Již tuto sobotu se v hale Na Střelnici a v tělocvičně ZŠ Riegrova představí 16 dívčích žákovských družstev, která finišují s přípravou na další sezónu. Každý tým odehraje v turnaji, který pořádá oddíl již po osmé jako Memoriál manželů Vymětalových, pět utkání.
Prodloužený víkend, neděle ráno (27.10.) a my vyjíždíme (tentokrát bez srajdiček) vstříc dalším bodům, tentokrát do „oblíbeného “ LA. Naši sestavu pro tento zápas opustily Lucie Šimková a Laďka Erbová, ale za to ji doplnil Karel, který nám k výhrám pomohl. DĚKUJEME!
Nepovedená buchta, lepivá palubovka od mažoretek, lanškrounské protihráčky a hlavně lanškrounský rozhodčí - to vše dohromady v některých z nás vyvolalo negativní emoce, ale i přes to s potěšením oznamuji, že 6 bodů je doma!!!
Předposlední dvojzápas 1. ligy juniorů proběhl doma v sobotu 28. března. Naším soupeřem byli kluci z Beskyd. Sraz v 9 hodin na hale. Vše jsme připravili na zápas a začali se rozcvičovat. Tohoto soupeře jsme již jednou porazili a tak jsme nesměli nic podcenit a porazit jej znovu. Sestava: Jedla a Mirďas smeč, blok Jirka, Šimon a Konec, účko Adam, libero Johy a nahrávka já. Trenér byl Venca.
Tak, a je to tady. V sobotu 25.3. jsme, jakožto svitavští junioři, odehráli poslední zápas sezóny. Jednalo se o zápas proti Hronovu, ve kterém jsme v obou dvou zápasech zvítězili 3:0.
Sobotní dvojzápas se odehrál ve velmi pěkné hale se stejně honosným názvem Dražice Nibe Arena, kde svá utkání hraje extraligové družstvo mužů Benátek nad Jizerou. Naši chlapci v podstatě pro večerní zápas s Oddolena Vodou rozehřáli palubovku a současně i blokaře Aleše Dittricha, který trénuje juniory Benátek. Oba dva zápasy měly velmi podobný průběh a přestože výsledky 3:1 mohou vypadat jednoduše, nervovou soustavu trénérů řádně otestovaly.
A tak, po dalším uplynulém týdnu nadešel opět víkend, o kterém nás, svitavské juniory, čekalo prvoligové utkání proti nám dosud neznámemu soupeři z Havlíčkova Brodu. To se odehrálo v sobotu, dne 29.10. Místo však bylo poněkud netradiční - Základní škola Felberova, kde je tělocvična s nižším stropem, než na jaký jsme zvyklí z haly Na Střelnici. Naštěstí ale trénujeme i v této tělocvičně, a tak to pro nás nebylo až takovým šokem.
11. a 12. kolo naší 1.ligy nás tentokrát zavedlo až do Frýdku-Místku. Nehrálo se tentokrát v sobotu, ale v neděli, což dávalo prostor pro sobotní rekonvalescenci po pátečním tréninku. Protože se jelo daleko, sraz u BILLY byl tentokrát v 6:00h. Když jsme se spočítali a probrali nebezpečnost počasí, vyjeli jsme směr Beskydy.
Poslední tečku za soutěžním ročníkem 2016/2017 udělal dívčí Krajský přebor přípravek, který se dohrál v neděli. V šesti výkonnostních skupinách se od září dle aktuálních výsledků pohybovalo 36 týmů, které mohly postupovat, sestupovat, případně se udržet ve stávající úrovni.
Soustředění se rozjelo, dnes již od rána v plném zápřahu. Ranní rozběh v rámci školního sportoviště, poté již snídaně (cereálie, pečivo, sýr, marmoška, čaj, kakao, broskev). Vyhlížíme hlášené bouřky. Nikde ani mrak, takže na devátou na kurtech, kde přebíráme klíče a pokyny od pana správce. Kurty můžeme mít k dispozici všechny, čili pět...
Jsme na místě, vše vybaleno a naistalováno v enormnínm vedru, ale vše jak má být. Chlapci si užili první noc. U snídaně se chlubili jak vydrželi dlouho. ale ono je to po pár dnech přejde. První tréninky a hned medicinbaly v permanenci. Z kuchyně se line vůně číny. Naprostá pohoda.
Po dohodě týmů došlo k prohození čtvrtfinálových zápasů Maori Battalion - Jiskra Brněnec a Sněženky a machři - Radiměř.
V sobotu 16.1.2016 nás čekal nepříjemný soupeř z Brna, kde v prvním dvojutkání jsme odešli hlavně na příjmu podání. Doma to bylo úplně o něčem jiném.
TJ Svitavy - TJ Sokol Brno-Juliánov 3:0 (23,24,21)
V sobotu jsme se konečně dočkali dlouho odloženého zápasu s Opavou. Tentokrát se vše odehrávalo v Opavě. Cesta tam je dlouhá a tak sraz byl netradičně o půl 8 u Billy. Skvělé bylo taky to, že se nezačínalo hrát v 10 ale až v 11. Cesta byla poklidná. Užívali jsme si krásu Moravy a také Slezska. Přijeli jsme relativně brzo a tak byl čas si dát nějakou tu kávičku na probuzení a na nabrání energie. Po vstoupení do haly nás soupeř okamžitě udivil svojí výškou. Výška nevýška, my potřebovali 6 bodů a neztratit ani set, abychom byli první v tabulce. Úkol to byl nelehký.
Prvním kolem krajského přeboru mladších žáků byla tradičně kvalifikace, kdy jednu ze skupin pořádal náš oddíl.
Kvalifikace Českého poháru žáků byla tradičně zahájena v Novém Jičíně. Domovská aréna novojičínských ABC je v současné bohužel v rekonstrukci,takže turnaj se konal ve čtyřech tělocvičnách na třech různých místech.
První fáze mistrovství republiky, kdy vítězové a finalisté krajských přeborů bojují o 12 volných míst pro finálový turnaj v Hradci Králové. Jako již tradičně máme skupinu smrti, ale pokud chceme uspět musíme porazit každého. Takže dojděte povzbudit na halu.
Ve dnech 29. - 31. srpna bylo hned od rána na antukových kurtech v sousedství koupaliště živo. Úplný konec prázdnin zde trávilo 18 dívek a dva chlapci a to pod dozorem nových trenérů Švihelových a třech asistentek (Barča Smělá, Aničky Fiedlerová a Loukotová).
Zahájení soutěže 2. ligy žen na domácí půdě proti nováčkovi soutěže.