Na houpačce v Benátkách (nad Jizerou)

Sobotní dvojzápas se odehrál ve velmi pěkné hale se stejně honosným názvem Dražice Nibe Arena, kde svá utkání hraje extraligové družstvo mužů Benátek nad Jizerou. Naši chlapci v podstatě pro večerní zápas s Oddolena Vodou rozehřáli palubovku a současně i blokaře Aleše Dittricha, který trénuje juniory Benátek. Oba dva zápasy měly velmi podobný průběh a přestože výsledky 3:1 mohou vypadat jednoduše, nervovou soustavu trénérů řádně otestovaly.

VK Benátky nad Jizerou - TJ Svitavy 1:3 (16, -19,-23,-21)

První zápas nezačal pro naše barvy dobře, soupeř si vybudoval 3-4bodový náskok, který si po celý set udržoval. Nám se nedařilo soupeře zatlačit do defenzivy, naopak jsme jej nechali, aby získal sebevědomí. Koncovka byla velmi tragická, při náznaku zlepšení(17:16) se na podání dostal domácí hráč Kremarovič (1), který smečovaným podáním dovedl set do vítězného konce. Druhý set byl obdobný jako první,naštěstí však v opačném gardu. Zlepšil se především příjem, zvýšila se pozornost hráčů a to vše se projevilo na zlepšené útočné hře a společně s účinným servisem to v konečném důsledku znamenalo vyrovnání stavu na 1:1. Třetí dějiství se vyvíjelo příznivěji pro Benátky, které si opět postupně vypracovaly několika bodový náskok a dobře si připravily koncovku setu (21:18). Kluci ale zmobilizovali především morální síly a závěr setu zvládli, když čtyřmi body v řadě dokázali ukončit set ze stavu 21:23. Povedená koncovka a soutředěná hra v úvodu čtvrtého setu a především solidní servis umožnil dohrát zápas v relativním klidu.

VK Benátky nad Jizerou - TJ Svitavy 1:3 (15, -11,-19,-25)

Možná nadmíru naplněné žaludky láhůdkami z výtečného bufetu či zásob od maminek, možná dobrá motivační práce domácího trenéra stála za strašidelným úvodním setem druhého zápasu. Našim borcům se nedařilo nic, soupeř toho náležitě využil a uštědřil nám tvrdou lekci v efektivitě. O tom, jak je juniorský volejbal nevyzpytatelný, nás přesvědčil hned následující set. Výrazně pozměněná sestava předvedla, jak se můžeme bavit kvalitní hrou a soupeře smetla z palubovky. Třetí set jsme od jeho poloviny již kontrolovali a mohli se připravovat na další pokračování zápasu. Mohli, ale nepřipravili, spoléhajíce se na samovolný vítězný průběh jsme vrátili soupeře zpět do zápasu. Kluci si uvědomili, že pro zisk tří bodů a vyhnutí se nevyzpytatelnému tie-breaku je třeba opět přidat na úsilí a soustředěnosti. I přes naši snahu se nedařilo rozdíl smazat. A pak to přišlo. Za stavu 20:23 vytáhl Peťa z rukávu brilantní trenérský tah. Poslal na smeč zpět Mirďase, který na lavičce léčil poraněný palec z prvního zápasu. A to byla ta pověstná změna, kluci ožili a přišly úspěšné míče, k nim se přidaly tři chyby soupeře v řadě, z nichž poslední nám přinesla vytoužené tři body.