KP2: Vedeme tabulku!

Jeden z nejpovedenějších vstupů do sezony zažívá mužský B tým v krajském přeboru druhé třídy. Po šesti zápasech jsme nebyli daleko od čela a 5. října jsme poctili návštěvou SK Spartak Slatiňany a bojovali o možné první průběžné místo v tabulce.

Pamatujete si tu scénu z Mr. Beana jak ochutnává dortíky na parkovišti, zatímco mu tank přejíždí jeho milovaný British Leyland Mini 1000? Skvěle. Takto by se dal popsat náš první set. My byli ten tank. Soupeř se nedokázal rozkoukat, my skládali ze všech sledů včetně využití pipu a brali jsme první set s jedenáctkou. Jak to ale u vozidel všeho druhu bývá, občas se zadrhnou. I ta naše mašina začala pokulhávat a i přes vedení 21:13 v sadě druhé se nám podařilo set ztratit. Tady to trochu beru na sebe, sorry kluci. Nicméně se nám vše podařilo hodit za hlavu jako nepovedený test ve škole a šli jsme si pro reparát. Přísedící u této zkoušky byl velice přísný. Tahanice větší než o poslední kousek sýrové pizzy ve filmu Sám doma ale nakonec končí vítězně pro nás, 25:23. Následující dějství už jsme si byli schopni vypracovat trochu jasnější náskok a přetvořili jej v další tříbodový zisk.

SK Spartak Slatiňany – TJ Svitavy B 1:3 (-11, 24, -23, -18)

Následovala krátká pauza, kdy jsme se zahřívali všemi možnými kusy oblečení, neboť počasí nebylo ten den pod jednoho, ale pod celé stádo psů. Taková ta hromada šťastných štěňátek v útulku co se na vás při návštěvě sesype. Asi pod tolik psů. Hráli jsme samozřejmě uvnitř, což nám vyhovovalo, nicméně i tak tentokrát střídající hráči nezahřívali lavičku, ale spíše ona zahřívala je. No a vlažný start jsme zaznamenali do druhého zápasu. Soupeř už nedělal takové množství chyb a my trochu polevili na útoku. Byť máme solidní náskok, tak se ke konci setu na střídačce trochu nervujeme, ale sada je nakonec naše s tříbodovým rozdílem. Trojka byla rozhodující i v dějství druhém, kdy jsme dokázali uprostřed setu soupeři odskočit, ale ten se kvalitním skákaným servisem vrátil do hry po zaznamenání 3 přímých bodů z podání. Po oddechovém času se nám však nepříjemného oponenta podařilo sundat a opět za stavu 25:22 točili strany. Domácí šli do posledního setu se vším co měli. Stále se jim dařilo trápit nás na středu sítě, kde naše obrana místy připomínala sýr ementál. Nutno dodat, že to se soupeřem neměla lehké, slatiňanští blokaři jsou vysocí hoši a tak se to někde projevit muselo. Ovšem jak zaznělo v dnes již legendární pohádce v podání Yvetty Blanarovičové: „Já jsem malej, ale šikovnej!“. I poslední sadu získáváme my za výrazné podpory hvězdného Michalise Zoikase, který po sedmi odsezených setech s nemocí v těle přišel na závěr a připsal si několik bodů z podání. Poslední skákané eso mu uteklo jen o několik milimetrů.

SK Spartak Slatiňany – TJ Svitavy B 0:3 (-22, -22, -20)

TJ Svitavy B ve Slatiňanech reprezentovali: Alexander Konečný, Miroslav Odvárka, Jan Kladivo, Adam Tomášek, Štěpán Hlaváček, Lukáš Siekiera, Michalis Zoikas, Jiří Johanides a trenér Adam Čížek.

Je tomu tak, naše vítězná série se v sobotu prodloužila už na pátou výhru v řadě a my jsme nemohli být spokojenější. Číža možná trochu jo, kdyby to bylo dvakrát 3:0, ale přece si nemůže myslet, že to s námi bude mít tak snadné. Tak či onak za sobotní zápas je potřeba vyzdvihnout práci Mirka Odvárky, který (slovy Štěpána Hlaváčka) mazal domácí bloky nejen na chleba, on si na ten chleba přidával i máslo a řádnou dávku nutelly! Byly chvíle, kdy byl k nezastavení. Dokonce i bez libera se nám podařilo zvítězit, což je pouze pozitivní zápis do statistiky.

Nejšťastnější zpráva však přišla až v odpoledních hodinách. Po zjištění stavu dvojutkání VK Vysoké Mýto – VK Choceň ve svitavském táboře zavládla mírná euforie. Domácí i přes očekávání dokázali ve druhém utkání zvítězit, čímž nám zajistili průběžnou první příčku! Je to tak, po osmi zápasech se s 20 body nacházíme na prvním místě KP II. třídy mužů a stále máme dvě utkání k dobru! I proto vás budeme všechny potřebovat tuto neděli, kdy budeme držet vedoucí pozici. Na Felberovce vyzveme v 10.00 hodin VK Vysoké Mýto! Autor Jiří Johanides