V neděli 20.1.2013 se odehrál druhý zápas druhé poloviny soutěže, tentokrát na půdě Chvaletic. Čekalo nás velmi brzké vstávání, poněvadž první zápas začínal v 9.00. Na naší náladě se to však nepodepsalo a musím říci, že nám i s malým směrovým zaváháním téměř dvouhodinová cesta utekla jako voda
1.zápas : TJ Svitavy – Energetik Chvaletice A 0:3
Základní sestava : Vendy Svobodová, Renča Odvárková (Lucka Šimková), Monča Šařecová, Marťa Fröhdeová, Natka Říhová, Barča Šimková,
Bílovec hostí poslední 4. kolo ČP starších žákyň. V minulém finálovém kole se podařilo urvat Ještěrkám 4. místo ve třetí osmičce.
Oba soupeři, se kterými jsme měli větší problémy, postoupili do druhé osmy, k nám naopak padá Slávia Kometa Praha a Frenštát pod Radhoštěm.
Rozlosování na stránkách svazu najdete zde.
Kompletní složení jednotlivých osmiček:
A to doslova a do písmene. Na víkend dojeli chlapi pro plánovaný turnaj generací, postavily se stany a konečně začalo pršet. Začátek bouřky byl více než vypečený a posunul náš vigvam (myšleno dvojitý stan pro účely stravování). Naštěstí máme halu a tréninkový plán téměř naplněn.
V první řadě mi dovolte zběžnou omluvu za nečinnost, avšak jak většina z vás dobře ví, pracovní povinnosti někdy člověka totálně zahltí. Každopádně o zápasech proti dvěma nejlepším týmům dosavadní tabulky KP I. třídy mužů si teď můžete počíst v tomto speciálním dvojdíle!
Část první: Svitavy vs Kerhartice
V sobotu 23. května bylo naplánováno závěrečné osmé kolo přeboru mladších žáků. Mělo se hrát ne venkovních kurtech, ale počasí tento den sportu nepřálo, proto se celá akce přesunula do haly.
Dnes vypukne devatenáctý díl seriálu Hošťálková a mužská složka. Fotografie ukazuje sestavu z loňského roku. Z 56 borců na snímku, 52 opět zavítá do obce v hostýnských vrších to zaslíbené. Konvoj dnes již vyrazil ve složení 2 dodávek, karavanu a dalších dvou zásobovacích vozů.

"Ty s tím jedeš poprvé?" "No jasně." Jednalo se o trolejbus pardubické MHD. Tak takovéhle zážitky měli kluci na prvním kole KP trojkového minivolejbalu (KP trojek). Tým Svitavy A hrál v Pardubicích a týmy Svitavy B a Svitavy C jely do Litomyšle.
Takže podáváme druhé hlášení z Hošti. Den jsme započali vydatnou snídaní (rohlík s paštikou či marmeládou). Hned nato jsme začali s tréninky, konkrétně ml. žáci až kadeti. Po nás na kurty nastoupili junioři. St. žáci začínali opakováním a zlepšováním techniky, zatímco ml. žáci zdokonalovali odbití vrchem. Z hřišť jsme odcházeli se smíšenými pocity. K obědu jsme si dali exkluzivní čínu s rýží od pánů šéfkuchařů Mazlíka, Sekkiho a A. Leinwebera. Následoval polední klid, po něm ml. žáci hráli, mezitím si st. žáci společně s juniory užívali modrou touhu (posilování s medicinbaly). Poté se část z nás odebrala na fotbal místního týmu s Krhovou. Prohráli 2:1. Po fotbale šli trénovat st. žáci a junioři.
Nedělní ráno zahájily zvony, které svolávaly své ovečky. Ranní výběh, snídaně a přesun na kurty. Dopolední trénink na téma smečařský krok ve spojení s blokem, blokařské přesuny. K obědu pečené stehýnko s bramborem a okurkovým salátkem, polívka písmenková, šéftrenér ji hodnotil jako výbornou, ale číst ji nestíhal.
Nejen začátek podzimu, ale i začátek sezony pro B tým mužské složky. Svitavští poctili svoji návštěvou Sokol Česká Třebová v sobotu 21. září 2019. Za krásného slunného počasí jsme v areálu Na Skále rozehráli po roční odmlce další ročník KP druhé třídy.
Hned víkend po kvalifikaci odehrála starší přípravka dívek první kolo KP trojek, do hry jsme vstoupili také v soutěži mladších žákyň, kde máme přihlášeny hned dva týmy. Čili náročný víkend hlavně pro šesťačky. Reportáž z obou soutěží:
Svitavská hala byla hostitelem 3. kola krajského přeboru starších žáků. V elitní čtyřce byly k vidění oba svitavské týmy. I přes sestup v minulém kole z třetího místa (padají a postupují vždy dva týmy) se Svitavy B nakonec v TOP 4 objevily z důvodu odstoupení Chocně. Ta preferovala setrvání ve skupině B.
Se zpožděním - ale přece, vracím se k prosincovému turnaji v barevném (červeném a modrém) minivolejbalu v Poličce. V hlavě jsem měla koncem roku jen Vánoce (to bylo příjemné) a pak už jen volejbalové projekty, dotace, vyúčtování, ... (to už příjemné nebylo!). No prostě konec roku. Poznámky z turnaje jsem ale naštěstí našla, tak rychle píšu aspoň stručné informace.
V sobotu 30.09.2017 jsme hned první zápas jeli na rezervu prvoligového družstva ze Střešovic. Když jsme minulou sezonu odehráli s věkovým průměrem 23 let, tak nyní je ten průměr ještě nižší. Po odchodu některých hráček ať už za „lepším“ volejbalem nebo po ukončení účinkování v tomto družstvu, jsme začali zapracovávat do sestavy tři ještě druhoroční juniorky a uvidíme, jak se družstvo bude prezentovat dál. Náročné to bude především po psychické stránce.
Ve středu byl budíček v 8 hodin jako každý den. Toto ovšem neplatilo pro kuchyň. Renča a Marcelka Smělá vstávaly v 6 hodin, aby celá tlupa měla teplé kakavíčko a čaj. Od 7 hodin už totiž nešla elektřina v celé Hošťálkové a jejím okolí, což bylA zásadní komplikace, na kterou byla celá tlupa připravena. Mobily plně nabity, powerbanky jak by smet, oběd navařen dopředu a celá tlupa připravana na přežití.
Tak jsme opět zde. Pátý den více než vydařený. Dopolední program vyplnil u žáků turnaj na písku. Kadeti pilovali blok a vykrytí žáci techniku. Odpoledne na písku pokračovali nejstarší, nejmladší skupina si zahrála turnaj jeden na jednoho. Žáci pracovali opět s dělem. Večer pak první hrací tréninky. Program vyplňovaly vrhačské disciplíny našeho desetiboje. Nechyběl kruhový trénink.
Turnaj se odehraje v hale Na Střelnici za přítomnosti domácích a celků: Znojmo-Přímětice, KCM Zlínského kraje, Junior Brno, Kometa Praha, Volejbal Vyškov.
Poslední listopadovou sobotu a první prosincovou sobotu se hrála další kola KP mladších žákyň.
V neděli 10. června se hrálo na hřišti za Národním domem poslední kolo KP v minivolejbale chlapců. Pro tuto příležitost jsem postavil 8 kurtů, aby se stále hrálo a bylo minimálně prostojů.