Vlk se nažral, koza zůstala celá...nebo co si máme myslet?

Pokračování v komentářích! Už je to pár dní, co proběhla kvalifikace do českého poháru žákyň. Za tu dobu se toho událo mnohé. My jsme čekali s článkem na vydání výsledků, ale vypadá to, že se nedočkáme, protože na webu ČVS vyšla pouze zpráva o kvalifikaci, kde nebylo stanoveno celkové pořadí družstev, které je podle nás zásadní.

Kvalifikace se konala od 21. do 23. října v Litvínově a v Bílovci. Soutěž je pro první dvě kola členěna na dvě skupiny - moravskou a českou. V Litvínově bojovalo 27 týmů o 16 postupových míst (Čechy), v Bílovci se kvalifikace zúčastnilo 24 týmů (Morava).

Výsledky (opravdu výsledky) české skupiny byly zveřejněny 25.10. na stránkách ČVS. 27 družstev zde bylo děleno do šesti základních skupin (tři po pěti, tři po čtyřech), je popsán systém, veškeré tabulky, následuje seřazení účastníků, určení náhradníků. Prostě výsledky kvalifikace.

Výsledky moravské skupiny nám zaslal organizátor hned v pondělí 24.10. Už při odjezdu ale se nám donesla zpráva, že místo Bílovce B postoupí Břeclav, což nám bylo divné. Večer jsem pak ještě volala do Bílovce, jak to teda bude s tím Prostějovem B a bylo mi sděleno, že postupovat nebude, že místo něj postoupí Frenštát, že byl ve skupině hned za ním.

Družstva Bílovce B a Prostějova B se kvalifikace účastnila mimo soutěž jako náhradníci za odhlášenou Orlovou a Český Těšín. POZOR se souhlasem řídícího soutěže. Všechna ostatní (řádně přihlášená) družstva musela včas zaslat přihlášku, zaplatit startovné.. prostě splnit podmínky účasti vydané svazem.

Jak je možné, že si někdo přijede jen tak zahrát mimo soutěž??? Copak jde o nějaký přípravný nebo posezónní turnaj? Chápu, že když se na poslední chvíli dvě družstva odhlásí, je to komplikace. Ale vzít si za ně náhradníky v situaci, kdy v Litvínově hraje 27 družstev řádně přihlášených? Pokud už nešlo nějaké týmy přesunout na Moravu, proč nechat "si zahrát" NĚJAKÁ (kdo je vybíral, dalo se dodatečně přihlásit...???) družstva mimo soutěž, která míchají pořadím, proč nenechat raději volná místa a řádně přihlášené se porvat o těch 16 míst s tím, že 2 základní skupiny budou mít 3 členy a 4 skupiny budou po čtyřech? V Litvínově to tak mít prostě museli.

Když už to takto dopadlo, bohužel. Ale proč dělat další naprosto nesystémové kroky. Dopředu organizátor avizoval systém, kde měl rozřazení týmů dle umístění v základních skupinách do finálových skupin. V těchto čtyřech skupinách se už bojovalo o konkrétní postupy či nepostup. První dva celky finálové skupiny měly postoupit do první osmičky Moravy, třetí a čtvrtý celek do druhé osmičky Moravy a pátý se šestým se se soutěží měly loučit.

V Litvínově měli jiný herní systém, ale i tak byly zveřejněny výsledky všech odehraných zápasů a sestaveno pořadí všech zúčastněných družstev. Je to logické, kdyby se náhodou někdo ze soutěže odhlásil, aby bylo jasné, kdo další v pořadí uhrál nejvíce bodů...

Na Moravě k tomuto vůbec nedošlo a to ani v situaci, kdy avizovaný systém nešel použít, protože na postupových místech se umístili náhradníci. A to shodně oba na 4. - čili druhou osmičku jistícím - místě. Dle soutěžního řádu rozhodují  o pořadí získané body za vítězství (prohry), případně poměr setů při jejich rovnosti, míčů.... Organizátor však na místa náhradníků dosadil páté celky z těch skupin, kde hráli náhradníci aniž by se nějakým pořadím zabýval.

Toto se nám prostě nelíbí. Hned po skončení kvalifikace jsme sepsali námitku, která kromě výše uvedeného obsahovala i protest proti účasti starší hráčky v družstvu Moravské Třebové. Nechápeme, jak někdo může přijet na kvalifikaci s kadetkou, kterou tam znají její spoluhráčky z KCM, trenéři ostatních družstev a nechat ji hrát na úkor toho, že ostatním děvčatům ze Třebové tak znemožní porvat se o postup v regulérních podmínkách. Je smutné, že trenéři-rodiče mají tak omezený pohled na věc, že si neuvědomují, jaké jejich rozhodnutí má důsledky (znovu opakujeme, že byli upozorněni ještě před začátkem kvalifikace). Argument, že mají málo starších žákyň u nikoho nemůže obstát, na malých městech to je přece všude stejné, pravidla umožňují vzít si někoho mladšího NE STARŠÍHO.

