Ještě k finále ČP žáků

Z facebooku věrný fanoušek ví, nicméně velmi dobré vystoupení svitavských borců si zaslouží trochu podrobnější komentář. K finálovému turnaji jsme se sešli konečně všichni.

Nicméně kapitán Adam Prudil se zapojil až trénink před turnajem samotným po sundání sádry. Opět jsme tedy zaimprovizovali a na post druhého smečaře se z bloku posunul Tonda Klohna. Zde musím pochválit, jelikož svoji roli zvládl velmi dobře.

K pvnímu utkání jsme nastoupili proti Kladnu, které nakouklo i do první osmičky. Byli jsme lepším týmem, hlavně na útoku, kdy vše boural Pepa Meluzín. Slabou chvíli si tým vybral ve druhém setu, kdy nás kapitán soupeře zasypal sérií plachet a mi nebyli schopni otočit. Nakonec tedy až ve třetím setu a 2:1

Výkony jako na houpačce ve skupině pokračovali. Druhý den proti Rychnovu kluci začali naprostou katastrofou ve všech herních činnostech. A to jsme šli pěšky, abychom synky ráno probrali. Od druhého setu se vracíme do hry především servisem (Kefurt, Meluzín a Klohna). Třetí set opět i trochu se štěstím pro nás.

Na závěr skupiny tradičně Hradec. Už před utkáním trenéři vtipkovali, kolikátý je to od začátku roku vzájemný zápas. Nám se podařilo týden předtím ve finále kraje soupeře porazit 2:1. Tady se ovšem karta obrátila a výsledek pro změnu 1:2 v náš neprospěch. I přes tuto porážku Svitavy obsadily první místo ve skupině a ve čtrtfinále druhé výkonnostní skupiny nás čekal Blue Volley Ostrava.

V první setu jasná dominance hlavně díky servisu. Bohužel tradiční uspokojení, nepřesnost na druhém míči a rozehraný klíčový smečař soupeře znamenali další tie-break. V něm naštěstí soupeř chybuje více než my, což znamená postup semifinále s Odolenou Vodou. S Odolkou jsme se utkali letos jenom jednou a po velké bitvě zvítězili 2:1. Semifinálový zápas byl ale soupeř v lepší pohodě. Lépe bránil především na síti. Tahali jsme prostě za kratší konec a v boji o 3. místo ve skupině, respektive 11. místo celkově na turnaji nás čekal neznámý Nymburk. Ten má hru postavenou na dvou přihrávajících smečařích, který ale nějak došla šťáva a my velmi lehce vítězíme 2:0.

Český pohár opanovala bez porážky Břeclav, před Znojmem a Novým Jičínem. Nám celkově patří 17. místo. Druhá polovina sezóny byla výrazně lepší než ta první. Vrchol nás čeká na konci dubna s kvalifikací na MČR. Tam se rozhodne, zda sezónu bude úspěšná či nikoliv.