V sobotu 8. 10. 2016 jsme zajížděli k prvnímu dvojutkání u soupeře, kterým byl Benešov. Soupeře ani halu jsme neznali a tak byla trocha obav, jak budeme tentokrát úspěšní.
Poslední dvě neděle absolvovali naši borci další kola finále mezikrajského přeboru nejdříve v Hradci Králové a o týdem později v České Třebové. Zatímco v Hradci to byla spíše ostuda, ve městě lokomotiv jsme předvedli přeci jen lepší výkon. Ale postupně...
Třetím hracím dnem pokračovala liga juniorek, my již podruhé vyjížděli za soupeřkami, tentokrát do Hradce Králové a to až na 11. hodinu. Střídání s místními ženami hrajícími KP však nakonec nebylo tak zlé, když bylo možné využít hřiště po utkání 1. ligy žen.
Na úvod omluva čtenářům webu za pozdní publikaci komentářů k zápasům posledního kole Českého poháru žáků konaném v našem hlavním městě, ale práce mne zavedla daleko od rodné kotliny, takže až nyní, ale zase s odstupem času s jasnější hlavou a nižší tepovou frekvencí...
V sobotu 31.8. se v hale Na Střelnici a v tělocvičně ZŠ Riegrova uskuteční turnaj starších žákyň věnovaný památce manželů Vymětalových. Sjedou se sem družstva od Krkonoš až po Beskydy. Výborný žákovský volejbal v podání dívek bude k vidění od devíti hodin. Mezi účastníky přivítáme i loňského vítěze Českého poháru Bílovec a Mistra ČR Prostějov. TJ Svitavy budou zastupovat dvě družstva. Fanoušci vítáni, vstup volný!
Výsledky 1. kola (11.5.2016):
1. Unicorns - Pozdní sběr 0:2 (-8, -18)
2. Sněženky a machři - Antik 2:0 (20, 23)
3. Old Crew - Radiměř 2:0 (13, 19)
4. Jelita a kroupy - Maori Battalion 0:2 (-15, -22)
5. Antik - Pozdní sběr 0:2 (-23, -17)
6. Unicorns - Radiměř 0:2 (-18, -14)
7. Jaruni - Big Bang 2:0 (17, 24)
8. Old Crew - Maori Battalion 1:2 (15, -24, -4)
Starší žáci zahájili krajský přebor v České Třebové. Na utkání se celá výprava přesunula vlakem spolu s přípravkou, která bojovala v témže městě o postup do elitní skupiny, což se dvěma týmům také podařilo (viz předchozí článek).
V sobotu 17. října 2015 jsme na prvním domácím dvojutkání přivítali soupeře z Kylešovic s napjatým očekáváním, zda doma zabereme a popereme se o první body v soutěži. Částečně se nám podařilo splnit – ale i zlepšený výkon na body nestačil.
TJ Svitavy – VK Kylešovice 1:3 (23,-23,-24,-13)
8. 10. jsme vyjely na první zápas v naší sezóně a to do Letohradu. V celé naší kráse jsme byly ráno všechny nachystány na autobusáku a těšily jsme se, po takové době, zase na hru a soupeřky. Nehrálo se však v Letohradě, ale v Žamberku, v krásně nově zrekonstruované tělocvičně. A teď už ke hře.
1. zápas – SY x Letohrad 3:0 (25:12, 27:25, 25:13)
V 1. lize nás čekalo krajské derby s Českou Třebovou a to opět na domací palubovce. Cíl zněl šest bodů, což se podařilo naplnit, ale že bych z našeho výkonu byl nějak odvázanej, to se říci nedá. Ne vždy je ale vše ideální, takže s výsledkem spokojenost.
Soudruzi z basketbalového svazu si zřejmě špatně přečetli rozpis městské ligy a na termíny, kdy se mělo hrát v hale, nalosovali semifinálové zápasy Turů. První kolo se tak místo haly odehrálo na ještě ne zcela připravených antukových kurtech za chladného počasí.
K historicky prvnímu domácímu zápasu v 1. lize juniorů nastoupili naši borci proti Znojmu. Hala připravená, hráno spolu s našima kadetkami, my ve velmi úzké sestavě, jelikož kadeti odehráli svá první utkání v Lanškrouně (a vítězně, viz Mázův článek).
K prvnímu turnaji finále mezikrajského přeboru zajížděli naši borci tuto neděli do Nové Paky, kde se postupně utkali s týmy České Třebové II, Hradce Králové a Pecky. Sestava se lepila, jak se dalo, jelikož nám chyběli všichni kůloví hráči základní sestavy. Povolány byly tedy rezervy a ty vůbec nezklamaly.
K druhému kolu finále mezikrajského přeboru jsme tuto neděli odcestovali do Hradce Králové, kde nás čekala 3 utkání. Sestava se lepila jak záplaty na kalhoty (nemoci, hory, atd.), nicméně šest borců nalezlo do Sharana a hurá za sportem...
Sestavu tvořili na nahrávce po dlouhé pauze Peťa Leinweber, blokaři Šimon Švihel a Jirka Simon, smečaři Adamové Provazník a Tomášek, na účku benjamínek Vojta Švihel.
Za velice špatných povětrnostních podmínek (zima, déšť) začal ve středu 13. května 2020 úvodním kolem 25. ročník městské volejbalové ligy.
Sobota 17. srpen 2019 bude prvním dnem již 20. volejbalového kempu chlapecké složky kde jinde než v lázeňském městě Hostýnských vrchů,tedy Hošťálkové. Jubileum nezůstane bez povšimnutí, ale o tom až v následujících dnech. Jako drobná ochutnávka speciální logo připravené pro tuto příležitost.
Druhé kolo Českého poháru vychodní poloviny republiky tentokrát úplně poprvé a velmi dobře uspořádala sousední Česká Třebová. My odjížděli s ambicemi na postup a i přes drobné zádrhely se tyto předpoklady podařilo naplnit.
Dnes odehrály žákyně další utkání v krajském přeboru kadetek. V tělocvičně ZŠ Riegrova hostily tým Lanškrouna. Komentář k zápasům sepsala Tereza Motálková.
V sobotu jsme se vypravily, letos poprvé, v plném počtu (až na zraněnou Aničku) do Pardubic už na devět hodin změřit síly s bývalým druholigovým týmem ze Sokola. Některé z nás byly již od rána rozladěné, neúčast Raffy na turnaji mistrů, ptáček bez křídel a tělocvična bez automatu na kafe způsobily nedostatek kofeinu v krvi některým z nás, ale i přes ranní nepříjemnosti jsme nastoupily do prvního zápasu plné sil.
25. srpna, devátý den. Dneska ráno jsme se probouzeli po vydatném dešti. Pršelo nám totiž skoro celou noc. Nadruhou stranu to byla výhoda pro službu na kurty, která po celý den nemusila kropit hřiště. K snídani byly rohlíky s pomazánkovým máslem a paštikou. Po plnohodnotné snídani přišly na řadu tréninky. Mezitím nám mistři kuchyně připravovali dokonalý oběd. Uzené s kašičkou bylo tak dobré, až jsme se všichni olizovali za ušima. Chviličku před obědem nás poctil svojí návštěvou team s Hradce Králové.