V neděli 18. října zahájily mistrovskou soutěž i žákyně. Krajský přebor v letošní sezóně hraje v Pardubickém kraji devět družstev. Zajímavostí jistě je, že z těchto týmů jich celkem sedm (!) hraje Český pohár (+ družstvo Pardubic, které nehraje KP). Tolik zástupců v ČP nemá žádný jiný kraj.
Jméno: Veronika Dostálová
Družstvo: ex - žena A
Post: u, smeč, blok
Ročník narození:1982
Výška: 166 cm
Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?
O víkendu proběhla v Hradci Králové kvalifikace do ČP kadetek a juniorek. Soutěž je pro obě věkové kategorie sloučená a potkávají se v ní týmy všech úrovní mistrovských soutěží - od krajských až po extraligové.
Možná tomu nebudete věřit, ale hala Na Střelnici stojí již deset let: "Dokončena a slavnostně uvedena do provozu byla 25.srpna 2001 oficiálním mezistátním utkáním volejbalových mužstev České Republiky a Japonska."
V krajském přeboru přípravek zbývají do konce soutěže tři kola. V květnu a červnu se soutěž oficiálně vrací na antukové kurty, ale v některých oddílech je ještě nestihli po zimě připravit a tak se dnes (neděle 7. května) v České Třebové, Poličce i v Litomyšli hrálo ještě v tělocvičnách.
Skupina A - Česká Třebová:
1. Svitavy A (Jan Krejčí, Adam Prudil, Vojtěch Slezák)
Po lanškrounské kvalifikaci minulou neděli proběhlo v neděli 18. září první řádné kolo. Skupina A se hrála v Poličce (SY A, SY D), skupina B ve Vysokém Mýtě (SY B) a skupina C v České Třebové (SY C, SY E). Celkem logistický oříšek dopravit všechna družstva na správná místa, proto děkujeme všem trenérům a rodičům, kteří se na akci podíleli (Marek Meluzín, Michal Palla, Radomír Laštovička, David Švihel, David Pišín).
TJ Svitavy - TJ Jiskra Havlíčkův Brod
Zveme všechny příznivce volejbalu na první dvojutkání 2. ligy žen.
Začínáme v sobotu 4. října - první utkání v 10:00, druhé po dohodě obou družstev (předpoklad 12.30 -13.00).
V neděli 1. prosince v odpoledních hodinách, po úspěšném vystoupení našich juniorek (postup do první osmičky ČP), nastoupili naši borci k poslednímu kolu krajského přeboru Pardubicka proti tradiční soupeřům z České Třebové a Chocně. Celkem jsme odehráli 4 utkání s bilancí 3 vítězství a jedné smolné porážky.
První městská liga pokračovala pátým kolem jehož původní termín byl 2. června. Na tomto kole se dohrály poslední tři zápasy základní části. Poté se hned rozjela nadstavbová část, která definitivně rozhodne o nasazení družstev do finálového turnaje.
Výsledky pátého kola 1. MVL - středa 9. června 2010:
Základní část:
Radiměř - Drink team 0:2 (-26, -15)
C team - Condor 2:1 (-20, 23, 11)
Co jsem si pro Vás připravil ?!? Tak pěkně od začátku. Mám připravené (vytištěné) mapy s podrobným popisem kudy kam. Pak Vám pro jistotu děda dovezl navigaci s tím GPS (Gde Proboha Su - to je po našem, moravskéém)!!! Chtěl jsem Vám ještě upéct s sebou nějakou mňamku, ale tu čest mi vyfoukla Martina, která ještě včera večer pekla nějaké "mafiny"?!?
V neděli 25. listopadu se hrálo 6. kolo KP trojek. A tým hrál doma ve Svitavách v tělocvičně ZŠ Felberova, B tým jel do Letohradu s panem Volgyim (děkujeme). Pro C tým se nepodařilo zajistit dopravu, kluci tak zůstali bez bodů a někteří hráči C týmu posílili béčko.
Jméno: Alexandr Jedlička
Družstvo: Starší žáci
Post: Blok
Ročník narození: 6. 8. 1996
Výška: 184
Eva Šimková hraje aktuálně za ženy A. Dále pomáhá s trénováním u mládeže. A protože je věkem ještě juniorka, stíhá občas zaskočit i na hostování v lize juniorek. Evča byla vždy ochotná jet hrát, případně pomoci s trénováním, když bylo potřeba.
Poslední domácí dvojzápas juniorské ligy přivedl do naší haly soupeře z Havlíčkova Brodu.
Tabulku, rozlosování a aktuální výsledky na letošní sezónu KP kadetek naleznete zde.
Soutěž začíná 9. října 2010.
K poslednímu dvoj-utkání první poloviny soutěže jsme nastoupili proti Nivnici,která tabulkově měla být na naší úrovni, nicméně opak byl pravdou. Zápasy byly tentokrát pro nás odehrány netredičně na Felberce z důvodu pořádání III. kola Českého poháru žáků.
Městská volejbalová liga základních škol:
pondělí 25. května
Dnešním dnem byl zahájem Krajský přebor přípravek v trojkovém volejbale. Soutěže se v rámci Pardubického kraje účastní 36 týmů (Chvaletice, Choceň, Dolní Újezd, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Vysoké Mýto, Polička, Letohrad, Česká Třebová, Žichlínek a Svitavy).
Doufala jsem, že se nám podaří alespoň jednou vyhrát, ale realita byla jiná. Pokračoval útlum z pátečního tréninku, kdy jsem hráčky vůbec nepoznávala a marně doufala, že se z toho snad vyspí.
Krajský přebor kadetů v rychlém sledu nabídl nejdříve utkání v Boskovicích v neděli 2. litopadu a hned o dva dny později dohrávky s týmem Lanškrouna v rámci tréninkových hodin. Bohužel máme pouze jeden bod a výkony jako den a noc...