Do krajského přeboru mladších žáků se pro tuto sezónu přihlásila pouze dvě!!! družstva z Pardubického kraje Letohrad a Svitavy. To je největší bída za poslední roky. Kde jsou volejbalové bašty Česká Třebová, Choceň, Lanškroun, Litomyšl, Ústí nad Orlicí???
(Podívejte se na fotky - přidány ke 3. dni!!!)
POZOR! Královéhradecký vítěz KP se do kvalifikace nepřihlásil.
Postupová klání začínají v sobotu v 10:00!!!
Již 27. ročník turnaje st. žákyň pořádá VO TJ Lanškroun. Náš oddíl budou zastupovat dva týmy.
Sjíždějí se sem pravidelně výborné celky. Tento ročník bude obohacen o účast Lvíčat ČR, která se před tímto turnajem budou v Lanškrouně "soustředit"... Máme se určitě na co těšit.
Informace o turnaji najdete přímo na webovkách Lanškrouna - zde.

Hned po odehrání posledního kola trojek se všechny holky jely domů dát dokupy, aby mohly vyrazit ku Praze. V neděli nás čekal turnaj mladších žákyň v Kralupech nad Vltavou. Cesta proběhla hladce, počasí vyšlo parádně, ubytování v pohodě, co víc si přát.
Poslední kolo krajského přeboru starších žákyň odehrajeme v domácím prostředí ZŠ Felberova
O důležité body se bude prát naše Béčko. Áčko má postavení v tabulce už jasné, bude doplněno mladšími žákyněmi pro získání zkušeností.
.jpg)
V sobotu 24.2. 2018 jsme v časných ranních hodinách vyrazily směr Letohrad. Jelo nás jako vždy 8. Byť některé pořád trápily menší zdravotní obtíže, byly jsme odhodlané se o body porvat. Bohužel se nepovedlo, ale smutné z toho nejsme, protože sezona přeci ještě nekončí.
KP trojek pokračuje v rychlém sledu, 4. kolo se hrálo v neděli 7. října. Áčko hrálo v městské hale v Litomyšli (děkujeme pánům Bräunerovi a Kovářovi za dopravu a dozor), Béčko a Céčko v tělocvičně ZŠ Riegrova ve Svitavách.
Brzy ráno sprchlo, ale jen tak, abychom nemuseli kropit hřiště. Pak ale bylo celý den nádherně. My dospěláci jsme vstávali před šestou hodinou, protože jsme chtěli vidět ženské olympijské volejbalové semifinále USA - Srbsko. Stálo to za to!!! Berušky spaly do půl deváté, kdo nechtěl na snídani koblihy, dostal rohlíky a o půl desáté jsme byli všichni na hřišti. Kruhový trénink absolvovaly všechny berušky, samozřejmě úroveň cvičení závisela na věku. Pak už zase pilovaly volejbalové základy. K obědu byla gulášová polévka, přírodní vepřový plátek, rýže, kompot. Polední klid prošel bez malérů a pak jsme vyrazily pěšky do Vaňkovky a na dětské hřiště.
Pondělní den byl v Janoušově pro obě přítomné tréninkové skupiny kromě společné ranní rozdvičky rozdílný. Jedničky čerpaly po dopolední dřině u pádové techniky odpoledne a večer zasloužené volejbalové volno.
| 06.04. 10:00 | Svitavy | - | Šlapanice | Harašta F. |
Ve čtvrtek bylo to nejstudenější ráno ze všech. Všichni chodili na snídani v mikinách, nesměly být otevřené dveře ani okna. Tréninky opět od devíti. Mladší žákyně hrály šestkový volejbal jak na antuce, tak i na plážáku. Starší dodělávaly atletické disciplíny a kadetky pilovaly smeč.
V neděli 20. října vyrazila smečka Panterů a Draků na první turnaj letošního ročníku krajského přeboru v přehazované.
Domácí se netají cílem postoupit do 1. ligy. Svitavské hráčky na vlastní palubovce jednoznačného favorita potrápily. Dvojutkání se hraje v Městské hale míčových sportů, Vodova 108, Brno.
Jako již tradičně přinášíme letmý vhled na bitevní pole svitavských mužů A, jako již tradičně se na výsledky ódy pět nebudou.
Jak jsem sliboval, vzali jsem na 4. kolo KP mladších žáků do Rychnova nad Kněžnou v neděli 14. prosince 2019 širší sestavu. Zkušené mazáky doplnili mladíci, kteří jeli s cílem sbírat zkušenosti pro příští sezónu.
Dobojováno, sečteno a podtrženo. Středa 29. srpna byla dvanáctým a posledním dnem soustředění. Po snídani hned na umělku a makalo se. Závěrečná tabata a dlouhý potlesk po jejím konci. Úklid chalupy a přesun na poslední obídek vedle do fabriky. Další potlesk kuchařkám. V jednu hodinu autobus nabral směr Svitavy.