KP2: Volejbalový víkend, část 1.

Víkend plný volejbalu, zábavy, krásného sportu i občasného utrpení. Mužská složka svitavského volejbalu pokračovala ve své cestě napříč KP II. třídy, když v sobotu 28. září přivítala soupeře Spartak Polička.

Stejně jako na čepovanou jedenáctku za 25 korun v bufetu Imperial na kurtech za Národním domem, i na tuto Poličku je potřeba si nejprve zvyknout. Velice vlažný start i přes slunné počasí z naší strany. Ne, že by nás soupeř nějak zvlášť tlačil, ovšem jeho místy atypický herní styl a spousta našich nevynucených chyb především na útoku z hlavního kůlu nám zkrátka a dobře nepovolila dostat se vůbec do hry a první set ztrácíme s 16 body. Ve druhém dějství se toho moc nezměnilo. Stále minimální komunikace, nulový pohyb v poli, nikdo nepřidává nic „navíc“ a smečaři se stále spíše trápí. Tohle vše nám stačilo na pouhých 19 bodů. Ve třetí sadě už to začínalo místy i připomínat volejbal, ovšem v důležitých momentech jsme nedokázali ustát tíhu momentu a i přes výhodu setbolu jsme dokázali set opět ztratit.

TJ Svitavy B – Spartak Polička 0:3 (-16, -19, -26)

Byla to škoda, ale zároveň si troufnu říci, že jsme podobný výkon potřebovali předvést, abychom se měli od čeho odrazit. Pochopili jsme, že soupeř bude houževnatější a silnější než v prvním kole. Po zhruba půlhodinové pauze se vracíme na kurt. Odpočatí. Odhodlaní. Zocelení.

Hned v první sadě odvetného zápasu to nese své ovoce. Nelze říci, že to byl přesvědčivý výkon domácího týmu, ovšem pomalu jsme začínali skládat z vícero sledů než pouze rukou Adama Tomáška coby univerzála. První set získáváme vydřené vítězství 25:23. Po změně stran tlačíme soupeře servisem, přidáváme pár úspěšných bloků a výrazně eliminujeme vlastní chyby. Naopak poličští jich pár přidali a rázem s náskokem šesti bodů jdeme do vedení 2:0. I pro těch pár příchozích diváků za zhoršeného počasí po poledni (potlesk vám za podporu i v takovém nečasu!) jsme však museli uspořádat menší drama, jinak by to přece byla nuda  Celý set se taháme o pár bodů, žádná ze stran si nevytváří větší náskok. V závěru sady pak soupeř nedokáže přijmout náš míč zahraný zdarma přes, což se ukáže být rozdílovým momentem. Dostáváme se v koncovce na koně a už z něj neslézáme. Vracíme třetím setem 25:22 porážku soupeři z dopoledního utkání a dělíme si rovnoměrně body z tohoto klání.

TJ Svitavy B – Spartak Polička 3:0 (23, 19, 22)

TJ Svitavy B proti Poličce reprezentovali: Alexandr Jedlička, Štěpán Hlaváček, Miroslav Odvárka, Adam Tomášek, Šimon Švihel, Jan Svojanovský, Alexander Konečný a Jiří Johanides, vedeni trenérem Adamem Čížkem.

Mírné zklamání převažuje z tohoto zápasu. Necítili jsme se být horším týmem, spíše jsme si první zápas prohráli sami, kdy jsme nebyli dostatečně efektivní především na útoku. Zlepšené pole i komunikace však byly stavebními kameny pro obrat v odvetě. Rád bych vyzdvihl dva hráče, kteří se výrazně podíleli na tomto částečném úspěchu. Jednak Honzu Svojana, který si odbyl premiéru v mužské soutěži v 18 letech a své šance se rozhodně nezalekl! Kvalitní servis a solidní obrana na síti, tento blokař se rozhodně mezi staršími spoluhráči neztratil. Druhým hrdinou byl již standardně Adam Tomášek. Univerzál svitavského týmu opět ukázal, že z handy jej málokdo zastaví a když trefí svoji smrtící plachtu, tak i husitský trebuchet může závidět takovou palebnou sílu.

Po tomto zápase jsme zaujali v sedmičlenné tabulce dělené čtvrté místo s VK Vysoké Mýto po zisku devátého bodu. Následovalo necelých 24 hodin oddechu do dalšího utkání v soutěži, kdy přijeli borci hrající za Orel Letohrad, ale o tom až příště…

Autor Jiří Johanides

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/4114', '', '172.20.0.29', 0, 'f4hlhdb47iq4auj5vp3avq7o1pmr2j7o', 0, 1713533367) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174