Český pohár zahajuje kvalifikacemi tento víkend

Od sobotního rána do nedělního odpoledne budou po celé ČR probíhat kvalifikační boje o účast v Českém poháru v kategorii kadetek a juniorek (soutěž je spojená pro obě věkové skupiny), dále pak v žákyních, kde vzhledem k novému hernímu systému jde spíše o rozřazování účastníků do výkonnostních skupin. Informace o průběhu turnajů s naší účastí nám bude z Uherského Hradiště (dorostenky) posílat Marcela, z jihomoravské metropole pak o žákyních Jirka.

Kadetky/juniorky

Hráčky dnes ještě lehce potrénovaly a zítra společně s doprovodem vyráží v 5,30 mikrobusem směr Uherské Hradiště. V minulé sezóně se podařilo uhrát krásné umístění v první desítce, tak budeme držet pěsti, ať se podaří vykročit stejným směrem i letos.

Sestava: Míša Frantová, Verča Andrlíková, Lucka Dědková, Vendy Tmejová, Sára Benková, Barča Šimková, Kristýna Turečková, Markét Šrůtková, Verča Vondrová.

ŽÁKYNĚ:

Poprvé v historii oddílu máme v soutěži dvojité zastoupení, když nás budou reprezentovat dva týmy. Ambice obou účastníků jsou však odlišné. Tým pod vedením Marcelky Smělé je složen z mladších žákyň, které se prostřednictvím šesti kvalitních turnajů budou obehrávat a rozkoukávat ve "velkém" volejbale. Víme, že kvalifikace pro ně bude křest ohněm, ale ať ví, do čeho jdou :-) Druhé žákovské družstvo pod vedením Jirky Švihela je složeno ze zkušenějších hráček, které se podílely na výborných výsledcích v minulé sezóně. V té letošní by celý tým na úspěchy rád navázal. Tým zdobí bojovnost, nicméně oproti loňsku jsme výrazně menší....tak uvidíme!

TJ Svitavy "A":
Míša Bolcárová, Aničky Fiedlerová, Loukotová, Melicherová, Vrabcová, Kiki Kratochvílová, Eva Junková, Maki Šauerová, Eva Šimková.

TJ Svitavy "B":
Míša Hotařová, Radka Hendrichová, Zdena Kladivová, Eliška Žáková, Kája Bartošová, Niky Justová, Šárka Šimková, Soňa Strachotová.

Žákyně vyrazily do Brna zpožděným rychlíkem chvíli před půl sedmou, do Sokolovny na ulici Srbská dorazily bez větších problémů šalinou, když zvládly přesun ze zastávky Husitská (drnčející kolečka kufírků byla prý slyšet snad až v Letovicích). Následně naše výprava obsadila zrcadlový sál na aerobic, zumbu a balet. Po zjištění, že zásuvky jsou opravdu vysoko (jak už máme vyzkoušeno s Romanem a Liborem z minulých výletů), následovalo další zjištění, že si s sebou některé hráčky prostě vozí prodlužovačku (pochvala Šimkovic výpravě)... ani snad nechceme vědět, co mají navíc ty další :-)

Obavy, nejistota... mladší hráčky, většinu čeká první velký turnaj.

Pohodová atmosféra u starších

Nalodění...do vagónu první třidy :-)

Poslední mávačka a jedééém

Vegáč v Brně

SOBOTA VEČER (žákyně):

tabulky po základních skupinách

Ze základní skupiny tak postupují zkušenější žákyně (Torpéda) jako vítěz skupiny D. Mladší žákyně (VoSy) dle předpokladů ve velmi těžké skupině čtvrté. V další fázi kvalifikace jsou opět čtyřčlenné skupiny. Hraje se dle tohoto rozpisu. Torpéda mají označení D1, VoSy hrají pod zkratkou C4.

Oba týmy již zahájily prvními duely další skupinu. VoSy svedly velmi vyrovnaný boj s Pardubicemi, bohužel i tentokrát se z výhry raduje soupeř. Torpéda smetla Poličku v prvním setu, ve druhém se hra vyrovnala, ale vítězíme i v posledním utkání dne! Postupový klíč pro postup do první osmičky nebyl pořadateli zaslán. Předpokládáme, že první dva celky z každé finálové skupiny (které tvoří vždy dva první ze zákl. skupin a dva druzí ze základních skupin) mají jistotu účasti v nejlepší výkonnostní skupině pro 1. kolo ČP, o dvě zbylá místa se zřejmě podělí podle dosaženého počtu bodů dva ze třetích míst.

Třetí a čtvrtí ze zákl.skupin hrají o možnost postupu do druhé osmičky (ze dvanácti týmů do ní může proklouznout pouze čtveřice nejlepších).

Žákyně

Dobojováno. Ani v posledním utkání se našim mladším žákyním nezdařilo své soupeřky udolat. Z kvalifikace tak postupují do třetí osmičky, kde se budou obehrávat a získávat důležité zkušenosti.

Tak bohužel, rozhodující zápas o postup do 1. osmičky se nepodařilo vyhrát. Marcela píše:

SY - HK 0:2 (-21,-13). První set paráda, krásný volejbal. Druhý set jsme vzdaly - soupeřky byly lepší. Jsme páté=druhá osmička.

