10. ročník turnaje smíšených družstev zná svého vítěze. Stalo se jím družstvo Drink Team, které tak obhájilo loňské prvenství, když ve finále rozdrtilo tým Semtamáků 2:0. V boji o třetí místo byly úspěšnější Jarovské smeče, s bramborovou medailí se tak musela smířit Radiměř.
V úterý 14. května a ve středu 15. května se v hale Na Střelnici konal poslední turnaj školních volejbalových kroužků v tomto školním roce. V úterý hráli prvňáci a druháci žlutý minivolejbal, ve středu třeťáci a čtvrťáci oranžový minivolejbal.
Na únorovém turnaji vyhrála všechny kategorie ZŠ T.G.Masaryka, ale v úterý ji ve žlutém minivolejbale v kategorii prvních tříd překonal tým Sokolíci 4 ze ZŠ Sokolovská.
Již několik sezón nehájí barvy oddílu při mistrovských zápasech. Zapojil se však do bojů o příčky nejvyšší "v sekci" neregistrovaní. V každém družstvu, za něž nastoupí, rapidně vzrůstá kvalita přihrávky.
Poslední dubnovou neděli jsme se sešli v této sezóně naposledy v hale. Čekal nás turnaj v přehazované - pro ročníky 1998 to bylo poslední oficiální soutěžení v "házení", protože od září už na ně čeká opravdový volejbal.
Vzhledem k absolvované úrovni soutěží v mládežnických kategorií se jedná v současnosti o nejzkušenějšího svitavského volejbalistu.

Volejbalový oddíl TJ Svitavy přeje všem svým hráčům, trenérům, funkcionářům, partnerům a příznivcům veselé Vánoce a samá vítězství v roce 2009.
Druhý turnaj série barevného minivolejbalu Pardubického kraje v sezóně 2013/2014 se konal o víkendu v tělocvičně základní školy v Dolním Újezdě. Svitavy reprezentovalo celkem 21 družstev (6 - žlutý minivolejbal, 9 - oranžový, 4 - červený a 2 modrý). Nejvíce se nám dařilo v kategorii oranžového minivolejbalu (1. a 2. místo) a červeného minivolejbalu (1. místo). žlutý minivolejbal (neděle 30. března 2014)
Ve středu 27. dubna proběhla organizační schůzka vedoucích týmů městské ligy. Řešily se organizační záležitosti jako herní systém, bodování, soupisky, postupy, sestupy a losování. Zde je přehled projednaných a schválených bodů, žlutě jsou vybarveny změny oproti předchozím ročníkům.
Závěrečná tabulka, krátký komentář a pozvánka! Dobrý den všem přátelům svitavského volejbalu. Následující dva dny budeme téměř on-line informovat o průběhu kvalifikace MČR starších žáků z Frýdku Místku.
Dnes od 16:30 hrají naše juniorky odložený zápas s Uherským Hradištěm na soupeřově domácí půdě. Je to skupina o záchranu a jde o hodně. Naše děvčata jsou čtvrtá ze šesti týmů a domácí jsou o dva body za námi na místě pátém (tabulka). Případné dvě výhry nás mohou "kopnout" až na druhé místo o jediný bod za vedoucí Karvinou.
Tento víkend se koná 1. kolo Českého poháru žákyň. Soutěž v první fázi hraje kvalifikovaných 32 týmů, které jsou rozděleny územně na dvě části (Čechy a Morava). Každá část pak na dvě osmičky. Svitavské hráčky si vybojovaly pro 1. kolo účast ve výkonnostně lepší osmičce na Moravě. Potvrdit výsledek z kvalifikace pojedou v sobotu ráno do Nového Jičína.
Všem děkuji za práci na úspěšném zvládnutí kvalifikace Českého poháru!
Tleskám s rukama nad hlavou! Jsme dobří a budeme ještě lepší!
Přidána konečná tabulka soutěže!
V pátek zbývala poslední dohrávka krajské kadetské soutěže. Jelo se do Chocně. Menší zádrhel byl ve slíbené dodávce od jedné firmy, co je půjčuje. Asi v půl páté, tedy 30 minut před odjezdem, přišel telefonát, že se slíbené auto někde zdrželo a bude až za dvě hodiny. Tak to bychom už v té době byli uprostřed prvního setu.
V neděli 25. března byl posledním turnajem dohrán krajský přebor v přehazované chlapců. Tygří smečka se tentokrát vydala do Lanškrouna. Zde nás čekalo pět nachystaných hřišť, takže turnaj běžel jako na drátkách a za dvě hodinky bylo hotovo. Místo velkého hodnocení dnes přidáme víc fotek a jednu velkou pochvalu.
Celkové pořadí KP v přehazované:
Takové drobné usměvavé blonďaté stvoření. Odchovankyně volejbalového oddílu v Moravské Třebové hraje za Svitavy svou první sezónu. Ve svém klubu byla tahounem, zde zatím získává potřebné zkušenosti.
Již tento víkend se v hale Na Střelnici bude hrát výborný žákovský volejbal. V rámci Českého poháru se do Svitav sjedou žákyně od Plzně až po Nový Jičín. Tuhé boje začínají v sobotu v devět hodin, hrát se bude celý den. V neděli se bude pokračovat opět od 9 hodin, náročný program skončí odpoledne.
V úterý se v hale sehrál první turnaj našich volejbalových přípravek ve vybíjené. Zúčastnilo se celkem 86 dětí ve dvou kategoriích 1.-2. třída (5 družstev) a 3.-4. třída (2 družstva).
Výsledky zápasů v kategorii 1. - 2. třída:
Dlouhých 5 let trvalo čekání na další republikový úspěch svitavského volejbalu. Kdo sledoval streamline, web či facebook si určitě užil své. Klukům nutno poděkovat za práci v celé sezóně. Ta medaile byla nikoliv snem, ale cílem, který se podařilo naplnit. Kdo tam byl ví, že zlato bylo strašně blízko, ale přitom strašně daleko. A nakonec třetí místo darem z nebes. Ve finálové čtyřce s naprostou vyrovnaností nakonec rozhodovaly maličkosti.

V neděli 6. dubna jsme se zúčastnili turnaje v přehazované v Dolním Újezdě určeného pro nejmenší hráče a hráčky. Podmínky pro účast nám z tréninkové skupiny splnili čtyři chlapci, kteří tak turnaj odehráli bez střídání ve složení: