Sezónu kluků odstartoval kvalifikační turnaj mladších žáků o to na našich domácích kurtech. Natěšenost veliká a na chystání všech čtyř hřišť se sešli všichni trenéři od juniorů až po přípravky (s vyjímkou šéftrenéra, který násl sledoval satelitem z Portorika při příležitosti MS juniorek). Bylo to hned a šlo se na věc.
Rezervní tým kadetů pokračuje v krajském přeboru. Dlužíme ještě report z utkání proti Lanškrounu. Tento dvohjzápas jsme pojali jak přípravu žáků na Český pohár a nastoupili tedy v domácím prostředí pouze s ročníky 2004 a 2005.
+ fotky Druhou polovinu 1. ligy juniorů jsme zahájili na domácí palubovce proti druhému týmu tabulky - SŠK Beskydy. Soupeři bylo co oplácet. Na podzim nám soupeř nedal šanci. Navíc jsme dohrávali bez nahravače (Zoiki vyvalený kotník). Tajně jsem doufal v bod, nakonec máme tři :-)
Jméno: Ondřej Špaček
Družstvo: Ďábli
Výška: 183
Petr Bohatec
ročník 2001
196 cm
V neděli 3. 12. 2017 proběhlo první kolo přehazované. Po listopadové kvalifikaci se našich 7 týmů rozřadilo do všech tří výkonnostních skupin. Nejlepší družstvo z tréninkové skupiny třeťaček Šmejcová - Luňáček Svitavy A vyrazilo až do Chvaletic.
Tento víkend měly Ještěrky odehrát další zápasy v KP kadetek. V sobotu se jelo do Žichlínka, dnes jsme na Riegrovce čekali Litomyšl. Už v průběhu týdne naše řady Ješterek řídly vlivem nemocí, na víkend se k tomu přidaly další okolnosti. Poprvé nastal problém s nedostatečným počtem hráček. Krizová byla sobota, hráček jen pět. Z průšvihu nás vytáhly dvě "starší" hráčky, naše Gazelky - Iva a Áďa. Moc děkujeme.
V neděli 1.12. jsme vyrazili (my - ženské a trenér - chlap, proto měkké i) do Slatiňan, začátek utkání byl již v 9:00. Odjezd byl naplánován v 7.00 od pojišťovny jako pokaždé, když se chystáme porazit soupeřky na venkovní půdě. Cesta do Slatiňan proběhla v naprostém pořádku. Jak už to známe, v slatiňanské hale byla i tentokrát zima, takže jsme se vybavili termoskami a našel se dokonce i spací pytel, abychom na lavičce nemrzli.
V sobotu jsme odehrály předposlední zápas na domácím hřišti, proti Letovicím.
1. Zápas: TJ Svitavy A - TJ Sokol Letovice A 3:0 (11,12,20)
Sestava: Renča (náhra), Káťa (účko); Wendy a Evča (blok); Monča a Kája (Marťa) (smeč)
V sobotu bude finišovat příprava družstva ligových juniorek, které před sebou mají poslední přípravný turnaj před zahájením nové sezóny. Do haly Na Střelnici přijedou týmy prvoligových juniorek, jenž dále doplní družstva sestavená z hráček reprezentačního výběru dívek U15.
Program začíná v devět hodin.
Celá akce proběhne za podpory Pivovárku Na Kopečku. Děkujeme!!!
V polovině října (14.10.) se rozběhl i krajský přebor juniorek. Zatím odehrána dvě dvoukola = 4 utkání - my máme 1 výhru a 3 prohry. Hraje celkem 6 družstev, polský systém, italské bodování (prostě Evropa!). Moje představy byly sice trošičku jiné, než je realita, ale jsme teprve na začátku. Zranění, cesty do zahraničí, dokonce i zmizení, ..., to vše způsobilo, že družstvo musí zatím víc, než jsem si představovala, doplňovat kadetky. Ale na druhou stranu, každá zápasová zkušenost je dobrá.
Přestože v sobotu a neděli probíhal velký turnaj barevného minivolejbalu v Praze, nemůžeme zapomenout ani na soutěže KP přípravek a KP mladších žáků. jejichž jarní část se rozjela právě o tomto víkendu.
Ve středu ukončili kadeti a starší žáci první fázi přípravy na novou sezónu. Po vzoru týmu mužů z minulých sezón jsme zvolili speciální model ve spolupráci se svitavským oddílem boxerů. Celkem synci absolvovali 12 tréninkových jednotek (2 x v týdnu) během kterých jsme se zaměřili jak na výbušnost, tak i posilovací a vytrvalostní cvičení.
Dovolte, abych se Vám představila. Jsem Vendy a budu vám představovat kadetky, starší žákyně a mladší žákyně. Přeji příjemné počteníčko :) Jako první představuji nadějnou nahravačku Lucku Vízdalovou.
Jméno: Nikola Marková
Družstvo: Starší žačky
Post: Smeč
Rok narození: 9.7. 1997
Jaké byly tvé volejbalové začátky? (Kdy to bylo a kdo tě trénoval)
Zážitky z dětství si moc nepamatuju . Takže pro mě byl asi nejlepší trénink s Pájou v neděli. Byly jsme asi 4 takže jsme si dobře zatrénovaly.
Po všech těch prohraných zápasech, které jsme mohly vyhrát, se zdálo téměř v nadlidských silách vyhrát nad rozjetým družstvem z Palkovic, avšak v ženském volejbale je možné vše, a tak nakonec remíza 1:1 nebyla moc uspokojivá, protože jsme mohly vyhrát dvakrát, takže vše by bylo dnes klidnější.
Přehazovaná dívek se hraje v sezóně pětkrát. Po listopadové kvalifikaci následují 4 turnaje ve třech skupinách dle výkonnostní úrovně s tím, že vždy tři nejlepší postupují do skupiny výše, tři poslední v turnaji padají pro příště do skupiny níž.
Vzhledem k loňskému systému KP starších žákyň jsme pro Ještěrky přihlásili také KP kadetek. První ostrý zápas odehrály v neděli v Pardubicích. Je domluvené, že když děvčata prohrají, píší článek samy. Pokud vyhrají, píše komentář trenér. Dnešní komentář má na svědomí Verča Vondrová. Pravda o samotném volejbale moc není, ale pro tentokrát se to snad i dá pochopit...