Žákyně

Ve svém posledním vystoupení žákyně "A" s domácím celkem KP Brno začínají v obměněné sestavě. Holky zvolily zřejmě uspávací taktiku, kdy stav postupně narostl v náš neprospěch až na 4:18. Taktika však zafungovala a druhý set vítězíme 25:14. Holky z Brna jsou (s nadsázkou) o patro výš, v tiebreaku bojujeme, ale v koncovce rozhodnou naše dvě chyby na příjmu. První prohra v turnaji, která však již nic neznamená. Pochvala pro celý tým za postup do první osmičky!!!

Svitavské béčko čeká poslední utkání s týmem z Třebíče.

Oba týmy přijedou vlakem, který z Brna odjíždí v pět hodin, příjezd do Svitav před 18. hodinou. Uvítací delegace za úspěšné tažení nebude na škodu!!!

Juniorky

Sy - Třebín 2:0 (19,25). Hezký volejbal - útočný s dobrou (= pohyblivou) obranou. Tak ještě s H.K. o 1. osmičku = kdo z koho.

Žákyně

VoSy (čili žákyně B) prohrály v nadstavbové skupině s Uherským Hradištěm 2:0.

Ve skupině, kde je áčko, probíhá utkání KP Brno x Bílovec. Zápas je velmi vyrovnaný, jde do 3. setu, což znamená, že ani jeden z aktérů nedosáhne na tři body z utkání a že naše hráčky se šesti body budou ve skupině nejhůře druhé ohledu na výsledek utkání SY - KP Brno!!! Jsme v první osmičce na Moravě.

Žákyně

Žákyně "A" smetly Bílovec 2:0 (25:12, 25:10)!!! tabulka skupiny zde. Náš druhý tým stále čeká na první utkání.

SY - Junior Brno (kadetky) 2:0 (26,12). 1. set jsme prohrávaly ještě 15:20, pak to byl trénink na naše nervy se šťastným koncem. 2. set smeták. Pohyb v naší obraně - tragédie! Budeme v "mezihře" druhé, tak ještě dva zápasy o účast v 1. osmičce!

Žákyně

Nedělní program pro obě žákovská družstva:

Torpéda začínají v 10:00 s Bílovcem (2. místo ve skupině B), přibližně ve 13:45 je pak čeká vítěz skupiny A - domácí KP Brno. Zápasy rozlosovány na stejný kurt, kde hrály holky dnes celý den.

VoSy zahájí svůj první zápas až kolem 11:15, kdy je čeká Uherské Hradiště (3. místo ve skupině B), druhý zápas odehrají s Třebíčí (4. místo ve skupině F), obě utkání v tělocvičně SG Ludvíka Daňka na ulici Botanická.

"Meziskupina": SY - Vysočina 2:1 (28,-20,13). První a třetí set velký boj, uhrály jsme je až v koncovkách. Druhý set - naše chyby - triviální!

SY - Hradec Králové (juniorky) 0:2 (-22,-18). Moc hezký volejbal, pěkná obrana, chybí jistota úderů a dodržování taktiky.

Juniorky

Marcela píše:

Svitavy - Hradec Králové 0:2 (-11, -21). Prostě nás přejely, ale jak! Neuhrály jsme naprosto nic, ony zase neudělaly chybu. Ve skupině 2. místo.

Žákyně

Žákyně vyhrávají svou základní skupinu a do další fáze postupují z 1. místa skupiny D, kde za sebou nechaly Olomouc, Frýdek Místek a Moravskou Třebovou.

Poznámka pod čarou

Javořičské jeskyně jsou v září už zavřené. V této oblasti není signál. Na Bouzově otevřeno mají, parkování za 60 kaček. Wc jen za 5, ale je zavřené :-)

Žakyne

Áčko poráží Moravskou Třebovou 2:0 (12, 9). Béčko teprve bude hrát.

Juniorky

Vítězí nad Červeným Kostelcem 2:0 (17, 13) s jasnou převahou.

Výprava dorazila do Uherského Hradiště včas a v pořádku. První utkání se Sokolem Brno Jehnice v našich rukách.

Marcela píše: Vítězíme 2:0 (16,19), soupeře jsme měly přehrát jednoznačně, ale na hřišti to až tak nevypadalo. První set jasně pro nás, ve druhém jsme se handrkovaly až do koncovky.

Žákyně

V devět hodin začaly zápasy v základních skupinách. Obě naše družstva odehrají v této fázi turnaje tři utkání a dle pořadíí se dál určí jejich skupiny o umístění. První dva celky ze základních skupin budou bojovat o účast v nejlepší výkonnostní skupině na Moravě, třetí a čtvrtí pak o druhou osmičku. Z celkového počtu 24 účastníků kvalifikace v Brně tak po dvou dnech vzniknou tři osmičlenné skupiny pro první kolo ČP.

Naše první výsledky. Mladší žákyně zahajovaly s Prostějovem, v prvním setu se opravdu rozkoukáváme, ve druhém už začínáme hrát a i přes pěkný výkon prohráváme se zkušenými soupeřkami 0:2.

Áčko mělo zápas dramatický. V prvním setu využíváme velké chybovosti soupeřek na servisu (8 zkažených podání) a vítězíme. Do druhého setu nám vstup nevychází (0-6), ale rychle se oklepeme (7-8), následně nás trápí vysoké středové hráčky Olomouce a příjem podání. Set ztrácíme. V tiebreaku však nastupujeme zásluhou výborného servisu Aničky Loukotové 5:0 a set si nenecháme vzít. Vítězíme s SK UP Olomouc 2:1!