1. kolo Českého poháru žákyň

Po úvodní zářijové kvalifikaci v Prostějově se o uplynulém víkendu konalo první územní kolo Českého poháru. Celkem je do letošního ročníku Českého poháru žákyň přihlášeno 65 družstev, která jsou nyní regionálně rozdělena na Čechy - 35 družstev a Moravu - 30 družstev. O dojmech z prvního kola od obou našich týmů dále.

Družstvo STARŠÍCH žákyň Svitavy „A“

V sobotu ráno vyrážíme směr ZŠ Novolíšeňská Brno, kde nás domácí tým Junior Brno vyhlíží k prvnímu utkání dne. Pro nás těžký úvodní zápas. Předpokládali jsme, že Junior bude jedním ze dvou aspirantů na postup ze skupiny. Naše družstvo ale po nepovedených zápasech v Krajském přeboru nepřijíždí do Brna se stejným cílem postupu. Pro nás bylo mnohem důležitější nabrat herní sebevědomí a prověřit naše volejbalové dovednosti. I přes výborný vstup do utkání nedokážeme naši hru udržet a prohráváme, SVITAVY A – JUNIOR BRNO 1:2 (13,-18,-11).

V následujících dvou zápasech proti Č. TŘEBOVÉ 0:2 (-13,-22) a JIČÍNU 2:1 (-19, 23,13) postupně odstraňujeme nedostatky ve hře a nabíráme potřebnou šťávu. Odrážíme se ode dna a naskakujeme na vítěznou vlnu.

Posledním sobotním soupeřem byla VAM Olomouc, vyhráváme 2:0 (13,15) a loučíme se s Emčou a Kiky, které odjíždějí domů a které nám v sobotních zápasech velmi pomohly – děkujeme!

Nesehranost a velká okna v obraně vzal za své první set s BOSKOVICEMI, nakonec však vítězíme 2:1 (-22,10,9).

Novému Jičínu vracíme porážku z kvalifikace, holky hrají v pohodě a sebevědomě, SVITAVY A – NOVÝ JIČÍN 2:0 (9,22).

Závěrečné utkání si už na hřišti užíváme, SVITAVY A – BÍLOVEC 2:0 (11,19).

Pochvalu a poděkování za perfektně zorganizovaný turnaj posíláme do Brna pořadatelům!

Sestava: Tereza Bednářová, Edita Doubková, Nikola Ducháčková, Barbora Koubová, Kristýna Kršáková, Tereza Olšánová, Tereza Soukopová, Tina Šudáková, Anna Tláskalová, Kristýna Vostřelová, Ema Žáková

Trenéři: Barbora Smělá a Jiří Kouba

Družstvo žákyň Svitavy „B“

Pro 4. skupinu zorganizovala turnaj Polička, hrálo se na dvou místech. I zde je nutná pochvala pro organizátory, vše běželo jako po másle.

My v sobotu hráli pouze v tělocvičně ZŠ Na Lukách. V prvním utkání se začíná z obou stran nejistě, s Vyškovem jsme se ještě nepotkali. Hráčky jsou vyšší, ve hře však výborně podáváme, což nám zajistí výhru v prvním setu a hladký průběh druhého 2:0 (21,11).

Rychnov nad Kněžnou má ve svém středu výškově i silově výborně vybavené hráčky. Rozjezd opět ve znamení oťukávání a čekání, co bude. Rychnovačky do toho perou zejména ze zadní části pole. Prvních pár dálkovek nám spadne, pak jsme již pozornější. Vypracujeme si náskok, který držíme. Ve druhém setu opadne podcenění a je to boj, soupeřky mají setbol 23:24. Odvracíme a vyhráváme opět 2:0 (20,24). Paráda, výborný vstup do turnaje. Ve hře jsou stále chyby v postavení a hlavně, obě nahrávačky jsou v těžších situacích ticho a na hřišti je bezvládí.

Přesun na druhý kurt nám nesvědčí, hladká prohra v prvním setu. Útočně výraznější soupeřky jsou lepší, ve druhém setu dochází k jejich prostřídání, čehož využíváme, opět pomůže servis a jde se do tiebreaku. Ten taháme za kratší konec od začátku, ale v koncovce zabejčíme, stav 13:13 a kazíme servis, hned další míč opět vlastní nevynucená chyba a je tu první prohra se Zlínem 1:2 (-14,20,-13).

Po pauze jdeme na poslední zápas s Českou Třebovou B, která má ve svém středu zejména mladší žákyně. V KP jsme holky minule jasně přehráli, z naší strany tak je vidět lehké podcenění, které se vůbec nevyplácí. Soupeřky hrají výborně, v poli nás čapají a vůbec to nejde samo od sebe, musíme hodně zapnout, abychom se soustředili a utkání vyhráli. Výsledek 2:0 (21,21).

Po sobotě maximální spokojenost za získaných 10 bodů – 3 výhry a jedna prohra v tiebreaku. Víme, že adepty na postup máme podle výsledků před sebou.

Hned ráno nás čeká ve své tradiční „tvrzi“ Polička a není to ráno vůbec pěkné. Pomůže nám chyba soupeřek za stavu 0:15. Není to ono, na přihrávce, na nahrávce a hoříme na útoku. Set ještě stačíme trochu korigovat, ve druhém se situace mírně zlepší, ale na žádné vyskakování to vůbec není, hladká prohra 0:2 (-7,-15). Vzápětí utkání s Havlíčkovým Brodem, holky hrají lépe, ale proti oběma soupeřům máme problémy složit míč. Obrana pracuje slušně, ale nelze vracet zadarmo, pinkat a lobíčkovat, to lepší soupeři rychle trestají, prohra 0:2 (-16,-20). A rychle přesun zpátky do „vítězné“ haly.

Čeká nás známý soupeř z kvalifikace UP Olomouc. Začátek je opět rozpačitý, ale pak se hra urovná, první vyrovnanou koncovku zvládneme, ve druhém již máme navrch od začátku. Končíme vítězně 2:0 (23,18).

Hrály: Áďa Burešová, Kačka Hnátová, Kačka Kloudová, Terez Kolouchová, Natka Makovská, Vendy Motálková, Barča Němcová, Erika Reitschmiedová, Terez Trejbalová.

Děkujeme všem maminkám a tatínkům, kteří se snažili fandit, co to šlo.