V sobotu 1. 2. 2020 jsme vyslali tým chlapů do Lanškrouna. Čekala je strastiplná cesta, plná sněhových bouří a severních vichrů.
Čtvrtým turnajem pokračoval dívčí KP přípravek tuto neděli. V hale Na Střelnici jsme hostili výkonnostní skupiny B a G. Dále nás v soutěži zastupovaly ještě týmy ve Chvaleticích, České Třebové a v Poličce.
Vstup pouze v japonském národním kroji, s japonským magnetickým náramkem a vytetovaným dílkem japonského národního umělce Uko Ješity. Zkrátka všichni dorazí v samurajském ohozu.
Ještěrky si svými výkony zajistily účast v 1. kole MČR st. žákyň, kam postupují vítězové a druzí z Krajských přeborů. Doplní je týmy, které obsadily 5.-8. místo v Českém poháru žákyň a které mají možnost pořadatelství. Jedná se o týmy:
TJ Kralupy, TJ Nový Jičín, PVK Přerov, Loko Plzeň.
Kam budeme nalosováni, zatím nevíme...
V pátek 26. května se vydala osmička Jedniček v doprovodu paní Burešové a pana trenéra směr Přerov, aby v Horní Moštěnici v sobotu odehrála turnaj v koníčkovém volejbale dvojic. A kdo si podle nadpisu myslel, že se jelo na nákupy, ten se mýlil!
Zpráva z pondělního večera, že v úterý půjdeme na výlet (a dokonce převážně po svých!!!), se s nadšením nesetkala, dokonce bych řekla, že to některé vyděsilo. Starším žákyním naplánovala Ivetka celodenní trasu na Hostýn, mladším odpolední piditúru na Troják. Počasí nám přálo a před desátou jsme starším žákyním zamávaly.
Léto uteklo jako voda a my tu máme další sezónu. V našem týmu se událo pár drobných změn. První z nich byla výměna hráček s A týmem. K nám přišla Anička Fiedlerová a Káťa Kroulíková započala novou sezonu v A týmu. Druhou změnou je, že se k nám natrvalo připojila Káťa Tesařová.
místo konání: Hradec Králové
Neděle začala pro každou skupinu trošku jinak. Žáci měli volno, přípravka a kadeti dopolední tréninky s balónem. Prcci dostali trošku zabrat s medicinbaly. Jelikož pro tréninkových jednotkách bylo do obídku dost času, většina kluků využila času pro pochutnání na zmrzlině (včera na zámku byla višňová a smetanová). Po kuřatech se jen zaprášilo a odpolední fáze vyplnila opět tabata pro kadety a kruhový trénink pro žáky.
.jpg)
Náš poslední zápas v tomto roce jsme hrály na domácí půdě. Soupeřem nám byly ženy z Dolního Újezda, které se nachází na prvním místě v tabulce. Odhodlané předvést dobrý výkon a pokusit se o nějaký ten bod, jsme se sešly klasicky v 8.

V sobotu 25.1. jsme se v příšernou ranní hodinu vydaly vstříc dalšímu dvojzápasu. Tentokrát do Chvaletic, od kterých jsme doma schytaly dvojitou porážku, což jsme jim hodlaly vrátit. Povedlo se!
Poslední trojkový volejbal dívek v tomto roce se hrál v neděli 11.11. Svitavy měly své zastoupení ve všech šesti výkonnostních skupinách. Jedničky zajížděly do Lanškrouna, Litomyšle, Chocně a Poličky. Čtvrťačky pak hrály doma. Do hry nám zasáhla generálka ZUŠky na vystoupení.
Ahoj všem maminkám, tatínkům, sestřičkám, bratříčkům, babičkám, dědečkům, tetičkám, strýčkům a všem milovaným, které máme doma! Ráno začalo opět tím ošklivatým během, který už tolik nedoprovází úsměv. Po běhu nás čeká kakaíčko, rohlíky s máslem a široký výběr marmelád.
Mezi-krajský přebor mladších žáků byl uzavřen turnajem TOP4 v Rychnově nad Kněžnou. Zde jsme se postupně utkali s Lanškrounem, domácím týmem a Novým Městem nad Metují. Lanškroun v soutěži ještě neztratil ani set. Byl blízko s námi, ale vedení 22:19 v v prvním setu respektive 23:21 v druhém nedotahujeme do vítězného konce. Soupeři chyběl klíčový smečař, přesto jsme ukázali opět o něco zlepšenou výkonnost.
Český pohár kadetů a jeho kvalifikace odstartovala v Hradci Králové. Soutěž s rozšířením kadetské kategorie na tři roky opět nabývá svého významu. Účastní se buď týmy, které nevybojovaly extraligu kadetů nebo rezervy družstev z nejvyšší soutěže, což je případ svitavského klubu.
Český pohár byl 18. - 19. ledna pořádán pro skupinu H oddílem Réma Rychnov nad Kněžnou v nedalekém Kostelci nad Orlicí. Jednalo se o první kolo, ve kterém se soutěž sloučila pro Čechy a Moravu.
Ráno už máme všechno zaběhnuté, prostě to klape jako na drátku: Marcelka vstává o půl šesté (to nechápu, když nemusí!), zkontroluje nástěnky, vyžene ježka z terasy, naopak zavolá Mášenku (krásná černobílá kočička), že už má jedno křesílko nachystané, a vyrazí na nákup.
V sobotu jsme se vydaly do daleké Opavy, kde jsem i přes roli favorita očekávala velký boj.
Sestava: Fiedlerová Anička, Hendrichová Ráďa, Hendrichová Verča, Kovářová Verča, Loukotová Anička, Motálková Terka, Šimková Evča, Vondrová Verča
1. Zápas: Opava - Svitavy 2:3 (21, -20, -21, 28, -11)
2. Zápas: Opava - Svitavy 1:3 (-13, -20, 15, -21)
V hlavě jsem měla utkání z domácího prostředí, kdy jsme první dva sety absolutně nezvládly a vypadalo to, že ani ne po hodině bude první zápas u konce, ale zvládly jsme parádní obrat a nepustily soupeře dopředu.
Dne 14.10. vyjela výprava svitavských mužů na svoji obnovenou a dlouho očekávánou premiéru v krajském přeboru I. třídy, kam postoupili po loňské sezoně. Buďme upřímní, místo výpravy to byl spíše konvoj, kdy nejvěrnější přátelé a drahé polovičky doprovázeli naše reprezentanty na cestě do Pardubic, našeho krajského města, kde jsme návštěvou poctili domácí TJ Sokol Pardubice I.