Co nového u Jedniček?

Začátek března nás zastihl ve vysokém tempu. Soutěže se střídají jak na běžícím páse. V akci byl šestkový volejbal, minivolejbal v barvách a také Pohár trojic, což je soutěž, kterou od loňského prosince absolvují děvčata, která ještě nehrají šestkový volejbal, aby byla dostatečně zápasově vytížená.

Hned první víkend byl souběžně v sobotu hrán šetkový a Pohár trojic.

Pohár trojic organizuje Olomoucký kraj pro začínající volejbalistky a pozor i volejbalisty. Naše holky tak hrají trojkový volejbal i proti klučičím týmům. Systém soutěže je podobný našemu trojkovému z hlediska výkonnostních skupin a posunování po každém kole, s tím (velkým) rozdílem, že se vždy hraje na jednom místě. Hraje se na čas, vždy dva sety, aby turnaj mohl plynule běžet. Letos se účastní 54 družstev!

V soutěži máme přihlášena dvě družstva, o něž se starají rodiče (doprava a dohled na místě - na místě je zakázáno koučování v utkání). Ve třetím kole se hrálo v Přerově. Složení týmů i hráček v jednotlivých turnajích měníme, družstva se pohybují v polovině startovního pole, což je vzhledem k věku možných účastníků pěkné. Nicméně je důležité, že se snažíme hrát na tři a plnit to, co se učíme na trénincích. Tuto soutěž hrají zejména páťačky - Doskočilová, Pavlišová, Olšánová, Valešová, Straková, Bednářová, Trávníčková, Řiháková, Doubková.

V šestkovém tým C zajížděl do Chvaletic, první zápas s Českou Třebovou byly holky ještě asi duchem na cestě, první dva sety prý výkon úplně bez chuti hrát. Ve druhém utkání proti domácímu celku se konečně začalo bojovat a makat. Na vítězství v žádném setu to však proti zkušenějšímu soupeři nestačilo.

Tým B hrál poprvé v sezóně v hale. Tíha prostředí (ruch v hale, tribuna s rodiči..) dolehla v prvním setu, který byl na rozkoukání. Ve druhém setu jsme pozměnili setavu, holky přestaly tolik chybovat a rázem z toho byla výhra nad Českou Třebovou A. Ve třetím setu bohužel hned v začátku došlo ke zranění Vendy Motálkové, utkání probíhalo i bez trenéra dál a nevyvíjelo se dobře, soupeřky získaly větší náskok, který si již zkušeně pohlídaly. Bohužel tak zápas prohráváme 1:2. Ve druhém utkání dne porazil Dolní Újezd Českou Třebovou také v poměru 2:1. Třetí utkání jsme začali dobře, soupeřky sestupující z nejlepší skupiny jsme zaskočili a sebrali jim set. Ve druhém máme problémy s přihrávkou. Třetí však získáváme!!! A vítězíme 2:1. Zamotaná skupina, každý tým má výhru 2:1 a prohru 1:2. O pořadí rozhoduje poměr míčů a my vzhledem ke špatnému skóre z posledního setu se Třebovou končíme poslední, naopak Třebovou posílá tento setík mezi nejlepší do skupiny A. Pro setrvání ve skupině B chyběly 3 míče. Škoda, že se nám tentokrát úplně nedařilo zatlačit soupeřky servisem. V sobotu tak opět ve skupině C proti Litomyšli a Chvaleticím zabojujeme o postup.

V sobotu 9. března pořádal Sokol Česká Třebová další díl seriálu minivolejbalu v barvách, kam Jedničky odjely hrát modrý volejbal v počtu 22 hráček rozdělených do 6 družstev. Organizátorům turnaj krásně plynul, každý tým vždy jedno kolo hrál a pak měl dvě kola volno. Ne úplně šťasné byl z našeho pohledu zvolený systém desetičlenných skupin, kdy možnost získat medaili visela opravdu hodně vysoko, nicméně sladkou odměnu získal každý účastník a organizátorům v čele s Janou Rejmanovou patří velký dík!

A naše týmy ty medaile dovezly!!! Hned tři :-) Dvě skupiny jsme vyhráli, ve třetí skupině bereme bronz. Zlaté medaile vybojovaly nejzkušenější hráčky Jedniček - v Atýmu Kačky Hnátová, Kloudová a Áďa Burešová, v Btýmu Barča Němcová, Terezka Trejbalová a Natálka Makovská. Velmi překvapivý bronz a skalpy zkušenějších soupeřek získaly páťačky Anetka Doskočilová, Natálka Valešová, Lucka Pavlišová a Zuzka Švihelová.

A před námi je náročný víkend - sobota šestkový, neděle trojkový. Tak nám drže pěsti, ať jsou holky po víkendu spokojené a volejbal je baví ještě víc než dnes!!! :-)

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/4025', '', '172.20.0.29', 0, 'l2vcvsmb1as4rq2v7j48tc9m6c62espk', 0, 1713524948) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174