První tři body!

Čas těžce běží a 1. liga juniorů a její zahájení pro nás se odehrálo tuto sobotu 11. 10. v Přerově. Sraz 7:15 již na klasickém místě u Billy na parkovišti. Nebylo by normální, kdyby se někam odjelo včas a proto z technických důvodů byl odjezd až 7:40. Cesta byla klidná, trochu delší než jsme očekávali, ale vše se zvládlo na klid.

V Přerově už na nás čekal soupeř, který značně převládal ve výškových rozměrech. Moc pěkný pohled to nebyl, ale zachovali jsme chladnou hlavu a s klidem se převlékli a šli se rychle a intenzivně rozcvičit. Sestava nebyla kompletní, ale nastoupili jsme v této sestavě: Jedla a Adam Tomášek byli hlavní smečaři, Ronald s Koncem se uchytili blokařské práce, role účka se chopil Krisák, hlavní přihrávající hráč byl Peťa Leinweber a nahravačské práce jsme se uchopil já, Číža. A hlavní trenér byl Venca, asistent Pallouš a masérka Barča (Vencova přítelkyně).

Utkání se zahájilo a šlo se na to. Začátek setu nebyl vůbec špatný. Se soupeřem jsme si vyměňovali míče skoro po bodu a tak byla značná spokojenost. Ovšem, že by se to štípalo na zem s míče, to se říct moc nedá, spíše to byly různé nevynucené chyby jak u nás, tak u nich. Stav byl vyrovnaný téměř až do koncovky, kde nás soupeř vždy v něčem přehrál a my to již nedokázali v jiných činnostech spravit. A tím pádem set jsme prohráli. Do druhého setu jsme šli opět s maximálním úsilím a pokusit se vyhrát. Ovšem druhý set se vyvíjel stejně a i ve stejným tempu jako set první. No a třetí set vypadal obdobně, ale více jsme polevili a dopadli hůř.

Po zápase následovala hodinová pauza, kde jsme si řekli něco málo k zápasu a došli jsme k tomu, že nás celkem trápil příjem, výšková převaha soupeře a také si někteří hráči nevěřili. To jsme napravili a s chutí do druhého zápasu.

Druhý zápas byl jako vyměněný. Ani nevím jak, ale po chvilce jsem se kouknul na stav a my vedli 7:1! Totálně jsme to nahecovali a dávali jsme bod za bodem a soupeř nevěděl, jak je to možné. Naše tempo bylo nezastavitelné, i když v určitých chvílích nás dohnali a drželi, ale my se vždy zas nějak dostali do čela a hra byla plně pod naší kontrolou. Příjem, útok, pole, obrana, vše bylo skoro na 100%. Adam jako hlavní smečař najedou ožil a pohrál si s bloky na druhé straně tak, že soupeř byl z toho nešťastný. Ronald uhrál snad všechny míče co dostal a držel se na 93% úspěšnosti celého zápasu, ve kterým dostal něco málo přes dvacet nahrávek. Jedla si hlídal smečaře z Přerova a nedal jim šanci aby se k nám dostal míč. Konec si zkusil i něco na příjmu a zhostil se toho bravůrně. Peťa si vyčapal nějaké smeče v poli a také, když jsem nemohl, tak se zhostil i nahrávání. A Krisák něco dolaďoval z účka a na vše dohlížel. V tomto tempu se odehráli všechny tři sety a také odměnou za to jsme je vyhráli a získali tře cenné body!!!
Skvělou práci odvedl i Venca, který odhalil soupeřovi slabiny a Pallouš který podporoval a udržoval dobrou atmosféru a Barča na místě masérky si taky nevedla vůbec špatně.

Přerov - Svitavy 3:0 (20,22,17)
Přerov - Svitavy 0:3 (-21,-21,-15)

Odjezd byl v duchu velké spokojenosti. Doufám, že stejný a ještě lepší výkon podáme 25.10. proti Brnu na domácí půdě v hale.