Mistek-Frydek? Máme v kapse!

11. a 12. kolo naší 1.ligy nás tentokrát zavedlo až do Frýdku-Místku. Nehrálo se tentokrát v sobotu, ale v neděli, což dávalo prostor pro sobotní rekonvalescenci po pátečním tréninku. Protože se jelo daleko, sraz u BILLY byl tentokrát v 6:00h. Když jsme se spočítali a probrali nebezpečnost počasí, vyjeli jsme směr Beskydy.

Cesta nám poskytovala mnohé přírodní krásy zmrzlých beskydských vrchů, industriální Ostravy a nechybělo ani tradiční bloudění. Do haly zdejšího gymnázia jsme však dorazili včas. Následovalo jemné probouzení Nikouše, který nám po cestě buďto umrznul, nebo začal hybernovat (uvedl se do zimního spánku). Tělocvična byla příjmně vytopena, na obou stranách bylo dost místa, pouze strop byl klasicky postaven spíše pro basketbalová utkání.

Sestava: smeč-Jedla a Morďas, blok-Šimon a Konec, diagonála-Adam,náhra- Nikouš a na libero se hrdě postavil Johy. Jistící hráč a psychická podpora- Péťa Leinweber. Trenérská sestava Palloušek a Venca.

Většinu hráčů soupeřvoa družstva tvořili mladší borci, kteří hrajou pohár nebo pomáhají kadetům v extralize a jak bylo poznat z jejich hry, spíše než o výhru jim šlo o sbírání cenných zkušeností. Jejich podání na hranici rizika, působilo na náš tým jako balzám, neboť většinu servisů soupeř tzv. ,,vyvalil". Nám se ovšem ze začátku také moc nedařilo. V prvním setu jsme se snažili spíše o stabilizování našich herních činností a co si budeme povídat, nestandardně jsme také kazili podání. Kdyby soupeř nenadělal víc chyb než my, nevím jak by to dopadlo. Zřejmě by mě domů odvážela sanitka a některé naše borce taky, s deskama zaraženýma v hlavě. Zvláště pak po druhém setu, kdy jsme se po vlastních chybách dostali v koncovce na chvíli do úzkých. Ve třetím setu už jsme opět začali hrát to co bylo třeba (podání na nejslabšího přímače, blokování diagonály obou smečařů, kteří nikam jinam v celém zápase nezahráli a blokování jednoho směru blokařů, jenž měli ten samý problém) a tak jsme Beskydské zválcovali.

Následovala krátká pauza, kdy jsme si dořešili pár věcí v kabině. Např. jakou svačinku si kdo vzal na zápas, kolik se toho dá za jeden večer vypít, jak dělat rybičku, bagr a vlastně cokoli pozpátku a dalších spoustu neužitečných věcí, které naši ,,puboši" považují za velmi důležité. Pozitivní bylo, že Morďas potřeboval jet rychle domů troubit na náměstí a tak jsme si alespoň dali cíl, rychle zvítězit.

To by se nám bývalo bylo i podařilo, kdybych nemusel za stavu 2:6 brát náš první oddechový čas dne a vysvětlit chlapcům, že soupeřova hra se nezměnila. Opět jsme začali hrát svoji hru a náskok domácích jsme rychle stáhli, především díky kvalitnímu servisu Jedly a Nikouše. Zlomový bod nastal až v koncovce, kterou se nám nakonec podařilo pokořit. Třetí set byl asi nejdramatičtější set z obou utkání. Hra byla jako na houpačce, kdy si obě družstva vyměňovala vzájemné čtyřbodové vedení až do koncovky. Tam jsme za stavu 22:22 předvedli, že jsme přeci jen starší a zkušenější hráči.

S hřejivým pocitem a s šesti body jsme se vraceli vesele domů. Dorazili jsme kolem třetí a čtvrté hodiny a tak se chlapci mohli rozutéct po svých aktivitách a užít si příjemný advetní podvečer.

Beskydy B-Svitavy 0:3 (-19,-22,-15)

Beskydy B-Svitavy 0:3 (-15,-20,-23)

Nemohu zakončit ničím jiným, než pozváním na další utkání a to v sobotu v 10:00h do haly Na Střelnici. Hostit budeme vedoucího tabulky, tedy Znojmo. Hrát budeme o jejich místo v tabulce. Ano přátelé! Vidím vám to na očích, jak jste zajisté pochopili, že nám jde o vedení v tabulce. Proto vás všechny vyzývám, abyste své ratolesti či prostě kamarády přišli podpořit. Na vedlejší kurtech budou hrát naše děvčata a myslím, že určitě půjde o kvalitní sobotní, sportovní dopoledne. Těšíme se na vás!!