Finále Českého poháru žákyň - část 1.

Po kvalifikaci a dvou kolech Českého poháru se soutěž žákyň zúžila na konečný počet 24 účastníků, kteří jsou rozděleni do tří výkonnostních skupin po osmi celcích, přičemž došlo ke sloučení západní a východní části. Naše Ještěrky se probojovaly do té nejlepší skupiny ze 4. místa na Moravě. Čekají je velmi kvalitní soupeřky a věřím, že i napínavé zápasy plné krásných volejbalových okamžiků.

Ještěrky dnes lehce potrénovaly a hned po tréninku vyrazily do Bílovce. Nálada na tréninku byla plná očekávání, odhodlání, ale také malinko byla cítit nervozita, nejistota. Bohužel nejedeme úplně zdravotně v pořádku, ale nějak se s tím popereme!!! A jestli chcete být u toho, sledujte web.

Jízdní řád pro Ještěrky je následující:

SOBOTA
9,00 SY - Hlincovka (vítěz skupiny Čechy), hrajeme v tělocvičně (alias Riegrovka),
11,00 SY - Znojmo (3. místo skupina Morava), kurt č. 3 v hale,
13,00 SY - Prostějov (vítěz Moravy), tělocvična,
15,00 SY - Olymp A (3. místo Čechy), kurt č. 3 v hale,
17,00 SY - Bílovec (2. místo Morava), kurt č. 1 v hale,

NEDĚLE
9,00 SY - Chodov (4. místo Čechy), kurt č. 3 v hale,
11,00 SY - Příbram (2. místo Čechy), tělocvična.

Aktuální informace z místa dějiště jsou takové, že k večeři byla výborná polévka, kterou následovala ještě výbornější svíčková s knedlíkem (smetanový terčík nechyběl), vše doplněno o celý plech čerstvě upečeného perníku...

Cesta však neproběla úplně bez problémů, půjčený mikrobus hned u Koclířova pozlobil a nechtěl jet. Roman si však poradil a moderním strojem, který se nám už několikrát osvědčil, dojel bezpečně na místo.

Jirka "si" v autě vezl osvědčenou sestavu z výletu do Prahy, takže si zase vyslechl... a za to, že prý nedokážem ani půjčit jezdící auto, dává k dobru to, že prý to minule popletl a že prej je Verča se Štěpánem jen kamarádka... a taky, že jeden Štěpánův nejmenovaný spoluhráč má pěknej zadek, na to se asi zeptejte Kačky.

Příbram

Má výborný servis, na který marně hledáme recept celý zápas. V prvním setu teceme uz 17-5, ale zdramatizujeme na 24-24. Bohužel bezzube utocime set ztrácíme. Ve druhém opět po chvilce o devět prohravame, sílu ke zvratu nenachazime. Loucime se s první osmou a musím přiznat, že vykony, které jsme ve většině utkani predvedli, zdaleka nedosahují našeho maxima. Padame zaslouženě.

Chodov

Soupeř byl lepší ve všech herních činnostech, nemáme ani bod.

Dobré rano

Holky už jsou po snídani. Právě se fotime. Čeka nás zápas Chodovem. Chodov ma po nas jeste Bilovec. Hladka vyhra by nam vyrazne pomohla k udrzeni. Dobra nálada pri rozcvicce. Tak nám držte pěsti!

shrnutí

Máme 5 bodů. Zítra hrajeme s Chodovem (5 bodů) a Příbrami (2 body). Bez prohry je Bilovec, Hlincovka 11, Olymp 10, Prostějov 7, Znojmo 6. Vše je otevřené. Vecerka ve 22.30.

Bilovec

Ostudný výsledek v prvim setu, kdy se prostě nebylo na čem chytnout. I když holky chtely, ale prostě to nešlo. Ve druhým vyrovnaně, ale bohužel Bilovec nás poprvé v sezóně zcela zaslouženě poráží.

Olymp

Teď polykame hořkou pilulku. Po jasně vyhranem prvim setu začínáme 0-5. Prohravame v tiebreaku, ale je to odchozene bez útočení v koncovce. Soupeř měl srdíčko.

Prostějov

Uf. OOpatrný začátek z obou stran, ale naše holky se probouzejí. Vitezime 2-0.

Znojmo

Studená sprcha v prvním setu. Ve druhém ve výrazně omlazene sestavě herní projev lepsime, ale není to furt ono. Atmosféra na holky dopadla plnou vahou a nemůžeme se z toho dostat.

Hlincovka

První set kazime servis skoro všechny. Ú toky končí v síti a soupeř jen žasne, co to sem postoupilo. Ve druhém setu však nervozita ustupuje. Vyhravame. V tiebreaku výborně začínáme,tocime 8-4. Ale v koncovce neuneseme tihu okokamžiku a nad vítězem skupiny zapad nedokážeme zvítězit. Máme však BOD!