Nechutnost v Hnátnici

S družstvem Hnátnice jsme ještě nikdy nehráli. Podle soupisky jsme věděli, že nás čekají starší zkušení hráči, a měli jsme informace, že hnátnická sokolovna je miniaturní králíkárna, kde je za hřištěm a po stranách jen metr a půl místa. Tomu jsme podřídili přípravu před dvojzápasem 13. a 14. kola. Co nás však čekalo v průběhu utkání, to nedokázal předpovědět nikdo.

Hráči Hnátnice během prvního zápasu vulgárně reagovali na některé výroky rozhodčího. To, co jim procházelo bez karet nebo ohodnoceno maximálně žlutou kartou, za to by mladší hráči letěli ze hřiště po prvním náznaku. V tomto vynikal zejména nejstarší hráč Hnátnice a bývalý reprezentant!!! Jeřábek.

Vše vyvrcholilo sérií nadávek a urážek rozhodčího za stavu 11:11 ve čtvrtém setu prvního zápasu od hráče Svobody, který se od začátku prezentoval jako psychicky narušený jedinec, jemuž by daleko víc než volejbalový dres slušela svěrací kazajka. Po úderu do bedny, na které stál rozhodčí, byl tento hráč po zásluze diskvalifikován za agresi. V této chvíli směřovala na rozhodčího zcela adresně a nahlas slova jako č...., tlustej z... (Jeřábek, Svoboda) a opakovaně mu bylo vyhrožováno fyzickou likvidací (Jeřábek), poškozením vozidla (Jeřábek) a na poslední chvíli se podařilo spoluhráčům zabránit napadení rozhodčího (Svoboda).

Jelikož soupeř neměl dalšího hráče, který by mohl po diskvalifikaci Svobody nastoupit, bylo první utkání ukončeno pro neúplnost družstva. Do druhého utkání nastoupil za diskvalifikovaného (automaticky stop na dvě následující utkání) hráč, který hrál v prvním zápase na pozici libera. Utkání již bylo klidnější s naší výraznou herní převahou. Přesto o sprostá slova a komické situace nebyla nouze.

TJ Sokol Hnátnice - TJ Svitavy 1:3 (-15, -18, 23, -11), 0:3 (-20, -18, -18)

Sestava: Meluzín, Ryšánek, Jassa, Ehrenberger, Černý, Žižka, L Ovad - Doležal, Pavlík

Na jarní zápas Hnátnice ve Svitavách to uděláme jako v kině při sprostém filmu - vstup bude od 18ti let. Takovou nechutnost nemůžeme mladším příznivcům volejbalu předvést. Abych byl spravedlivý, ostatní hráči Hnátnice byli celkem v klidu. Že vás to, chlapi, baví.

Na horní fotografii zleva Dr. Chocholoušek, Holota, Béda Hudeček a Molota

Mravnost nade vše

Nápad, že už bychom mohli začít vybírat i vstupné, jsem zatím zavrhla. Ale že budeme na jaře kontrolovat při vstupu do haly občanky, to mě teda nenapadlo - ani náhodou. Nebo angažujme mravnostní policii?! Pepa Jarůšek, Slávek Viterna, Petr Němec a spol. mají bohaté zkušenosti - určitě pomůžou.

Záchranka

Marcelo, to je dobrej nápad. Ještě zaskočím do Červenýho kostela na oddělení pro "džísku, co se zapíná vzadu" a já budu Holota a na Molotu se určitě někdo přihlásí!  http://www.meteleskublesku.cz/?movie=12&PHPSESSID=LKn9Cjj0qC1GBind1qnk9N7BFh6

 

nejen mravnostni policii

Myslim, ze mravnostni policie, bude nezbytne minimum. Potom co predvedli doma, se obavam, ze pri zapase v druhe puli souteze, kdy prijedou do Svitav a kde bude ridit dvojzapas rozhodcovska dvojice, panove Velselsky a Skrabek, bude potreba mozna i policie statni. Ktera mimo jine byla malem zapotrebi uz tento vikend v Hnatnici. Nebo alespon nekolik urostlych chlapu. Proto bych navrhoval se domluvit s boxery od Martina Volfa, zda-li by nam neprisli zafandit a popr. usmernit  "premotivovane" jedince.

Oprava

Na jare by nas mela piskat dvojice Dostál-Rejman. To ale na veci nic nemeni. O rozhodciho tu nejspis nepujde, kdyz dokazou udelat takovou komedii s rozhodcim, ktery za dobu, co jsem ve volejbale, disponuje spise kvalitnejsimi vykony. Kdyz k tomu pripocteme jeste podminky, ve kterych piskal, nezbyva nic jineho nez se mu poklonit. To, ze se na druhy zapas postavil na jejich "empire", to chce opravdu znacnou davku odvahy.

Chlapci se asi tezko smiruji s tim, ze jejich vykony slabnou a prvni na rane je rozhodci... CHUDAK!!!

Statistika

Pár údajů pro statistiky:

  • vítězným dvojutkáním v Hnátnici jsme dosáhli 7 vítězství v řadě ( v loňské sezoně to bylo zápasů šest)
  • Hnátnice bylo poslední družstvo z letošních účastníků KPI, jehož skalp svitavské družstvo nezískalo

 

Info z Třebové

Nechci si zde přihřívat nějakou svoji polívečku, ale slyšel jsem, že před 14-ti dny hrála v Hnátnici Č.Třebová. Na dvojzápas jeli pouze mladí kluci. Vrátili se se slovy: "My už tam nikdy hrát nebudeme!" Celou dobu jim a rozhodčímu domácí nadávali jak dlaždiči. Docházelo i ke scénám, kdy rozhodčí rozhodl pro Třebovou a soupeř jim nedal balón a tím si vynutil otočení rozhodnutí. Sudí měl prý opravdový strach a tak nechal vyhrát domácí. Zrušit tuhle bandu, stejně jsou v soutěži na nic! (pozn.red. všímáte si jak je v komentáři použito NA NIC -  v Hnátnici umí říct jenom na p... a na h.... a to nesmí být po ruce švédská bedna. S ní pak třepou a kopou do ní - do chuděry...).

Pomalu, ale jistě

Zaujmuli jsme druhé místo v tabulce... :)

to je hnus velebnosti

Hlavně, že Vám se kluci nic nestalo. Ikdyž po letní přípravě bych se docela divil :)

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll