V neděli 13. května pokračoval KP přípravek - trojkový volejbal. Soutěž byla rozehrána již v září a končit bude 10. června. Náš oddíl vyslal do soutěže 7 družstev - tři stabilně hraje skupina mladších žákyň B.
Jirka s Barčou ladí zítřejší program u telky, tak je článek zase na mě. Otazníkem dnešního dne bylo počasí, místní kurty se hůře vypořádají s návalem vody, takže dopoledne bylo jisté, že jdeme ještě do tělocvičny, odpolední program visel na tom, zda ještě bude pršet.
Úvodní dvojutkání na domácí palubovce ve druhé polovině soutěže se odehraje v hale Na Střelnici. Druhé utkání bude zahájeno po dohodě družstev, pravděpodobně ve 12,30.
Na podzim zvítězilo dvakrát Brno za vydatné podpory domácích rozhodčích. Přijďte podpořit domácí celek v důležitém utkání s mladým celkem hostí.
Dnes jsme museli vstávat o něco dříve kvůli odchodu do místní jídelny KOVEX, kde jsme měli připravený řízek s bramborami. Den byl započat tréninky mladších a starších žáků, který následoval trénink juniorů. Ml. a st. žáci trénovali příjem za pomocí děla, za to junioři se soustředili na celkové zlepšení všech herních činností. Odpoledne následoval již tradiční posilovací trénink. Den byl završen herními tréninky všech mužstev, po kterých následovala výborná večeře (čočka).
V úterý už bylo vidět jistá znamení odjezdu. Především v tom, že se začalo uklízet, aby toho zítra nebylo tolik na práci. Před tím nás ale ještě čekal tréninkový den.
Přijďte povzbudit domácí juniorky v prvním utkání nové sezóny na domácí půdě! V úvodním dvojzápase v Kroměříži získaly tři body. Začínáme v 11 hodin v hale Na Střelnici!!!
aktuální tabulka:
Úvodní tréninkové dávky na hřištích i v tělocvičně, první uplavané bazény na koupališti i lekce volejbalové teorie přečkali bez úhony všichni – děvčata i trenéři. Spokojené byly i šéfkuchařky Martina s Renatou – až na výjimky byly talíře po obědě doslova vymetené. V poledním klidu jsme (= dospělí) otestovali posezení Pod lipami – všechno bylo po roce, jak má být.
Na pátem kole KP mladších žáků, které se hrálo v sobotu 1. února 2020 v Trutnově (vyjížděli jsme v 6:00) jsme v prvním zápase podlehli Letohradu, který nás předčil zejména jistějším servisem.
V pondělí byla dopoledne zamračená obloha, rozhodně to nevypadalo, že bychom se mohli jít během dne koupat. Trénovalo se nám náramně, nikomu nesvítilo do očí, nebylo vedro, nefoukal vítr, … nebyl prostě důvod se na hřištích ulívat. Konečně jsme se dostali ke klíčům od tělocvičny – pan školník Pavlica se vrátil z dovolené.
V únoru mají starší žákyně dohráno. Krajské soutěže ctily víkendy kolem jarních prázdnin. Český pohár na nás tentokrá vyšel na víkend, kdy prázdniny končily. Holky a rodiče chválím, v sobotu ráno všechny hráčky v autobuse směr Bílovec.
V sobotu po měsíční pauze pokračovala soutěž mladším žákyním. Výraznou změnou oproti podzimní části je, že hráčky již mohou při hře podávat vrchem.
Před aktuální sezónou jsme v oddíle po svazových změnách věkových kategorií museli řešit, co a jak se třiceti kadetkami. Logicky se nabízelo utvořit tři družstva tak, aby se všechny měly možnost dostat v sezóně do hry.
Od pátku 4.5. do neděle 6.5. se hraje v hale Mistrovství republiky žáků - fandit na tak vyjímečné akci našemu týmu je poviností. Fanoušci mají barvu žlutou!
Ve druhém kole na nás čekal nejjižněji položený soupeř - kluci ze Šlapanic. Cesta byla slunečná a dopravně docela na pohodu, halu jsme letos našli hned napoprvé :-)
Pokud bychom vycházeli z loňského pořadí, byli bychom zřejmě označeni za favority, ale v mládežnických soutěžích je toto označení dost ošemetné. První zápas byl zalitý slunce, stejně jako cesta, soupeř byl na nás vlídný a snad kromě jedné povedené bodové šňůry na podání, měli naši kluci zápas pod kontrolou a hladce si došli pro tříbodové vítězství.
V předsváteční sobotu 27.10. 2018 jsme se jely porvat o body na palubovku lídra tabulky – Dolního Újezdu. Původně nás mělo jet 8, ale jelikož Káťu zasáhl nějaký vir nebo bacil, jela s námi pouze jako trenérka. Takže na hřiště nastoupilo nás 7 statečných.
| 16.03. 10:00 | Svitavy | - | Nový Jičín | Souček M. |
Nemocemi a zraněními postižené družstvo mladších žáků sehrálo odložené šesté kolo krajského přeboru v pondělí 19. února v Poličce. Zápasy dopadly podle papírových předpokladů, s lepšími týmy jsme prohráli a se slabší Poličkou vyhráli a udrželi se tak ve skupině A.
Srdečně zveme všechny skalní fanoušky na finále Českého poháru, konané v Hradci Králové na třídenní akci s pátečními testy všech hráčů. Bydlíme znou a zase na našem oblíbeném penzionu U Mlejna /odkaz zde/. Přijeďte do Hradce a udělejte si výlet za našimi divochy a slibujeme Vám, že uvidíte fakt bezva volebal. Viz. rozklikni celý odkaz!
Poslední plný tréninkový den byl ve znamení turnajů. Junioři a kadeti si ladili v hale, ostatní obsadili oba antukové, pískový ba dokonce tenisový kurt. Béčko žáků dopoledne turnajovalo na písku a odpoledne na antuce, kadeti B spolu s áčkem žáků po dopoledním blokování přešli odpolko rovněž na beach.
Dvojutání