Dle vydané zprávy z kvalifikace panem Jeřábkem dne 27. 10. došlo ke změně obsazení osmiček. Z první osmičky byla diskvalifikována Moravská Třebová, na její místo se posunul Přerov. Dále cituji "Druhou osmičku doplní družstvo TJ Svitavy, které má při rovnosti bodů (6) lepší poměr setů než družstvo SK Rubena Náchod." Následně nás uvádí ve druhé osmičce na 7. místě, za námi je pak ještě Frenštát pod Radhoštěm.
Co to má znamenat, že kdybychom nepodali námitku i proti startu kadetky, tak bychom se nekvalifikovali, ačkoliv jsme v kvalifikaci dosáhli více bodů než TJ Frenštát pod Radhoštěm??? Asi tu není něco v pořádku.

Dále je zajímavé, že o tom, že nějaká družstva nemají na postup nárok, nebyla všechna družstva informována. Prý byla na úvodní schůzce ústně, ale s kým jsme mluvili, nikdo se o tom od organizátora na místě ani písemně předem nedozvěděl. Kdyby tomu tak bylo, určitě by trenéři v situaci, kdy už bylo jasné, že se nevejdou mezi první čtyři, nenechávali hrát celou lavičku s tím, že už je jedno, jestli budou pátí nebo šestí (např. Junior Brno).

Tolik k uplynulému dění kolem kvaldy do ČP žákyň.

Pavlína

 

Něco k výkonu Gazelek Vám napíše Jirka, který s nimi celou kvalifikaci absolvoval. Zatím alespoň pár momentek:

 

 

 

 

 

 

Stanovisko SR

na stránkách nasi volejbalove federace (www.cvf.cz) si muzete precist stanovisko Spravni rady

To je mazec ...

Pořád tady nikdo nepíše, že úmyslným neoprávněným startem hráče ovlivním celý turnaj s postupy sestupy a také samozřejmě někomu zamezím v možnosti dosáhnout na nějaké dotace. Teď z toho vyplývá, že když mě nějaký dva tisíce za pokutu nezabijou, tak můžu klidně zamíchat turnajem. A na konec řeknu no a co ... Jsem opravdu na větvi z toho, jak se to tutlá, co se žákyních stalo. Všichni co v té Správní radě jsou, přece musí vědět a cítit, že tudy cesta nevede a přece tam jdou - tím upřesňuji de jure na přesnější de facto ...

pro Elvise

Elvisi, řešením správní rady se nazamezilo NIKOMU dosáhnout nějaké dotace. Nevím o NIČEM co by se tutlalo. Trestá se to, co bylo prokázáno. Že toho nebylo prokázáno více je chyba a je jasně řečeno čí je to chyba. Je zveřejněno družstvo které podvádělo. Jakmile disciplinární komise rozhodne o trestu, zveřejníme jména potrestaných. Myslím, že zveřejnění prohřešku včetně jmen je větší trest než pokuta sama. Máš snad v tuto chvíli lepší řešení? Jestli se ještě něco tutlá, tak mi napiš co! Znáš mě dobře, a víš že jestli lze něco řešit, tak to řeším :-)

Ahoj

Robert

P.S. Gratuluji k Vaší spanilé jízdě v kvalifikaci  ČP chlapců.

 

Dobrý den Pavlíno,

Dobrý den Pavlíno, přestože patřím k té smradlavé hlavě, o které píšete v předchozím příspěvku, patřím taky dlouhodobě k obdivovatelům způsobu práce Vás, svitavských. Můj komentář na svazových stránkách si můžete přečíst zde.

Mnoho úspěchů  a trpělivosti ve Vaší práci přeje Robert

Mám pocit, že jste tomu nasadil korunu!

Vaše vyjádření na svazových stránkách jen podtrhlo celé dění kolem kvalifikace ČP. Chcete snad říci, že kdybychom v kvalifikaci neuhráli jediný set, dostali bychom se tam za odměnu, že jsme poukázali i písemně na to, že je kvalifikace neregulérní?

