Pátek 21. srpna opět plný událostí. Tou velmi šťastnou bylo bodnutí vosy do jazyka našeho šéfkuchaře Sekkiho. Naštěstí není alergický a nepříjemné brnění a pocity zmizely dnes ráno. Přes den ještě dvě žihadla (vše bez následků). Chlapci šli tréninky v klasické sekvenci, tedy nejdříve žáci (opět blokování a bude to šichta), poté příprávka (stejná herní činnost) a kadeti (přihrávku).
K dalšímu kolu kraje odjel pouze druhý tým (Áčko mělo tentokrát volno). Pro některé to byla první zkouška s touto kategorií. Neodjížděli jsme s vysokými ambicemi. Cílem se bylo učit a zlepšovat. Odehráli jsme celkem čtyři utkání s bilancí 0:2 v náš neprospěch, ale popořadě...
Tak se nám ochladilo a ranní tréninky proběhly v deštíku, nicméně dle tréninkových plánů. Poprvé jsme navštívili místní kovárnu, respektive jídelnu v ní, kde nám kuchařinky připravili plněnou papričku s rajskou a knedlíčkem. Odpolední fáze pro nejstarší a prostřední skupinu obsahovala výběh a následné sprinty na vysílači (kdo tu byl, ví že kopec je více než vypečený) respektive tabatu.
Událostí dne byl turnaj nejmladší skupiny, kdy se borci rvali jak lvi, nikdo nechtěl prohrát, došlo i na slzičky, ale trenéři si chrochtali blahem jak borci na kurtu nechali úplně všechno. Ale popořadě.
V neděli 20. října naši borci zavítali do České Třebové k druhému kolu krajského přeboru. Jelikož se pro toto kolo z důvodů kolize s jinými soutěžemi několikrát měnil termín (a nakonec vše zůstalo u toho původního), byly odehrány jen dva zápasy s oběma týmy České Třebové. Dohrávka s Chocní přijde na přetřes až při domacím kole.
Středa - ranní buzení je čím dál větší problém, většina děvčat nereaguje ani na budíček, ani na kokrhání, ani na lákání na koblížky - prostě na nic! Večerní "ukládání do postýlek" taky není jen tak, protože přece "ještě chvilkůůůůůůů"! Dopoledne jsme dokončili v obou tréninkových skupinách atleticko-volejbalový víceboj.
V sobotu 16.2. jsme po čtrnáctidenní pauze vyrazily do haly hráček USK Pardubice s odhodláním získat plný počet bodů (stejně jako v domácím zápase, kdy jsme vyhrály 3:1 a 3:0). Cesta byla klidná, a tak jsme se v největší pohodě po hodině dostaly na pardubickou palubovku.
Dopředu nám bylo jasné, že i když je soupeř v tabulce hluboko pod námi, hrát s ním jednoduché rozhodně nebude, a tak bylo důležité ho nepodcenit.
První zápas - TJ Svitavy - USK Pardubice 3:0 (11, 19, 17)
Volejbalistky domácího týmu si zřejmě nechtěly vyplýtvat veškerou sílu při rozcvičování, což bylo nejspíš důvodem toho, že začaly chystat sako až po půl 10.
Jak si jistě vzpomínáte 14.12. jsme na domácím hřišti dohrávali první polovinu juniorské 1.ligy. Přijeli k nám hráči až z daleké Odolene Vody, kteří patří mezi leadry naší soutěže a tak nebyl čas na hrdinství a bylo zapotřebí nasadit veškeré síly, abychom soupeře dostali na kolena.

"Jarní" část krajského přeboru starších žáků byla odstartována v Hradci Králové pro elitní skupinu a ve Svitavách pro druhou čtyřku. Poslední výkonnostní skupina měla pro toto kolo volno.
.jpg)
Stejně jako minulý týden i tentokrát jsme hrály zápas v neděli. Na domácí půdě jsme přivítaly soupeřky ze Žichlínku. Sešlo se nás celkem 8, takže taková ta klasika. Soupeř je v tabulce před námi a na jeho půdě jsme toho moc nepředvedly, takže jsme byly odhodlané to změnit. Vida, povedlo se.
Vzpomínka na přítele, kamaráda a skvělého člověka pana Zdeňka Michálka, který nás opustil 8. července 2019.
Již doma jsme se v první části sezony přesvědčili, že nám styl tohoto soupeře vůbec nesedí a na jeho půdě jsme nepřekvapili a celkem jednoznačně prohráli.
TJ Bohemians Praha - Svitavy 3:0 (20,15,19)
K prvnímu kolu KP starších žáků jsme zajížděli do Chocně. V sestavě chyběli Štěpán (problémy se zády) a Číža (dlaha po brilantní jízdě na kole). Nás postupně čekala Česká Třebová, domácí tým a Česká Třebová II. Dvě auta s oběma kouči na pohůdku od půl deváté od haly, jelikož dle rozpisu nás čekal druhý, třetí a pátý zápas.
Myslím, že jsme se letos po dobu našeho soustředění s informovaností o dění na hošťálkovské základně docela pochlapili. Přesto chybí zakončení - závěr.
Ve druhém kole KP I.tř. jsme vyrazily na půdu USK Pardubice bez opor Hanky, Pavlíny a Evky. Zbylá místa v autech spolehlivě zaplnilo fanouškovské duo Marsela a Miuek + bubny. Nutno podotknout, že se stali nepostradatelnými. Miuek musel po dohodě obou družstev naskočit na empajr (po delegovaném rozhodčím ani vidu, ani slechu!!!) a Marsela zvládala jednou rukou bubnovat a druhou zaznamenávat statistiku!
Výsledky 5. kola (1.6.2016):
27. Sněženky a machři - Pozdní sběr 2:0 (13, 18)
28. Radiměř - TJ Nesmečujem 2:1 (23, -14, 13)
29. Antik - C Team 0:2 (-16, -14)
30. Sněženky a machři - TJ Nesmečujem 2:0 (20, 18)
31. Big Bang - C Team 0:2 (-10, -10)
32. Radiměř - Maori Battalion 0:2 (-14, -20)
33. C Team - Radiměř 2:0 (25, 17)
34. TJ Nesmečujem - Pozdní sběr 2:0 (17, 18)
35. Sněženky a machři - Maori Battalion 2:1 (19, -23, 9)
36. Big Bang - Jelita a kroupy 0:2 (-23, -10)