální tabulku najdete zde.
V sobotu vypukne zahájení ligových soutěží v domácím prostředí hned třem týmům. Prvoligoví junioři zahajují v 10 s Pardubicemi, prvoligové juniorky pak v 11 s Vyškovem. o úvodní hvizd se postarají již v 9 hodin naše ženy A, které vyzvou svého soupeře z druholigové kvalifikace, Nymburk.
Jste srdečně zváni, vstup volný!!!
Výsledky 5. kola 2. MVL (pondělí 30. května 2011)
Dukla - Jiskra Brněnec 2:0 (21, 21)
Taumatawhakata - MišMaš 0:2 (-15, -15)
ÚSK team - Jestřábi 2:0 (18, 22)
Buldozéři - Antik 0:2 (-16, -24)
Jestřábi - Šmejdi 1:2 (15, -16, -11)
MišMaš - ÚSK team 2:0 (12, 13)
Šmejdi - Buldozéři 2:1 (-12, 15, 11)
O víkendu 1. - 3. června se konal v Novém Jičíně turnaj žákovských krajských výběrů, který se každé dva roky střídá s Olympiádou dětí a mládeže. Do konečné nominace na tuto akci se dostali čtyři hráči našeho oddílu Jakub Klika, David Jarůšek, Josef Meluzín a Vojtěch Slezák.
Minulý týden se konaly v Plzni Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže. Pořadatelé vypsali tentokrát 18 sportovních disciplín, mezi kterými chyběl tradiční olympijský šestkový volejbal, ale své zastoupení zde měl alespoň beachvolejbal. Turnaje se účastní výběry jednotlivých krajů, hráči a závodníci jsou omezeni datem narození, nejstarší mohli být narozeni v roce 2000.
Minulý víkend měl být pro starší žákyně TJ Svitavy velmi důležitý, všechna pozornost se upínala na Český pohár. V pátek večer se však narychlo změnila situace, když nás oslovil trenér České Třebové pan Hanzelka, který organizuje soutěž Stříbrná vločka pro týmy, které se do poháru nekvalifikovaly, nebo se o to ani nepokoušely, a termínově se kryje s turnaji ČP.
Vážení čtenáři, opět se k vám vrací náš ne tak pravidelný zpravodaj s informacemi o posledním odehraném kole první ligy juniorů a našem týmu, účastnícím se této soutěže. Dne 10.12. jsme se vypravili do Kněžmostu, kde stojí náhradní hala týmu z Mnichova Hradiště, našeho soupeře pro toto kolo.
Dnešním dnem zahájily mistrovskou soutěž i naše starší žákyně. Vzhledem k počtu děvčat máme přihlášena dvě družstva (jako jediný oddíl v kraji). Systém soutěže je tříkolový - postupně odehrajeme se všemi týmy tři utkání, v jeden den nás vždy čekají dva soupeři.
Áčko se pod vedením Romana a Libora rozjelo směr Choceň.
Béčko zamířilo do Lanškrouna s Jirkou a panem Dědkem (děkujeme za pomoc).
Výsledky 6. kola (17. června 2015)
47. Antik - Sněženky a machři 0:2 (-14, -22)
48. C team - Pozdní sběr 2:0 (15, 20)
49. Radiměř - Jiskra Brněnec 1:2 (23, -21, -13)
50. Choboti - Jelita a kroupy 1:2 (-15, 14, -6)
51. Jiskra Brněnec - Choboti 2:0 (21, 24)
52. Pozdní sběr - Jelita a kroupy 0:2 (-19, -19)
53. C team - Drink team 2:1 (25, -22, 8)
54. Radiměř - Antik 2:0 (23, 14)
55. Drink team - Maori battalion 2:1 (19, -24, 8)
Další víkendový výjezd byl dne 12.3. na palubovku Vsetína. Tým, kterého herní styl nám docela vyhovuje, navíc i pohodové družstvo, což se o jiných soupeřích nedá říct.
VK Austin Vsetín - TJ Svitavy 3:2 (20,-22,-21,10,15)
K prvním a historickým utkáním juniorské ligy naši borci tuto sobotu odjížděli do sousední České Třebové. My s 11 hráči a dvěma protřelými organizačními pracovníky našeho klubu, Mazlíkem a mnou :-)
Velmi netradiční pohled na letící volejbalový míč nabízí pozvánka našich žen na víkendovou kvalifikaci v hale Na Střelnici.
V sobotu ráno jsme vyrazily za soupeřkami do Pardubic. Drobné komplikace byly po cestě vyřešeny a proběhla i exkurze v zookoutku u Laďky Erbové. V Pardubicích byla menší okružní jízda po obytné zóně a rozmluva s místními policisty, ale vše opět v pořádku. Do tělocvičny a šaten s korýtkem jsme dorazily s mírným zpožděním. Tělocvična měla trochu ošoupaný a klouzavý povrch a kůl nakřivo opravdu zaujal, ale jinak byla velice útulná a hrálo se tam dobře.
Již třetí kolo po sobě mohu psát to samé - s týmy z hradeckého kraje jsme prohráli, s týmy z našeho kraje vyhráli. Ke zlepšení výsledků nepomohlo ani to, že jsme na 4.
Další díl krajského přeboru v přehazované čekal naše Žraloky v neděli 29. listopadu. Tentokrát jsme byli skoro v plném počtu, takže 20 borců vyrazilo
do České Třebové. Na tomto místě musím poděkovat spolucestujícím rodičům. Že nám nikdo nespadl pod vlak, nebo neskončil v Praze či Brně, je naším společným úspěchem.
Poslední zápasy v roce 2017 jsme odehráli na domácí palubovce proti Havlíčkovu Brodu, se kterým se nám v minulé sezoně docela dařilo. Tentokrát zklamání a další komplikace v boji o záchranu.
TJ Svitavy – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 1:3 (-18,16,-12,-16)
Obvykle se říká, že rok má čtvero ročních období - jaro, léto, podzim a zimu. Volejbalový rok má období dvě - období soutěže a období přípravy na soutěž. Dalo by se říct, že jsme v plně rozjetém období soutěže. A máme ho sakra dobře rozjeté :o).
23. srpna aneb sedmý den. Ráno nás všechny překvapil déšť. Pršelo asi do desíti hodin, ale stejně se kvůli tomu Ďáblům a Jestřábům posunul trénink až na odpoledne. Dnes jsme šli opět do místní jídelny, akorát s tím rozdílem, že nás pan Leckéši nechal očkem nakouknout do místní fabriky INPO, neboli náš známý Kovex, kde se každý přesvědčil o tom, že pracovat rukama, není nic lehkého.