Naprosto nesouhlasím s Vaším tvrzením - cituji: "Družstvo Svitav podalo proti tomuto námitku Komisi mládeže, především však s upozorněním, že v turnaji nastoupila v družstvu Moravské Třebové starší hráčka." V námitce, která je ke stažení zde, je věc startu starší hráčky až druhořadou záležitostí (byli bychom asi pokrytci, kdyby v naší námitce o této skutečnosti nebyla ani zmínka poté, co jsme v Bílovci proti ní protestovali společně s Lanškrounem a Olomoucí).

V první řadě nám šlo o to, že jsme se v kvalifikačním turnaji umístili na 18. místě. Dvě družstva před námi se ČP nemohou z pozice náhradníků účastnit, takže jsme postoupili jako druhý náhradník do hlavní soutěže.

Tím se však nikdo od organizátora přes všechny Vaše (naše) instituce k tomu zřízené nezabýval. Z výsledků finálových skupin, které jsou uveřejněny zde a byly pořadatelem zaslány trenérům, je zřejmé, že si naše žákyně postup vybojovaly na hřišti!!! Námitka byla podaná z tohoto důvodu. Pakliže nás v poháru milostivě necháváte, že jsme byli tak stateční a ozvali se proti startu kadetky, tak se celá správní rada může převléknout a jít si to do Jičína místo nás odpinkat sama!

Kdyby někdo sestavil pořadí, bylo by zcela jasně dáno, že těchto osm hraje první osmičku, těchto osm hraje druhou osmičku. Když se obě osmičky hrají v jednom městě, je přeci jednodušší dát dle pravidel a soutěžního řádu vše do dvou osmiček, než složitě předělávat celý systém (navíc neupřesnit, jak se bude hrát dál - postupy, sestupy) a zajišťovat nové tělocvičny.

Ale je možné, že začínající trenér (to jako já) nevidí do všech složitostí a priorit, které musíte zohledňovat ve správní radě.

Jinak Vám také přeji, ať se Vám v Drásově daří!

"Hádejte jak to dopadlo?"

Tak ta kvalifikace žákyň s neoprávněným startem se zase vrátila zpět. V zápise o utkání nebyla shledána žádná chyba a fotografie není
důkaz. To, že sami trenéři vyloučeného družstva v protestu uvádí, že hrála, to asi nikoho
nezajímá... S tichem po pěšině se bude hrát dál! Jak jsme slaboulinkatí, připosraní přiznat jednoznačné, úmyslné a vědomé porušení platných pravidel ... Jak si budeme zase lhát jako ti kopálisti na stadionech ...

Výsměch

Dnes přišlo rozhodnutí správní rady ČVS, ve kterém je uvedeno, že se ruší vyloučení Moravské Třebové z ČP žákyň (za neoprávněný start došlo ke kontumaci jednoho utkání, udělení pokuty a dále je vše předáno k rozhodnutí disciplinární komisi). Dále ukládá zařazení družstva Přerova do první skupiny! Ano, skupiny, o osmičkách už nemůže být řeč, z první osmičky skupiny Morava se stala totiž devítka, vážení!!! Program prvního kola ČP žákyň skupiny Morava ke stažení zde.

Rozhodnutí správní rady jen dále navazuje na nesmyslnost předchozího dění. Ano, na opakování kvalifikace, která byla naprosto neregulérní a udály se věci, o kterých my - neustálí rejpalové a kverulanti ze Svitav - nemáme ani tušení, není čas, nejsou peníze, není odvaha.

Takže vy všichni, příští kvalifikaci bude dobré odehrát třeba s juniorkama. Zajístí vám první osmičku, která znamená odehrání všech kol poháru. Pomůžete  i dalšímu týmu, který obohatí první osmičku tím, že se z ní stane devítka. Vděční vám budou i ti, kteří by se v Čechách nedostali ani na pozici náhradníků, ti si také zahrají alespoň první dvě kola ČP. Holt pak asi vypadne místo čtyř družstev pět, ale to už je malá kaňka, ne???

Stále se řeší pouze Moravská Třebová, ale jak to je s tím pořadím, to se všichni snaží zamést pod koberec. Proč ani dodatečně nebylo stanoveno pořadí - 16 účastníků + náhradníci. Proč (když už Třebová zůstává) není dodržen systém avizovaný před začátkem soutěže, léty ověřený a v Čechách platící!!! Vždyť obě osmičky hrají ve stejném městě - v Novém Jičíně.

Ryba smrdí od hlavy, pánové. Dnes se v Nymburce volí předseda fotbalového svazu. V Nymburce se také koná Programová konference mládeže svazu volejbalového. Nepřibližujme se v praktikách...kapříka si nechme na Vánoce. Neznechucujme trenéry, rodiče, dle pravidel pracující funkcionáře i samotnou mládež!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll