Jedno z velkých vítězství !

V sobotu se mladší žáci přesouvali 9-ti místným vozidlem do Chocně na 10. kolo KP. V autě se řechtali, z mobilů pouštěli svoje nová vyzvánění, dohadovali se o svých soukromých vztazích, no zkrátka byli připraveni na tři zápasy, které je čekaly.

Příjezd byl na čas, rozcvičovačka již probíhá bez trenéra. Bývalá vlna dotazů, jako např. "Kdy hrajeme? S kým hrajeme? Kdo nás bude pískat? - to je dávno pryč! Téměř všichni kluci hrají i za starší žáky, trenér z nich nechce dělat ovce, a tak samostatnost začíná být na solidní úrovni.

První zápas jsme si měli tzv. na zahřátí zahrát s Českou Třebovou. Ta budila velice ospalým dojmem. Snad třebovští rodiče nechávají děti dívat déle na televizi nebo na ně padá únava z velkých tréninkových dávek, každopádně dali za první set pouze osm bodů a to je bída. Druhý set se zlepšil, ale jednoznačné vítězství našich barev ani v nejmenším neohrozil. V tomto zápasu dostal svoji první příležitost Johy. A vůbec nezklamal. Měl stabilní servis, občas nevěděl co se od něj očekává a tak řešil situaci po svém (a to né že by kazil), měl dost dobrej příjem a hlavně plnil pokyny z lavičky. No na to že hrál doposud nejvíce trojkový volejbal jej musím pochválit. Zůstal i do druhého zápasu na place proti Malšovicím. I zde byl průběh zápasu obdobný. Naši jim nedali šanci i když nehráli v plné palbě, co pauzírovala u lajny.

Trenér měl čas během druhého zápasu mrknout na vedlejší, centrální kurt, kde se až do koncovky obou setů tahala Třebová s Chocní. V tu chvíli nezáviděl panu Vašinovi, když jeho svěřencům za stavu 23:22 pískl rozhodčí tažený míč a hned vzápětí choceňský soupeř hodil míč stylem dlouhého autu v kopané, co se hází až do malého vápna. A ten samozřejmě uznal jako čistý. Už v tu chvíli to byla malá nápověda, že s tím mladým na empiru nebude žádná sranda.

A taky nebyla! Zapas proti domácím začal vyrovnaně. Jenom rozhodčí nacházel nové jasné rozhodnutí pro domácí.  Když už byl soupeř asi po páté v síti, tak jsem ho upozornil, že do balónu bušící Terka hraje nad blokem a síť jde vždy o 30cm dolů. Bylo to zbytečné. Přicházely větší trumfy. Soupeř hrál čtyřikrát. Přešlap spodem asi sedmdesát centimetrů. Za stavu 24:24 odpískal po naší získané rozehře přešlap Jakubovi na podání. Já to neviděl, ale snad dva roky se to nikomu z našich hráčů nepovedlo, pokud dával podání ze země a neskáče v nějaké králikárně. A set jsme prohráli.

Do druhého dějství chtěl náš kapitán vyměnit neregulérní míč za merunu řádně napumpovanou. Požadavek byl okamžitě zamítnut, a tak se hrálo dál seschlou galoší. Druhý set jsme za přispěním soupeře vyhráli. Za zmínku z něj stojí z nouze odbitý míč z naší strany tzv. zadarmo k soupeři na zadní lajnu. Mělo následovat jisté rozehrání soupeřova útoku. Jenže celkem zkušenému hráči, který chtěl vyniknout a zesměšnit naše borce se zdál autový. Přičupl si jako že míč hraje a pak teatrálně místo bagru roztáhl ruce a nechal míč dopadnout na zem. Otisk byl 40cm v hřišti!

V tajbrejku se přestalo Terkovi dařit, začal sklápět hlavu, tři lidi po sobě nedali servis a rozhodčí řezal dál. Soupeř přebíhal, no to není to správné slovo, stoupl si tam kde jej napadlo. Sám sebe jsem slyšel, že už dokonce na rozhodčího křičím a můj hlas se mezi tribunami odráží. Choceň hrála odvážně přes svoje nadaná dvojčata a nám se nedařilo. Vše došlo do stavu 7:13. Terka prdou do ostré otočil a Mirďas šel na servis. Na soupeře padla velká deka zodpovědnosti. Na tribuně pokřikující rodiče, nervózní trenér a na druhé straně sítě buldoci, co nechtěli ani za sviňu pustit. Jakub přidává v rozhodující chvíli exelentní blok. Soupeř hraje třikrát do hlavního kůlu. Dvakrát je to aut a poslední míč kazí do prostřed sítě! Zápas končí poměrem 16:14 pro nás! Radovačka se skákačkou jak má být! Snad i trenér se zapojil.

Elvis jde na limču a bezvadný pálivý preclíky. Někdo z rodičů mu dokonce gratuluje. Rozhodčí dostává v debatách mezi kluky v šatně i pak v autě řadu nezáviděnihodných jmen. Já si vždycky myslel, že rozhodčí je od slova rozhodovat a ne tlačit na jednu stranu. Jednou se mu to může šeredně vymstít až narazí na někoho jiného než lidumila Elvise.

Tak se těšme na tuto sobotu -  HRAJEME DOMA! Klobásky a jiné občerstvení bude nachystané. Udírna bude fajrovat jak za mlada. Co kdyby přišli všichni rodičové. To se ještě nestalo. Věřím v to, jako jsem v koncovce zkráceného setu veřil klukům!

Tabulka soutěže Krajský přebor ml žáků

1.      Svitavy                       29   28    1            57:  6            57

2.      Choceň                        28   23    5            48:14            51

3.       Ústí n. Orlicí                25   15  10            32:24            40

4.      Č. Třebová                   29     7  22            21:44            31

5.      Hradec Králové            22     8  14            19:30            30

6.      Malšovice                     25     4  21            12:43            29

7.      Rychnov n. Kněžnou     22     5  17            10:38            27

KUJEBÁK

Velká gratulace k výhře resp. výhrám. Báječně jsem se bavil při čtení reportáže. Team našich boys ukázal charakter . A Elvo klid von ten sudí byl určitě nákej KUJEBÁK a asi za to nemoh.:-)