4 vítězství = vedení v KP

Předposlední finálové kolo mezi-krajského přeboru starších žáků se konalo v naší domovské hale na Střelnici. Hostili jsme všechny týmy první šestky, tedy Hradec Králové, Litomyšl, Plotiště na Labem, Rychnov nad Kněžnou a Pardubice. Podle rozlosování bylo odehráno 11 zápasů na třech kurtech.

Svitavy – Pardubice 2:0

„Perníkáři“ nekladli prakticky žádný odpor. My nastoupili s Tomášem Klikou na bloku a Jirkou Johanidesem na nahrávce. Oba sety o parník a rozcvička před dalšími zápasy.

Svitavy – Litomyšl 2:0
Zápas s pikantním nádechem jelikož Marek Šulc nastoupil proti svým, pro tuto sezónu, bývalým spoluhráčům. Navíc na druhé straně nahrává jeho mladší brácha a trénuje táta. V jednom setu točíme za stavu 0:5 pro soupeře. Sice hladké vítězství, ale proti lepšímu soupeři by taková ztráta na začátku setu znamenala větší oříšek.

Svitavy – Hradec Králové 2:0
První set velmi vyrovnaný a v koncovce setboly na obou stranách. Soupeř hledá Mirďase na přihrávce. Dobře útočí středem po nahrávce č.4. Tradičně nás trápí jejich nejlepší smečař. Hůře blokujeme než obvykle, ale misky vah se přiklonily na naši stranu. Druhý set již dominujeme. Hradečáci hůře bránili především na síti.

Svitavy – Rychnov n. Kněžnou 2:0
V prvním setu zkoušíme ostatní hráče a jdeme do vyrovnané koncovky, kdy štěstí zůstalo na naší straně. Do druhé sady nastupujeme v základu a o vítězi již není pochyb.

Závěrečné kolo se uskuteční 15. dubna Hradci Králové. Speciální poděkování Šimonu Švihelovi, že došel pomoci se zápisy.

p.   družstvo utkání V P K sety míče body
1. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 10 9 1 0 19:2 517:349 19
2. rozpis druzstva TJ Slavia Hradec Králové TJ Slavia Hradec Králové 10 9 1 0 18:5 527:397 19
3. rozpis druzstva VK Sport Rychnov nad Kněžnou VK Sport Rychnov nad Kněžnou 10 5 5 0 10:12 444:454 15
4. rozpis druzstva TJ Sokol Plotiště nad Labem TJ Sokol Plotiště nad Labem 10 4 6 0 11:14 459:513 14
5. rozpis druzstva VK Litomyšl VK Litomyšl 10 3 7 0 7:15 425:481 13
6. rozpis druzstva TJ Sokol Pardubice I. TJ Sokol Pardubice I. 10 0 10 0 3:20 357:535 10

Gratulace

Solidní výkon, byť nestačící na medaile na MČR. Hodně hrajeme podle soupeřů a to nás skládá do dolních šuplíků volejbalového kumštu. Však finále se vším všudy 15.4. v Hradci Králové bude zase mazec o všechno v pěti zápasech po sobě. Aspoň je o co hrát! Vyladíme se, nažhavíme se a vyhrajeme!