Ženy "A": Zkouška, která nevyšla……

Tyto zápasy měly být zkouškou, jestli se vypořádáme se soupeřem, s kterým bychom měly hrát o umístění v tabulce. Bohužel jsme totálně zklamaly – a to hlavně v prvním zápase. I když se hrálo až v pravé poledne, takže jsme se dostatečně vyspaly a odpočaté nastoupily k těžkým duelům, tak bylo vše marné. Soupeř se na nás připravil daleko lépe, a ač jsou družstva výkonnostně vyrovnaná, tak nás tým z Litovle předčil ve všech herních činnostech – především svou touhou po vítězství a po získání každičkého bodu, která nám dost často chyběla.

Na oba zápasy jsem měla dvanáct hráček: Anna Bartošová, Jana Bláhová, Kateřina Bláhová, Martina Fröhdeová, Sabina Roubalová, Kateřina Sezemská, Vendula Svobodová, Monika Šařecová, Vendula Šepsová, Hana Pachovská, Kamila Vykydalová a Olga Šauerová.
Chyběla: Kateřina Jiskrová – hrála za juniorky.

1. utkání: TJ Svitavy - TJ Tatran Litovel  0:3 ( 26:28, 16:25, 23:25) základní sestava: Anna Bartošová (Monika Šařecová), Kateřina Bláhová, Martina  Fröhdeová (Jana Bláhová), Kateřina Sezemská (Sabina Roubalová), Vendula Šepsová (Olga Šauerová), Kamila Vykydalová , libero Vendula Svobodová.
Naše rozcvičení bylo konečně důraznější a vypadalo to, že bychom mohly soupeře důkladně potrápit, dokonce se hráčkám podařilo zasmečovat do hlavy libera soupeře, což ji možná vyhecovalo ještě k lepším výkonům, protože ač je korpulentní postavy, v poli má opravdu vše a ví, kam je potřeba si stoupnout.
Asi rozhodl první set, kdy „ každý chvilku tahal pilku“ a kdy nakonec byl bohužel veselejší soupeř, když nás zdolal 28:26. V tomto setu jsme byly dvakrát ve vedení, dokonce jsme měly jeden set-ball.  Druhý set byl zcela v režii Litovle. Ke třetímu setu jsme nastoupily plné odhodlání a vypadalo to, že jsme konečně ve hře a zvítězíme, skoro v celém setu jsme měly navrch a vedly o 4 až 6 bodů, ale – bohužel – ani toto nestačilo a my jsme opět prohrály.
Je jisté, že na rozdíl od předešlých zápasů se nám tentokrát vůbec nedařilo dvojité střídání, přesněji řečeno –  nezískávaly jsme v něm body tak,  jak jsme byly zvyklé.
Naše smečařky byly tentokrát málo důrazné, soupeř je velice lehce „ chytal“ a poté tvrdě zakončoval. Zablokovaly jsme také méně balónů, než bylo poslední zápasy naším zvykem.

2. utkání: TJ Svitavy - TJ Tatran Litovel  1:3 (25:20, 19:25, 16:25,22:25) základní sestava: Anna Bartošová(Monika Šařecová), Kateřina Bláhová (Vendula Svobodová), Martina  Fröhdeová , Kateřina Sezemská (Sabina Roubalová), Vendula Šepsová (Olga Šauerová), Kamila Vykydalová, libero Jana Bláhová.
Po trochu rušnější pauze s nemálo výtkami vletěly holky do druhého zápasu s odhodláním a s touhou po zisku aspoň jedné výhry. První set hrály pěkný kombinační volejbal, přitvrdilo se na smeči a dá se říci, že se vlastně vše dařilo. Asi se usnulo „na vavřínech“, protože další dva sety byly zcela v opačné režii – tedy pro Litovel. Čtvrtý set se bojovalo o každý míč a všechny mezihry byly velmi vyrovnané. Na obou stranách se hrál velmi pěkný kombinační volejbal, který k vítěznému konci dovedly bohužel hráčky Litovle.

Příští víkend, i když hrajeme venku v Křenovicích, nesmíme zaváhat a je opravdu nutné získat 4 body. Budou to jistě znovu těžké zápasy, protože Křenovice si v domácím prostředí jsou dost jisté a dovedou se na nás připravit a vyhecovat, ale pro nás je to prověrka, jestli máme vůbec na to hrát střed tabulky.  Loňskou bilanci zápasů máme 2:2, kdy jsme jak my tak Křenovice získaly výhry v domácím prostředí.