V neděli 15. ledna vyrazilo ve třech autech deset Tygrů na další kolo krajského přeboru v přehazované. Tentokrát do Chvaletic. Ráno nás sice (stejně jako silničáře) překvapila sněhová nadílka, ale jinak cesta byla suchá, místy mokrá a ve Chvaleticích jaro - po sněhu ani památky.
1. utkání: TJ Svitavy – Orel jednota Letohrad 2:3 (25:22, 25:19, 23:25, 24:26, 9:15) Základní sestava: kapitánka Vendy Svobodová, Kája Maděrová (Kikina Šimková), Renča Odvárková (Lucka Šimková), Monča Šařecová, Marťa Fröhdeová, Natka Říhová
Další kolo a elitní skupinu mladších žáků pořádal opět náš oddíl tentokrát v prostorech ZŠ Riegrova. Turnaje se účastnilo, kromě všech tří našich týmů, ještě družstvo České Třebové. Před turnajem vyhlášen jasný cíl: vítězství A a udržení B a C v první skupině. Výsledek: Áčko první, Béčko druhé, Céčko bohužel sestup ze čtvrtého místa do druhé výkonnostní skupiny.
V sobotu 7. září jsme využili pozvání trenérů Beskyd a zúčastnili se mezinárodního turnaje ve Frýdku - Místku standardně na hale SPŠ. Celkem tedy 5 utkání, která se hrála natradičním systémem na 3 hrané sety do 20 bodů. Zvítězili jsme celkem ve třech zápasech a to s VelMezem (3:0), Beskydy B (3:0) a polským Rybnikem (2:1). Náš tým nestačil proti letos velmi silnému domácímu týmu a Znojmu (oba 0:3).
Opět dva pětisetové zápasy: první prohra 2:3 za 1hod.48min. a druhé vítězství 3:2 za 1hod. 50min. Byl to obrovský oboustranný boj o čtyři body za dvě vítězství, nakonec z toho byla plichta a po třech bodech pro TJ OP Prostějov a TJ Svitavy.
První dvojutkání po postupu do II. ligy na půdě loňského vítěze bez bodu, ale víme co dál.
Docházku tréninkové skupiny za dané měsíce najdete zde.
V sobotu 22. března čekal naše Sea Lions a Jaguars poslední turnaj letošního ročníku krajského přeboru v přehazované. Sluníčko vytáhlo z postelí všechny včas, takže smečka 18 borců mohla v klidu vyrazit tentokrát do Litomyšle.
Přivítala nás nachystaná hala, jenom rozpis narušila neúčast týmu ČT II, ale s tím si organizátoři poradili bez problémů. S hodnocením našich týmů začnu tentokrát od konce.
Léto se blíží a s tím se blíží i Memoriál Jiřího Kabelky. Turnaj má teprve druhý rokčník, ale již při prvním se přihlásilo 14 týmů a v konečné fázi měl turnaj velký úspěch. Nemalý dík také patří kapele Z-Band, která se postarala o večerní program!
Rozlosování soutěže, aktuální tabulku a výsledky zápasů naleznete zde.
Základní část soutěže začíná 28. září 2013 a končí 15. prosince 2013. Poté následuje nadstavbová část o umístění.
Na rozjezd dobrá sezóna. Vítězství hned na začátku 3:0, 3:0 je určitě krásný pocit. Ale každý občas klopýtne, i když nechce a snaží se, jak jen může. I my po roce okusily v KP prohru, která pro nás nebyla nejlehčí a myslím si, že ovlivnila tak trochu i zápas druhého dne.
Konečně jsou 2 vítězství a 4 body naše. Bylo jasné, že to nebudou lehké zápasy. Hráčky DDM Brno i my jsme potřebovaly zvítězit, abychom se odpoutaly od konce tabulky. Naštěstí se to podařilo nám. Měla jsem kompletní sestavu a tak se dalo využít všech možných střídání.
.jpg)
Tento víkend na nás čekal zápas v neděli a jelo se do Lanškrouna, kterému patří druhá příčka v tabulce. Odhodlané urvat další body, jsme nakonec jeden cenný skalp přeci jen dovezly. A pozooooor opět v tiebreaku!
V neděli 1.prosince pokračoval druhým turnajem krajský přebor v přehazované chlapců. Tentokrát jsme vyrazili do Chocně. Na nádraží všichni včas, cesta vyhřátým rychlíkem bez problémů, rychlý přesun (místo rozcvičky) do haly a turnaj mohl začít.
Všech našich 20 borců v pěti družstvech zaslouží pochvalu za předvedenou hru i za bojovnost s jakou nastupují do každého zápasu a vlastně i za výsledky.
Naše kadetky splnily vrchovatě cíle, které jsme jim před sezónou stanovili. Původně, protože jsme neměli moc přehled o úrovni 1. kadetské ligy, jsme řekli, že cílem bude ligu pro Svitavy udržet. A jak jsme se trochu všichni rozkoukali, cíl jsme "vylepšili" - budeme do 3. místa a v druhé části soutěže tak budeme hrát s výkonnostně lepšími družstvy. I to jsme splnili. Závěrečné boje byly sice na infarkt, ale zrodilo se obrovské překvapení - děvčata skončila na výborném 2.
V pondělí se dohrála základní část druhé městské volejbalové ligy. O konečném umístění se rozhodne na finálovém turnaji (pátek 19. - sobota 20. června). První dvě družstva základní části (Šmejdi a Ďábli) jsou nasazena přímo do sobotního semifinále. Družstva na 3. až 6.
Tipovala jsem na "noční uklidnění" dva dny a ejhle, stačil jeden. Včera večer bylo ticho už po desáté a ráno začalo být rušno "až" kolem sedmé. Parádně jsme se vyspali i my dospěláci.
V dobré náladě jsem odjela do Vaňkovky pro čerstvé křupané rohlíky. Od party místních seniorů, kteří se každý den ráno (i vloni, předloni, ...) scházejí u obchodu na pokec, jsem zjistila, co je u nich nového a na oplátku jsem "pustila" některé novinky od nás. Spokojenost na obou stranách, tak to má být.
V sobotu 15. listopadu 2014 - asi poslední den v letošním roce, kdy bylo relativně slušné počasí, jsme odehrály jeden z dalších domácích zápasů. Tentokráte se družstvem USK Pardubice. Jak se už stalo pomalu pravidlem, je nás opět poskromnu – Wendy Svobodová a já (blok), Renča Odvárková (náhra), Janča Bláhová (univerzál), Monča Šařecová , Kája Maděrová a Háňa Pachovská (smeč).
Výsledky 7. kola 2. MVL (pondělí 13. června 2011)
ÚSK team - Dukla 0:2 (-13, -11)
Šmejdi - Jaruni 2:0 (18, 20)
Antik - Jiskra Brněnec 2:0 (16, 24)
MišMaš - Buldozéři 2:0 (17, 17)
Jiskra Brněnec - Space jam 2:1 (21, -16, 7)
Jaruni - Antik 0:2 (-18, -20)
Space jam - MišMaš 0:2 (-18, -25)
Buldozéři - Jestřábi 2:0 (23, 16)
Dnes to máme takové rodinné setkání. Aktivní hraní mezi Jaruny už odbývá, ale za to se vydatně věnuje oddílovým financím - zejména příspěvkům (co se zavedly školní přípravky, je to věru těžká lopota) a také je z ní šikovná hosteska při našich domácích utkáních, pomocná ruka při mládežnických akcích, šefvyplňovač tabulek při akcích Jarunů....