Dvojitá porce domácích dvojzápasů za 5 bodů.

Druhou polovinu sezóny jsme zahájily hned dvěma víkendy po sobě na domácí půdě. Článek sice se zpožděním, ale bohužel zkouškové si vybírá svou daň, takže se nedá nic dělat. V sobotu 11.1. 2020 jsme ve sportovní hale Na Střelnici přivítaly soupeřky z Pardubic.

Do prvního zápasu nastoupila Anička na náhře, Kika na účku, Kíša s Luckou na smeči, Evka s Fiedler na bloku a Baruška na liberu. První set jsme začaly dost nejistě, soupeř si rychle vytvořil náskok a málem ho v pohodě udržel až do konce setu. Za stavu 14:21 jsme se však na hřišti konečně probudily a začaly hrát. Po pár balónech byl stav srovnaný a byla tu dramatická koncovka, v té už se nám tolik nedařilo, i když jsme vyzkoušely střídání, a sice za Kíšu šla na hřiště Světla. Nicméně soupeř nakonec zvládl vyhrát první set 25:23. Do druhého setu jsme pokračovaly v pozměněné sestavě, soupeře jsme však nezaskočily, dál si hrál svoji hru a svým nepříjemným servisem získal spoustu bodů. Dostal se tak do vedení 2:0. Byť jsme se ve třetí sadě snažily o zvrat, štěstí nám nepřálo a nejtěsnějším možným rozdílem prohráváme i tento set a s ním i celý první zápas.

TJ Svitavy : TJ Sokol Pardubice 0:3

Po mezizápasové poradě jsme se dohodly, že s tím musíme něco udělat a pokusit se alespoň nějaké body urvat, no povedlo se, ale bod to byl bohužel jen jeden. V sestavě proběhlo jen pár změn, na smeč se vrátila Kíša a nahrávat šla místo Aničky Renča. Vstup do druhého zápasu byl mnohem podařenější. Začala více fungovat komunikace na hřišti, a i ten příjem se zvedl. Což znamenalo jediné, naši výhru prvního setu. S pocitem, že když se chce, tak to jde, jsme vstoupily do druhé sady. I v té se nám dařilo, soupeř sice postupně ubíral z našeho vytvořeného náskoku, ale přeci jen se nám povedlo dostat do vedení 2:0! No a pak to přišlo, typická herní krize. Ve třetím setu opět odešel příjem, a soupeř tak snížil naše vedení na 2:1. Ve čtvrté sadě jsme dělaly, co jsme mohly, ale platí takové nepsané pravidlo, že když se chce až moc, tak to prostě nejde. Prohra 25:27 ve čtvrtém setu znamenala tiebreak (už zase). Ten byl vyrovnaný až do samého konce, z boje však vyšel lépe soupeř, když v poslední rozhodující sadě zvítězil 16:14.

TJ Svitavy : TJ Sokol Pardubice 2:3

Obě prohry mrzí, ale aspoň ten bod z toho nakonec byl. Následující víkend jsme se sešly opět v hale Na Střelnici, tentokrát s ženami z Lanškrouna. A bylo k vidění hezky pěkně všech 10 setů. Protože někde ty tréninky dohánět musíme, že… Začaly jsme v trochu jiné sestavě než minulý týden a sice Anička na náhře, Kika na účku, Zdenča s Fiedler na bloku a Lucka s Kíšou na smeči. Opět klasicky pomalý rozjezd, jako bychom se ještě nestihly vzbudit a myšlenkami byly pořád doma v posteli. Což znamenalo, že si soupeř celkem pohodlně dokráčel pro vedení 1:0. Ve druhém setu jsme tedy trochu pozměnily sestavu a sice na blok šla místo Zdenči Vendy a na smeč místo Lucky Světla. Díky bohu, už jsme se vzbudily a začaly něco hrát. Soupeř, možná trochu zmatený změnou naší hry, začal také dělat chyby a nám se podařilo vývoj zápasu srovnat na 1:1. Třetí set byl vcelku vyrovnaný boj, ale díky chytrým úderům a výbornému servisu, se nám podařilo dostat do vedení 2:1! Odhodlané ukončit zápas a získat cenné 3 body jsme vykročily vstříc čtvrtému setu. Ale ouha, i tentokrát se ozvala krize a pár pokažených balónů v koncovce nás dovedlo opět do tiebreaku. Tam jsme se naštěstí zase zmátořily a napravily si tak reputaci z minulého týdne. Tiebreak se nám totiž povedlo vyhrát! Takže konečně vítězství, byť jen za 2 body.

TJ Svitavy : VK Lanškroun 3:2

Do druhého zápasu nastoupila opět Anička na náhře, Kika na účku, Lucka s Kíšou na smeči, Zdenča s Evkou na bloku a Vendy na liberu. První set jsme opět bohužel nezačaly vůbec dobře a zápas měl tedy stejný průběh jako ráno – vedení soupeře 1:0. Druhý set byl jako přes kopírák s tím prvním, jediná změna byla v tom, že tentokrát jsme tím dominujícím týmem byly my, takže opět srovnaný stav 1:1. Ve stejném duchu byl veden i set třetí, soupeř vypadal dost unaveně a bez chuti do hry. Tudíž se dostáváme do vedení 2:1. Ukolébané tím, že soupeř už zápas vzdal a nás čeká snadná výhra, jsme začaly čtvrtý set. No ale jak už to, tak bývá, soupeř se rozhodl, že to nevzdá, zaskočené tím, že se soupeř vzchopil jsme začaly kupit chyby, což vedlo k jedinému… Další tiebreak. Ten však bez mrknutí oka vyhráváme jasně 15:6 (ale ne, nemohly jsme takhle hrát v tom čtvrtém setu a ukončit zápas výhrou 3:1). Prostě ženský volejbal je opravdu nevyzpytatelný. Ale samozřejmě z výhry i z bodů je radost!

Oba víkendy rozhodně nebyly jednoduché a ze všech získaných bodů máme radost. I když, kdyby jich bylo víc, nezlobily bychom se. Avšak, teď už nemá smysl řešit, co by, kdyby. Ve hře je ještě spousta bodů do konce sezóny. Za oba víkendy patří všem hráčkám pochvala hlavně za servis. Ten se nám daří držet na vysoké úrovni. Daleko hůř jsme na tom však s příjmem, ale věřím, že i ten se časem zlepší. Pochvala patří samozřejmě i fanouškům, kteří nás na domácí zápasy přišli podpořit. Děkujeme a doufáme, že jsme vás tou poslední dvojitou výhrou navnadily i na zbývající dva domácí zápasy této sezóny, které odehrajeme 1.2. a 7.3. Takže si to zapište do kalendářů a doufáme, že se s vámi uvidíme. Prozatím nám můžete držet palce tento víkend, kdy zamíříme bojovat o body k našemu nejvzdálenějšímu soupeři do Chvaletic.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Anička Loukotová, Anička Fiedlerová, Renča Odvárková, Lucka Dědková, Terka Kissová, Barča Smělá, Světlana Barešová, Evka Šmejcová, Zdenča Kladivová a Vendy Svobodová.