Junioři: Jednou porážíme Beskydy. Bomba.

+ fotky Druhou polovinu 1. ligy juniorů jsme zahájili na domácí palubovce proti druhému týmu tabulky - SŠK Beskydy. Soupeři bylo co oplácet. Na podzim nám soupeř nedal šanci. Navíc jsme dohrávali bez nahravače (Zoiki vyvalený kotník). Tajně jsem doufal v bod, nakonec máme tři :-)

Do prvního zápasu jsme nastoupili v osvědčené sestavě z posledních utkání, tedy s Palloušem a Koncem na bloku, Mirďasem a Jedlou na smeči, Lukinem na účku a Nikoušem na náhrávce. Po nevynucených chybách v začátku prvího setu na straně soupeře Beskydy ukázali svoji kvalitu, především ze zóny IV. Set ztrácíme, ale od druhé již hrajeme vyrovnanější partii. Soupeř hraje málo středem a je pro nás více a více čitelný. Zlepšujeme obranu jak na síti, tak v poli. Od třetího setu Lukina nahradil Kvápa a chytá šanci za pačesy. I když prohráváme 0:3 výkon z naši strany solidní.

Druhé utkaní pokračuje v rytmu předchozího. V koncovce prohráváme 20:23. Ale přichází nevynucené chyby na straně Beskyd a naše dobrá obrana. Set otáčíme a jsme v laufu. Druhý jednoznačně pro naše barvy. Ve třetím Beskydy dominují na servisu. My si nedokážeme najednou poradit s jejich plachtou a soupeře dostáváme na koně. Naštěstí to trvá jen set a my překvapivě vítězíme za 1 hodinu a 25 minut 3:1.

Svitavy - Beskydy 0:3 (-19,-21,-23), 3:1 (23,17,-13,23)

Příští sobotu opět doma krajské derby s Českou Třebovou od 09:00 a 13:00 na střídačku s muži. Přijďte povzbudit.