Tři prohry na turnaji v Letohradě

Neúspěšné vystoupení předvedli mladší žáci na třetím kole krajského přeboru v Letohradě v sobotu 16. listopadu 2019. Všechny tři zápasy jsme prohráli a klesli na čtvrté místo průběžné tabulky společného přeboru Hradeckého a Pardubického kraje.

Výsledky:

Svitavy - Trutnov 1:2 (14, -24, -15)
Svitavy - Letohrad 1:2 (-21, 22, -13)
Svitavy - Rychnov nad Kněžnou 0:2 (-10,-11)

Slovo kouče Václava Fikara:

"V prvním setu proti Trutnovu se nám dařilo vše, na co jsme sáhli (25:14). Po něm jsem důrazně upozorňoval kluky, že každý set je jiný a že je potřeba znovu makat hned od začátku. Bohužel moje rady se minuly účinkem a druhý set stejně jako tie-break jsme těsně prohráli. Druhý zápas s Letohradem byl vyrovnaný, ale opět prohra v tie-breaku. Rychnov nad Kněžnou je tuto sezónu výrazně nad ostatními týmy. Někteří kluci dávají jisté smečované podání.

Nemrzí mě ani tak prohry, jako to, že se někteří naši hráči psychicky sesypali a nebyli schopni hrát ani základní údery jako servis nebo zpracování míče obouruč spodem. Ještě horší na tom je, že tito hráči by měli být oporami a vůdci týmu. Pochvalu zaslouží pouze nejmladší Peťa Švihel, který příkladně bojoval i v době, kdy se nedařilo."

Svitavy reprezentovali: Filip Jansa, Matěj Kavalír, Dominik Němec, David Novák, Samuel Přikryl, Petr Švihel a Matěj Volgyi

Další kolo hrajeme v sobotu 14. prosince v Rychnově nad Kněžnou.