Tak počasí ukázalo obrácenou tvář. Začalo pršet. A fest. Dopolední i odpolední tréninky nejmladších a žáků ještě proběhly, kadeti podstoupili kruhový trénink. Bohužel na večerní utkání s místními borci již nedošlo. V noci déšť pokračoval. Uvidíme jak dnes ráno. Služby ale čeká hodně práce.
Druhou půlku soutěže jsme začaly netradičně v neděli, kdy jsme se vypravily do Chocně. Věděly jsme, že nás čeká jeden z nejšikovnějších týmů v kraji, pojedeme v okleštěné sestavě... zkrátka, že nás nečeká nic lehkého. I tak jsme ale chtěly 2x zvítězit. To se bohužel nepodařilo a máme tak na svém kontě „už“ dvě porážky.

Dvoudenního klání se účastnilo celkem 6 družstev a to Nového Jičína, Frýdlantu nad Ostravicí, ŠSK Ostravy, Svitav a domácích Beskyd A a B.
Poslední akcí před prázdninami bylo pro Jedničky zakončení sezóny v sobotu 24. června na kurtech. Cestu na hřiště si našly rodinné týmy, které po dohodě hrály buď přehazovanou (žlutý minivolejbal), nebo klasický volejbal, kdy bylo dovoleno prakticky vše. Na kurtu byly dvojice tvořené hráčkou z přípravky a jejím rodinným příslušníkem.
Po letní přípravě, na které jsme makali jak stroje v nám již známé ocelárně Kovex v Hošťálkové, zpravidla vždy přichází dlouho očekávané soutěžní období, na které se všichni nedočkavě třesou!! Někteří se tak těší, že se již od začátku září vyptávají kdy už to přijde, někteří zápas ani nemohou dospat. Zkrátka jako malé děti co se těší na štěňátko. Nás čekal první zápas až v dalekém Kladně a jak nás prověřil, o tom se dočtete v tomto článečku.
Třetí kolo přeboru mladších žáků se hrálo v domácí hale Na Střelnici v sobotu 12. listopadu. Turnaj nezastihl v optimální pohodě náš A-tým, kterému se nepodařil návrat do elitní skupiny A. Naopak béčko z nejslabší skupiny C bez problémů postoupilo výš.
Áčko bez několika svých opor (Kuba Klika, Papa Meluzín) nedokázalo porazit Hradec Králové, ve skupině B obsadilo druhé nepostupové místo.
V sobotu 19.1. pokračuje po vánoční pauze Krajský přebor mladších žákyň. Béčko ve třetí skupině zajíždělo do Chvaletic, Céčko hostila Polička.
Volejbalové Mistrovství Evropy žen v Německu a ve Švýcarsku je v plném proudu, naše reprezentantky potí trika a ničí u televize naše nervy. Ani naše domácí svitavské volejbalistky nezahálejí a v právě začínající sezóně se nám poprvé představí ve sportovní hale na 11. ročníku tradičního Podzimního turnaje.
sobota 14. září, sport. hala Na Střelnici, Podzimní turnaj žen, zač. v 9:00 hod.
.jpg)
Tento víkend jsme nastoupily k domácímu utkání proti Sokolu Pardubice. V hale Na Střelnici zároveň hrály ženy A a juniorky, takže bylo na co koukat. Sice jsme tentokrát nastoupily v menším počtu, ale o to větší byla potom radost z výhry.
V sobotu 23.2. jsme na domácí palubovce přivítaly družstvo České Třebové, kterému jsme měly po podzimním dvojzápase co vracet. Odplata se povedla dokonale a všech 6 bodů tentokrát zůstalo doma.
V neděli 13. ledna hráli naši Panteři další kolo krajského přeboru v přehazované. O mé poměrně rychlé probuzení po velice vydařeném volejbalovém plesu se postaral svým zpožděním rychlík, ale naštěstí se nám za pomoci rodičů podařilo dorazit do Letohradu včas.
Druhou prosincovou sobotu jsme nastoupily k našemu poslednímu domácímu dvojzápasu první poloviny sezony a zároveň poslednímu zápasu letošního roku. Měly jsme v plánu získat všech 6 bodů, což se povedlo.
Druhý víkend v září byl zahájen Krajský přebor trojek, což je minivolejbal tři na tři pro kategorii mladších žáků ročníků 2006 a mladších. Tuto sezónu nasazujeme do boje tři týmy Svitavy A, Svitavy B a Svitavy C.
Originální volejbalový dres VOLEJBAL SVITAVY s možností volby vlastního čísla a jmenovky na zádech
V neděli 23. září se hrálo 3. kolo KP trojek. Tým Svitavy A jel do Letohradu, týmy Svitavy B a C hrály na domácím hřišti za Národním domem. V Letohradě vyměkli a hráli v tělocvičně, my jsme drsňáci, nenechali jsme se zmást předpovědí počasí a nakonec se z toho vyklubalo příjemné nedělní dopoledne.
V neděli 11. září uspořádal ženský A tým zhruba po roce již 9. ročník tradičního podzimního turnaje. Vzhledem k malému počtu družstev (celkem 4) byl zvolen systém turnaje každý s každým, na tři hrané sety, téměř bez pauzy mezi zápasy. Z celkového vítězství se radovalo družstvo Litovle, které ztratilo jediný set ve svém posledním zápase s Českou Třebovou. Druhé místo obsadil Lanškroun, před Českou Třebovou, díky lepšímu poměru míčů.
V sobotu do Svitav přijelo USK Pardubice – druhý tým tabulky, nad kterým jsme měly před dvojutkáním 3 výhry navrch. Cílem byly samozřejmě dvě výhry, díky kterým bychom odskočily. Obě utkání jsme až na menší chvilková zaváhání zvládly a můžeme se těšit na Lanškroun!
TJ Svitavy – USK Pardubice: 3:0 (22,14,21) a 3:1 (20,-23,19,15)
Ráno tradiční rozcvička, v 7:30 start od penzionu a výběh krásnou krajinkou, zastavujeme pouze na pět tibeťanů. Snídaně opět ve formě rautu, stůl obložený šunkou, strouhaným sýrem, pomazánkou.....vesměs zůstává bez povšimnutí, holky stojí u okénka s polévkovými talíři na čokokřupíky a kakao.
A jsem opět zpět. Dnes jsme se snad poprvé vyspali do slunečného dne. Celý den panovala dobrá nálada, což se projevilo i na výkonech týmů. Po dopolední dávce a obědu nás trenéři poprvé někam vyvezli. Respektive nás vzali busem na kopec Troják, kde jsme zjistili jak málo stačí k dětské radosti. Respektive dětské hřiště pro nejmladší a zlatý mok pro dozor.