V neděli jsme v hale Na Střelnici hostili dvě skupiny KP přehazované dívek. Do soutěže je letos přihlášeno celkem 33 týmů. V listopadové kvalifikaci došlo k rozdělení na tři výkonnostní úrovně po 11 týmech, přičemž v každém kole dochází k sestupu/postupu u nejslabších/nejlepších tří celků v každé skupině.
Poslední prázdninový týden si Jedničky zpestřily třídenním kempíkem na kurtech.
Z prvního místa Pardubického kraje naši žáci postoupili do nadstavbového finále hradecko-pardubického kraje. První kolo vyšlo na pořádání rychnovskému klubu. Naši soupeři byli Hradec Králové, Lanškroun a domácí Rychnov nad Kněžnou.
Sobota 12. října - v nekřesťanskou hodinu ranní vyrážíme vstříc prvním bodíkům v nové volejbalové sezóně KP I. 2013/2014. Jedeme téměř v plné sestavě! Pouze Hanka alias Dana Pachovská musela zachraňovat životy cizích a Renča Odvárková musela pro změnu zachraňovat život svůj. Po příjezdu na místo konání - to jest do Letohradu, nás čekalo milé překvapení v podobě sdílení společné šatny s mužským volejbalovým týmem z Hlinska :o).
Statistika je přesný součet nepřesných čísel! Přesto je neúprosná a že by nám ji Petr nějak flákal se taky říct nedá. Takže se zde můžete podívat jak jsme doposud hráli. S hitem letošního soustředění: "Stará bába jede ..." se loučí Elvis.
PS: Text mile rád dodám každému, kdo si o něj napíše!
Sobota osm hodin ráno, tradiční sraz na hale, v devět nás čeká jeden z lídrů skupiny B 1.ligy juniorů – Česká Třebová. Zápasy s tímto soupeřem nám příliš nesedí. Bude mít tento konečně průběh podle našich představ?
TJ Svitavy - TJ Sokol Česká Třebová II 0:3 (-13,-14,-11)
V sobotu se jelo na výjezd do Prahy na Prosek. V předchozím článku jsem avizoval, jak se těším na plnou sestavu. To jsem se ale přepočítal. Dokonce na tolik, že nás jelo jenom šest. Proto jsem přizval mého asistenta a "cifršpióna" Štěpána Ryšánka jako zkušený pražský doprovod aby nás na lavičce sedělo alespoň o jednoho víc.
DALŠÍ FOTA NA FB Středa se nesla opět ve znamení poměrně dosti studeného rána, letos snad zatím nejvíce. Ke snídani byla klasika-rohlíky se vším, co se dá najít, ať už to jsou marmelády, nutella nebo paštika.
Tak nám žáci prohráli v krajském přeboru a stejně jako pře dvěma lety to bylo s Hradcem Králové.Hrálo se další kolo mezi-krajského finále , tentokráte v Pardubicích., kde nás čekala tři utkání. Nejdříve na tartanu (druhá tělocvična) s Hradcem, a poté dva zápasy s Plotištěm nad Labem.
V sobotu 22.10.2016 se náš svitavský B tým konečně vydal ke svému prvnímu dvojzápasu v této sezoně. Všechny hráčky natěšené na první body do tabulky, nálada skvělá, co víc si přát. První zádrhel přišel, když jsme vycestovaly ze Svitav v menším počtu než jsme předpokládaly. Souhrou nešťastných náhod (vybitého telefonu a nefunkčního zvonku) jsme tedy vyjely v 6 odhodlané i tak urvat první body. Dorazily jsme tedy do Chvaletic, místní hala je velice pěkná a hlavně velká. Stihlo se i předzápasové kafíčko, jelikož před námi se hrál zápas II. ligy mužů mezi Hronovem a Chvaleticemi. V 11:00 jsme tedy nastoupily k začátku utkání. Začátek nebyl úplně nejlepší, klasicky byl menší problém s příjmem.
3. kolo soutěže krajského přeboru žen 1. třídy jsme letos poprvé odehrály v neděli (což nebude v dalším průběhu žádná výjimka). Proti nám se postavilo družstvo Lanškrouna, stejně jako proti našim borcům na vedlejším kurtu. První zápasy se na obou krajích haly rozhodovaly až v tiebreaku...my ženský jsme byly nakonec spokojenější.
Svitavy A – Lanškroun B 3:2 (21,-23,13,-19,12) 3:1 (-19,17,16,17)
Vím, že se opakujeme, ale jsme a už zůstaneme v tabulce první. Momentálně máme před druhým týmem (Sokol PCE) 24 bodů navrch. Pochybuji, že se nám ještě vůbec někdy podaří hrát v soutěži posledních osm kol "jen" pro radost, s vědomím, že už nemusíme uhrát ani bod. Ale minulou sobotu jsme doma bod ztratily. Hrály jsme s Chocní, netradičně na centr kurtu díky tomu, že ostatní naše družstva jela hrát ven. Jak pro nás, tak i pro soupeřky to byla změna a zvyknout si rychle musely hlavně nahrávačky.
V neděli 18.11. bylo ve třech kvalifikačních turnajích ve Svitavách, Chocni a Dolním Újezdu v akci celkem 33 družstev z celého Pardubického kraje. Rozřazovací turnaj určil účastníky tří výkonnostních skupin a 2. prosince už jedeme na ostro s bodováním umístění.
Tak je za námi sobotka. Počasí slunečné, ale ještě ne tropické, takže ideálka pro trénink. Všechny čtyři skupiny dnes mají za sebou dvě tréninkové fáze. Odpolko jsme poprvé navštívili bazének. K obídku dnes vepřové nudličky s brambůrkem (za který děkujeme sponzorovi našeho soustředění ZD Opatovec) . K večeři hotdogy a stejky. Kluci vše zvládají na jedničku. Níže první fotografie.
Tak v mezikrajském přeboru je dobojováno. Již tradičně se závěrečný turnaj konal v naší domovské hale za účasti všech týmů kraje pardubického a královehradeckého. My již před turnajem nemohli skončit lépe než na druhém místě a turnaj byl především pojat v duchu blížící se kvalifikace na MČR.
Po vánoční přestávce se opět rozjela soutěžní utkání ve II. volejbalové lize. Zajížděli jsme do Nymburka, který byl po polovině soutěže bezpečně v čele tabulky. Soutěž je nesmírně vyrovnaná a tak nějaký bodík do tabulky by se hodil.
Volleyball Nymburk - TJ Svitavy 3:2 (14,14,-22,-24,14)
V sobotu jsme se vydaly do nedalekého Brna sehrát svůj zápas proti týmu Junior Brno. Musím se přiznat, že holky opravdu testují mé nervy. Sotva v půlce cesty zvoní telefon z druhého auta, že si jedna z holek doma zapomněla tenisky a druhá kraťasy. No nevadí, spodní prádlo máme každá a v podpatcích na zápas nejezdíme.
Hrály jsme proti poslednímu týmu v tabulce a nedovedly jsme toho využít, což bude asi v konečném součtu hodně bolet!