V neděli (22. 1.), týden před Českým pohárem v Přerově, jsme zajely do Pardubic na odehrání zápasu proti místním kadetkám. Kvůli počasí jsme odjížděly už před půl 7, takže jsme byly v Pardubicích poměrně brzo, a proto jsme udělaly odbočku do místního Globusu pro žeryky a další potřebné věci. Od 9 hodin otevřeli Sokolovnu, my jsme uvnitř toho bludiště našly šatnu, kde jsme se převlékly a mohly se jít rozcvičovat.
V 1. lize kadetek má Nový Jičín dvě družstva. Ani mi to nebylo divné, protože v N.J. byl a je "holčičí" volejbal výborný, má tradici. Taky proč ne! Olda Valenta patří bezesporu mezi letité, ale hlavně výborné trenéry i volejbalové šéfy a novojičínskému volejbalu velí už "iks" let. A má k sobě třeba takového Renka Bártu z Rozhraní, který - nevím, jak se to mohlo stát - se nezamiloval u nás, ale až v Novém Jičíně! To jsou panečku věci!
Všechna čtyři čtvrtfinálová utkání byla v režii favorizovaných týmů z prvních čtyřech míst základní části:
C team - Jaruni 3:0 (16, 17, 12)
Sněženky a machři - Antik 3:0 (22, 15, 21)
Maori battalion - Jiskra Brněnec 3:0 (13, 19, 19)
Drink team - Radiměř 3:0 (10, 18, 13)
Úterý. Pěkné probuzení do krásného dne. Služba nachystala snídani a potom se začlo trénovat, jako vždy měli první trénink Tygři a Aligátoři a po nich na kurt naskočili Ďábli s Jestřábi. Po trénincích osvěžující sprcha a poté oběd v naší oblíbené jídelně (fotka dole). Odpoledne si mladí volejbalisti užili na bazéně, starší si zahráli dvojkový turnaj, kde jsme zatím nepoznali celkového vítěze.
Starší žáci vyjeli na další kolo krajského přeboru do sousední Litomyšle pouze s A-týmem, jelikož naše mladší naděje organizovaly barevný minivolejbal v naší všesportovní hale...
Dnes kadeti odehráli poslední kolo krajské soutěže. Kluci potvrdili vedoucí pozici a suverénně získali titul přeborníka Pardubického kraje.
A opět se Vám vracíme se zpravodajstvím ohledně sezóny našich prvoligových juniorů. Ti, vlastně bych měl říkat spíše my, jelikož k nim také patřím, se v sobotu 4.2. utkali s týmem z České Třebové, našich odvěkých rivalů z vedlejšího města, které se nám nepodařilo porazit snad od přehazované.
V sezóně 2012/2013 se uskuteční druhý ročník série turnajů barevného minivolejbalu v Pardubickém kraji. Do projektu se opět zapojuje pět měst v jižní části kraje a v každém z nich se bude konat jeden turnaj (někde rozdělený do dvou dnů). Vše podstatné je v rozpise, začínáme v sobotu 15. prosince v Poličce.
Z důvodu nefunkčního internetu v celé dědině se k 10. dni soustředění dostáváme až nyní, ale nechceme ochudit naše věrné čtenáře. Tento den byl netradiční, jelikož již po osmé hodině ranní vyrazili junioři a starší žáci do nedaleké Karolinky na soustředění Přerova, který oplatil naše pozvání z předchozích let. My dojeli bezpečně na čas třemi vozy a odehráli celkem 4 sety než vše přerušil déšť.
Váš syn kdysi dávno začal hrát volejbal. Proč padla volba právě na volejbal?
Předpověď počasí hlásila srážky, proto jsme raději dnešní turnaj KP přípravek chlapců dali do haly. Nakonec se to ukázalo jako špatná volba, za celé dopoledne nesprchlo, spíš se o slovo hlásilo pozdněletní sluníčko.
V prvním květnovém týdnu se rozehrála městská volejbalová liga. Počasí bylo nic moc, hlavně teplota, ale to se časem zlepší. Výsledků zatím není tolik, aby mělo smysl sestavovat tabulku.
Výsledky 1. kola 2. MVL (pondělí 2. května 2011)
Šmejdi - Taumatawhakata 2:0 (7, 7)
Antik - Dukla 2:0 (16, 22)
Space jam - Jaruni 0:2 (-23, -16)
Buldozéři - Jiskra Brněnec 2:1 (17, -8, 14)
Jestřábi - MišMaš 0:2 (-9, -19)
Dukla - Taumatawhakata 2:0 (14, 9)
Přátelé!Máme tady tradiční otázky před soustředěním v zemi zaslíbené - střediskové obci Hošťálková, nacházející se v kopcích Hostýnských vrchů. Odpovídat bude armáda našich bojovníků. Některé odpovědi jsou obsáhlé a jiné zase strohé. Novinář je rád za každou z nich.

Z facebooku věrný fanoušek ví, nicméně velmi dobré vystoupení svitavských borců si zaslouží trochu podrobnější komentář. K finálovému turnaji jsme se sešli konečně všichni.
Dlouhých šest let trvalo znovu získat přebornický titul v kategorii mladších žáků. A o to sladší to byl výsledek okořeněný 18 vítězstvími, žádnou porážkou, poměrem setů 36:0. Celý přebor zakončen v sobotu 19. března v domácícm prostředí na ZŠ Felberova, kde v obou tělocvičnách probíhaly lité boje v obou skupinách.
„Tady Ústřední Šmejdil … je mojí povinností uvádět v platnost zákony, které ještě nebyly schváleny. Je rovněž mou povinností varovat každého z vás před potencionálními důsledky různých obyčejných každodenních povinností – činností, které možná provozujete a které mohou poškodit dobrou pověst vašich rodičů.
Již s jasným titulem Přeborníka Pardubického kraje jsme odjížděli na poslední zápasy do Lanškrouna. Minulý víkend jsme měli volno, ale jen zápasové. V tréninku jsme pilovali nový herní systém. Kvalifikace o 2. ligu žen se blíží, hráček v družstvu na tuto vrcholnou akci sezóny však ubývá. Tým bylo nutné doplnit o další hráčky.
Poslední a současně finálové kolo krajského přeboru starších žáků bylo již tradičně konáno v naší domovské hale za účasti 12 týmů kraje pardubického a královo-hradeckého. Hráno na třech kurtech celkem 18 zápasů se závěrečným vyhlášením medailistů pro oba kraje. To vše 14. dubna od 9:00.
První noc, která by se určitě hodila Alfredu Hitchcockovi do kteréhokoliv hororu, máme šťastně za sebou. Své udělalo úmorné vedro a dusno, zbytek dokonaly některé pidiberušky. Však my na ně vyzrajeme, dávám tomu maximálně dva dny!
V sobotu 2. června se na kurtech konal sraz. Pokud můžeme přirovnat k setkání absolventů, tak mnohdy i po 40 letech. V rámci oslav 70 let od založení volejbalového oddílu jsme pořádali Turnaj generací pro odchovance.