Jako další soupeř k nám přijel Červený Kostelec, kterému jsme měli oplácet jeho domácí výhru. Bohužel se nám to nepodařilo a tak si i nadále komplikujeme cestu do baráže.
Svitavy – Volejbal Červený Kostelec 0:3 (-23,-20,-16)
A je tady další část někalikadílného informačního zpravodaje pojednávajícího o chlapeckém soustředění v Hošťálkové.
Tuto neděli se odehrálo předposlední kolo KP přehazované dívek. Hrálo se ve třech výkonnostních skupinách a holky si tentokrát vedly náramně! Žádný tým z celkových šesti neodehraje poslední kolo v nejslabší skupině!
Co víc, Áčko poradilo s největšími konkurenty o zlatou z Dolního Újezda přímo v jejich domácím prostředí a průběžně vede soutěž čítající 33 družstev.
První představení se týká našeho velezkušeného blokaře Pallouška a nové člena týmu, který odehrál proti Červenému Kostelci svůj první oficiální zápas, Špáču.
Tady si můžete přečíst rozhovory obou borců.
Více najdete také na facebookových stránkách!
1. V kolika letech jsi začínal a jaké byly tvé volejbalové začátky?
Pallouš:
Týmu Mořských vokurek se podařilo obhájit vítězství ve 26. ročníku městské volejbalové ligy. V cestě za titulem prohráli jediný set a to v semifinále s Maori Battalion, čtvrtfinálový i finálový zápas zvládli jednoznačně 3:0.
Přehled výsledků:
pátek 25. června 2021
Úvodní kvalifikační turnaj, ve kterém utkají družstva:
Svitavy A, B, C, D, E (Jestřábi a Aligátoři), Litomyšl A, B, Česká Třebová, Lanškroun, Choceň.
K prvnímu utkání sezóny jsme zajížděli až do Hronova. Pro tento rok se hraje spolu s krajem královehradeckým, takže nás čekají zajímavé destinace jako třeba ještě Dvůr Králové či Rychnov nad Kněžnou.
Tak jsme zpět s hlášením z Hošti. Jak už je letos zvykem, tak ráno nás opět přivítal déšť. Páni trenéři tedy šalamounsky rozhodli, že si tréninky vynahradíme posilovačkou, které čekalo na ml. a st. žáky. Junioři to opět sledovali z bezpečné vzdálenosti v teple svých křesel. K obědu nám v milovaném KOVEXU připravili sekanou s bramborovou kaší. Kolem třetí hodiny opět konalo baseballové utkání muži vs. junioři.
Poslední kolo juniorské ligy nás zaválo do krajského města. Konec dobrý, všechno dobré - tak praví známé přísloví, pokud dobré znamená vyhrát, pak to dobrý konec nebyl, ale s tím nemohu souhlasit.
V soutěži krajského přeboru žen jsme si zahrály proti dalšímu týmu z Pardubic, tentokrát Tesle. Díky čtyř bodům a dalším výsledkům ve skupině jsme si upevnily první místo a posunujeme se blíž k našemu cíli...
TJ Tesla Pardubice - TJ Svitavy: 0:3(-22,-20,-16) a 0:3(-17,-20,-18)
Omlouvám se, že opožděně, ALE přece poskytuji report o závěru uplynulé sezony 2012/2013 žen A. V první řadě bych chtěla za celé družstvo poděkovat věrným divákům, kteří nás podporovali v průběhu celé sezóny, během nekonečných zápasů, kdy jsme pro diváky hrály, co možná nejvíce setů, i během zápasů, kdy pohled na naši hru nebyl zrovna pastvou pro oči. Naše poděkování zároveň patří našemu trpělivému trenérovi Jiřímu Kusému, který se nás ujal těsně před začátkem sezóny.
V sobotu jsme vyrazily na horkou půdu dosavadního leadera tabulky, do Dolního Újezdu. Zápasy zde jsou vždy nepříjemné. Ať už je to kvalitní hrou soupeřek, které některé z nás přezdívají „motorové myši“, nebo nepříjemnou tělocvičnou s nízkým stropem a jednostranným rozhodčím. No věděly jsme, že nás nečeká nic lehkého, taky šlo o souboj o první místo v tabulce.
Jak již z názvu asi vyčtete, svitavské muže nepotkala zrovna vydařená výprava do Hradce Králové, kde na výročí 100 let od založení sehráli dvojzápas s TJ Slavií Hradec Králové B. Ovšem neřekl bych, že se máme za co stydět. Pojďme si projít obě utkání a uvidíte sami, že tak velká tragédie to zase nebyla.
První kolo sloučené soutěže kadetů a juniorů pro pardubický kraj začalo pro nás v našem krajském městě. Na úvod a vysvětlenou svitavský tým vystupuje pod hlavičkou juniorů (i přes složení z kadetů a žáků) s cílem postoupit do první juniorské ligy pro příští sezónu.
Čím více se blíží konec, tím hůře se články dávají dohromady. Ani ne, že není o čem psát, ale prostě to končí. Bohužel skončil i 20. ročník. Jedenáctý den vždy trénujeme už jen dvakrát. Kadeti začali v hale, prostřední skupina pilovala přihrávku a nejmladší dokola odbití spodem i vrchem.
Ještě než začneme bych chtěl uvést vše na pravou míru. Je to už pár dní, co jsme naposledy napsali o našich zápasech, ale věřte, že po předvedených výkonech a dosažených výsledcích k tomu bylo tolik chuti asi jako na panák po dvoudenní party. Nicméně pojďme si vypít ten kalich hořkosti až do dna.
Ráno jsem se zase „vlnila“ autem po hošťálkovské magistrále mezi kravínem a základnou a obratně se vyhýbala stavitelům, technikům a architektům z veřejně prospěšných prací, kteří stavějí a opravují místní chodníky slávy. (Místa na něm už máme zamluvené!) Že zaberou někdy i polovinu silnice, to evidentně neřeší.
Na poslední domácí zápas sezóny se nás sešlo jenom 6, a to pouze s jednou blokařkou. Ale my jsme holky šikovné a netradičních sestav se nebojíme. Oba zápasy byly sice jako na houpačce a doslova a do písmene jednou nahoře, jednou dole. Ale naštěstí ty, které byly víc nahoře než dole, jsme byly my! Takže krásných 5 bodů do tabulky.