Kvalifikace MČR se hrála systémem pěti sedmičlenných skupin, z každé postoupily první tři týmy do finálového turnaje, který se uskuteční 3.-5. května v Hradci Králové. Naše kvalifikační skupina A se hrála v Kojetíně.
Dnes uspořádal "náš oddíl" v hale a v tělocvičně na Riegrovce turnaj starších žákyň, na který se sjelo úctyhodných 16 družstev z celé Moravy a vých. Čech. Všechno připravit, zorganizovat, v průběhu turnaje "ukočírovat", pak ještě "zamést stopy" po zhruba 180 účastnících a vše vyúčtovat, to zabere sakra hodně času a kolikrát i pocuchá nervy. To mi věřte!
V pátek se to tu začalo mírně vylidňovat. Ráno odjeli Kojetíňáci, takže tu bylo hned o něco méně lidí a zmizela většina stanového městečka. Naši mladší a nejmladší vyrazili v devět hodin na kurty, zatímco nejstarší se za trest vydali běhat na fotbalové hřiště, důvodem jest porušení nočního klidu.
Včera zakončily podzimní část sezóny starší žákyně, když místo běžného tréninku dohrávaly poslední dvě utkání Krajského přeboru kadetek proti Litomyšli. Obě družstva v této soutěži ještě nevyhrála. Litomyšl přivezla šest hráček, nás bylo i přes nemoci děvčat deset. Vlastně devět, Markétka si bude velice dobře pamatovat, že dresy se doma nezapomínají...
Dnešním dnem začíná soustředění kadetkám/starším žákyním - skupině vedené Jiřím Švihelem. Tradiční Hošťálkovou, která prostě není nafukovací, jsme vyměnili za neznámé prostředí Žďáru nad Sázavou, kde nám zázemí v podobě ubytování na internátu a stravování ve školní jídelně poskytla místní Vyšší odborná škola.
V sobotu 28.11.2015 k nám přijel tým Prostějova, potřebovali jsme bodovat, což se nám povedlo částečně, ale celkově úspěch.
V neděli 25. září jsme opět museli řešit logistický rébus s organizací dopravy. Skupina A (SY A, SY B a SY D) se hrála v České Třebové - jelo se na pohodu vlakem pod vedením Davida Pišína a Michala Pally. Skupina B se konala v Chocni a vedení družstva Svitavy C se ujal Tonda Pelíšek a skupina C se odehrála v Letohradě a tým Svitavy E měl na starost Luděk Šimek.
Tuto neděli pořádal VO Lanškroun v této sezóně poslední ze série turnajů barevného minivolejbalu Pardubického kraje. V sobotu jela výprava na žlutý a oranžový, v neděli pak na červený a modrý.
Začalo to už v pátek na tréninku. Únava, nechuť ke všemu a hlavě k pohybu. Odjíždět jsme měly v sobotu ráno v 7 hodin, ale ani mikrobusu se nechtělo přijet včas, asi věděl proč. Bylo 7:10 a mikrobus stále nikde, jen sněžilo, byla mlha a nikomu se pořád nic nechtělo. Nakonec jsme v 7: 20 vyjely a do Přerova dojely v celkem dobrém čase. Věděly jsme, že Přerov tyto dva zápasy po jarním výprasku dvakrát 3:0 u nás Na Střelnici nepodcení.
Prázdniny jsou v plném proudu. Je čas dovolených, cestování, lenošení, odpočívání...ale naši muži nelení, už začali přípravu na příští sezónu. A jak jim to dnes šlo. Balón jim ani nechybí :-) V průběhu června mi jich pár odpovědělo na otázky spojené s dovolenkováním...
Pokračuji v rozhovorech s rodiči našich svěřenců. Na řadu přicházejí opatovští Saskia a Aleš Leinweberovi, se kterými je radost spolupracovat. Bez přemlouvání jedou s klukama z mladších žáků či přípravky buď jeden nebo druhý a někdy případně oba dva. Jejich auto je k dispozici pokaždé, jako by patřilo našemu oddílu.
Blížíme se do finále...
Do konce soutěže už nám zbývá porazit ještě 4 soupeře - USK Pardubice, TJ Sokol Dolní Újezd, Teslu Pardubice a Lanškroun. Vyrážíme do Pardubic se utkat s prvně jmenovaným družstvem.
Tréninková skupina starší přípravky na konci ledna a začátkem února čerpala v soutěžích Pardubického kraje volno. Proto se trenéři rozholi pilovat herní činnosti netradičně i o víkendu.
Tréninková skupina starší přípravky nasadila do KP mladších žákyň dva týmy, které si tuto sezónu mezi staršími protihráčkami budou osvojovat hru v šestkách.
Momentálně je se svým týmem na letním soustředění v Hošťálkové. Děkuji Terezce, že byla ochotná vyplnit otázky těsně před odjezdem. Letošní sezóna pro tým kadetek spolu s Terez byla velmi úspěšná. Vybojovaly společnými silami zlaté medaile v krajském přeboru. Užívejte léto a mějte se fajn :-)
Jméno: Tereza Baráková
Družstvo: Kadetky
Hned druhou lednovou sobotu jsme započaly druhou polovinu sezóny. Tentokrát jsme začínaly na domácí půdě proti Sokolu Pardubice, který aktuálně okupuje 2. příčku tabulky. A dokonce jsme měly tu možnost zahrát si v hale Na Střelnici. Hned ráno nás však potkala nemilá věc. Jedna z našich nahrávaček odpadla s antibiotiky už týden předtím.
Když si vzpomenu na zprávu z KP mladších žáků z 11. listopadu (viz Debakl v Lanškrouně), viděl jsem dnes na domácím turnaji na Felberce několik pozitivních změn.
Dnes vydáváme rozhovor s nenápadným členem družstva Condor. Málo kdo ví, že je předsedou Okresního volejbalového svazu a členem Krajského volejbalového svazu. Volejbalově vyrůstal v generaci hráčů Kavalír, Ovad, Sezemský, Pöffel, Jarůšek, Meluzíni, Marušové...
Tak pohár ve Svitavách je za námi a nezbývá než bilancovat. Udělali jsme to po našem a snad se soupeřům u nás líbílo. O tom ale určitě více Elvis v komentářích. Na mé maličkosti je zhodnocení všech zápasů a poděkování všem, co se podíleli na organizaci.
Poslední dvojutkání základní skupiny ligy juniorek mají před sebou naše hráčky. Soupeřky přijedou z Brna Jehnic. Aktuálně půjde o souboj druhého a třetího celku tabulky. Na Jehnice ztrácíme tři body, ze čtvrtého místa nepříjemně dotírá Znojmo a třetí místo, které zaručuje postup mezi nejlepší celky, tak nemáme ještě definitivně v kapse!
Bohužel jsme se do nepříjemné situace dostali vlastními výsledky z posledních kol.