V neděli 22. ledna vyrazila velká volejbalová výprava čítající zhruba 60 cestujících vlakem do České Třebové. Jelo se na další díl seriálu barevného minivolejbalu, tentokrát se "řádilo" v barvách oranžové a žluté, která byla navíc rozdělena zvlášť pro druháky a pro mladší děti.
.jpg)
O svátečním víkendu jsme si zahrály v sobotu i v neděli. V sobotu jsme nastoupily doma proti Lanškrounu a v neděli jsme jely na zápas do Pardubic.
Tak už jsme tu déle jak týden. Jídlo stále chutná, počasí stále drží a tréninkové skupiny makají. Víkend je vždy kapánek odlišný od pracovních dnů.... jaká to novinka. Nicméně vzhledem k tomu, že o víkendu si vaříme vlastní obědy, které se mohou servírovat trochu později, tak mohou skupiny začínat dopolení tréninky později.
V sobotu 22.září začal letošní ročník 1.ligy juniorů. Ve skupině C (celkem 32 týmů je rozděleno do 4 skupin) je společně s naším týmem i dvojice celků z České Třebové. Jako první se nám postavilo družstvo TJ Sokol Geodézie Česká Třebová.
Zápas "okořenila" neúčast rozhodčího, role arbitra se po dohodě obou týmů ujal trenér domácích Michal Kadlec. Naši borci v obou zápasech zvítězili bez ztráty setu, když využili zejména nejistého příjmu soupeře. Na palubovce se prostřídali všichni hráči, kteří předvedli solidní výkony.
Chčije, chčije a chčije - říkal nejen děda Komárek ve filmu Na samotě u lesa, ale i my, když jsme se ráno probudili. Místo hřišť jeden velký bazén a další litry vody přibývaly. Co s tím? Vyhlásili jsme "pravé nedělní dopoledne", což znamenalo více méně odpočinek a lenošení. Trošku se nám to celé rozdivočelo, přibyly další účesové kreace, Barča s Šárkou byly na roztrhání. Po obědě se ale vše vrátilo do starých kolejí. Vystřídaly jsme se po skupinách v tělocvičně a tréninky se tam děvčatům moc zamlouvaly. Míče nikam nepadaly, sluníčko nesvítilo do očí, mouchy nelítaly, ... a nevím, co ještě. Kdo nebyl v tělocvičně, díval se na olympijská finále jak žen, tak chlapů.
Nahlédnutí do pátečního tréninku na Felberce. Téma obratnost s míčem a evergreen odhody...
28.4.2017


První listopadovou sobotu jsme doma přivítaly tým žen z Moravské Třebové, který aktuálně okupuje druhou příčku naší tabulky. Vyšší postavení soupeře v tabulce nás však nezastavilo a chtěly jsme se i přesto o body porvat. Povedlo se. Soupeřkám jsme totiž nepovolily ani jeden set!

První kolo pohár je za námi a my čekali určitě více. Kritické bylo první utkání, kdy jsme nestačili na Nový Jičín. Po prvním vyhraném setu, který byl bez našich nevynucených chyb, došlo na naše pokažené servisy, což nás stálo vítězství.
Ve čtvrtek 20.12. se na ploše haly nebudou stavět obvyklé kůly, natahovat sítě a vytahovat všelijaké pomůcky ke zdokonalování volejbalové techniky. Čeká nás hodinka, kdy si trochu mákneme, ale zároveň se i pobavíme. Naše pozvání přijala Veronika Žižková.
Věříme, že se společné cvičení hráček oddílu pod zkušenou cvičitelkou bude všem líbit.
Městskou ligu opět pozlobilo počasí. Večer se zatáhlo a každou chvíli hrozila bouřka, která se nakonec i spustila a udělala z antukových kurtů jezero. Poslední zápasy na každém kurtu se tak musely dohrávat během čtvrtku nebo pátku, aby se vše stihlo do pátečních čtvrtfinálových zápasů.
V neděli 10. září ve Svitavách budeme v hale Na Střelnici pořádat přípravný turnaj na novou sezónu. Pokud máte zájem, pište své přihlášky na knizci@email.cz!!!
Po kvalifikačním turnaji (psali jsme zde) začal krajský přebor prvním kolem, který pro elitní skupinu organizovala Polička a pro druhou Letohrad. My máme v soutěži dvě družstva.
V sobotu 5.10. měly možnost využít domácího prostředí haly ve 2. lize kadetky U18. Hostily VK Valašské Meziříčí, které soutěží zatím procházelo velmi hladce - ve čtyřech utkáních neztratilo ani set.
Tak po nedělním vponějším dnu zpět do práce. Všechny skupiny třikrát v procesu. Počasí se vrátilo ke slunečným dnům, teplota příjemně klesla a my naplnili tréninkový plán do posledního řádku. Kluky je třeba ale pochválit. Tradičně makali na 100 %.
První zápas v hale Na Střelnici začíná v 10 hodin!
Aktuální tabulka:
Na sváteční sobotu 17.11. jsme měly naplánovaný další domácí zápas. Tentokrát proti Lanškrounu. Sešly jsme skoro všechny, tudíž to vypadalo na slibnou sobotu, co se bodů týče. Nakonec jich byla přesně polovina.
10:00 Svitavy - Brno
rozhodčí Charvát M.
Ve druhé poloviny ledna jsme poctili návštěvou dosavadní poslední tým tabulky KP I. třídy mužů, Orel Letohrad. Už od začátku bylo něco „ve vzduchu“, nikdo z nás však nečekal, že prosluněná sobota a zprvu krásná skončí fiaskem. Vše ale popořadě.
Volnočasové využití najdou legíny ve třech délkách a mikina Faro (provedení dámské, pánské, dětské) v běžeckém stylu. Designováno dle barev volejbalového oddílu.
Výrobce: Omniasport s.r.o., Svitavy.