KP1: Opět na dně

V neděli 19.1 jsme vyrazili k rivalovi z nedaleké České Třebové, podle umístěni v tabulce šlo o přímý souboj o poslední místo. Sraz jako obvykle, ranní posilnění na kafíčko a něco na zub na místní benzínce. Nedočkaví na tento zápas jsme byli natolik, že do místní haly u ZŠ Nádražní, kde svá domácí utkání hraje místní sokol dorážíme o 2 hodiny dříve. Nevadí. Shlédneme zápas 1.ligy mezi místními juniorkami (za které hrají i svitavské hráčky) a Náchodem. Následuje naše rozcvičení a jde se na věc. Už od samého začátku, bylo znát, že utkání bude vyrovnané a bude se bojovat o každý balón. Průběh prvního setu od začátku šel v náš prospěch, bohužel jedno postavení, kde nejsme schopni dostat soupeře z podání a rázem soupeř otáčí koncovku a první set jde pro domácí. Druhý a třetí set taháme za kratší konec my a musíme dohánět. Vyrovnané koncovky obou setů, ale lépe zvládá domácí tým a píše si první 3 body do tabulky.

Sokol Česká Třebová - TJ Svitavy A 3:0 (23,23,20)

Následuje hodinová přestávka a jde se na druhý zápas. Nic se nemění. Bojuje se. Mění se taktiky, mění se posty a hráči na hřišti. Ale znovu nezvládáme koncovky a soupeř se ujímá vedení 2:0, v dalším setu se nic nemění, až do samotného závěru kdy Zoiki vysílá 4 smrtící podání podpořené naši dobrou obranou a my se můžeme radovat z prvního setu v náš prospěch. Další set vše šlape a znovu tentokrát zvládáme koncovku lépe my. A může se jít do rozhodujícího pátého setu. Nezačínáme vůbec dobře a po chvíli svítí na tabuli skóre stav 8:2 pro domácí. Pro nás nic nového a víme, že takový náskok dokážeme eliminovat. A také jo. Několika bodová šňůra na podání a pár bodových bloků a stav je 13:13. Koncovka podtrhuje celý dvojzápas a slibný obrat nezvládáme dotáhnout do zdárného konce.

Sokol Česká Třebová - TJ Svitavy A 3:2 (23,24,-24,-27,15)

Svitavy reprezentovali:

Nikolas Zoikas, Michal Palla, Filip Siekera, Jan Kladivo, Jakub Pavlík, Lukáš Abraham, Pavel Simon, Adam Tomášek, David Pišín, Josef Meluzín, Miroslav Odvárka

Hrající trenér:

Adam Čížek

Poznámka trenéra:

Již podruhé za náš nastoupil Pepíno jakožto kadet ještě a podruhé nám zachránil smečařskou krizi a svojí role se ujal velmi dobře, za což děkujeme.

Poděkování věrným fanouškům za podporu: Macík, Máňa a také návštěvě z Hošťálkové-Ivet Suré

Další zápas odehrajeme doma 25.1 (místo bude upřesněno) proti aktuálnímu lídru tabulky z krajského města Pardubic.