Ženy "A": Dopoledne výhra, odpoledne se po tie-breaku radovaly soupeřky

Další volejbalová sobota, další brněnský tým. Tentokrát jsme hostily aktuálně vedoucí tým tabulky - DDM Brno. Tabulkové pořadí je však zkreslené, družstva nemají odehraný stejný počet utkání. Bez porážky je již pouze KP Brno „B“, to však má většinu utkání (samozřejmě se souhlasem soupeřů) různě přeloženou, odloženou, asi podle toho, jak můžou – nemůžou juniorské reprezentantky. Ty jsou totiž na roztrhání - hrají extraligu žen, extraligu juniorek a ještě mají vybojovat pro klub v naší soutěži postup do 1. ligy. Takový "čurbes" v soutěži - na podporu jednoho družstva - to tedy zírám. No a teď  zpět k sobotě:

TJ Svitavy – DDM Brno 3 : 1 (9,-19, 6,25); 2 : 3 (23,-22,21,-23,-11)
1. utkání:
Začaly jsme výborně, skoro bych řekla, že jsme samy sebe překvapily. Nenechaly jsme soupeřky ani nadechnout a v prvním setu jsme je doslova převálcovaly, když jsme jim dovolily získat pouze devět bodů. Šňůra 16 bodů!!! při podání K. Sezemské (3 esa + 5 útoků R. Jelínkové + 3 bloky O. Pachovské + chyby Brňanek) se nám v 2. lize ještě nepodařila a troufám si tvrdit, že ani dříve v krajském přeboru. Hned následující set ukázal, že takový průběh zaskočil vlastně i nás. Místo abychom své jednoznačné převahy využily dál, v následujícím setu jsme povolily a soupeřky nechaly rozehrát. Chvíli to dokonce vypadalo, že se situace bude opakovat, ale v opačném gardu. Ačkoliv jsme měly dobrý příjem podání, v útoku jsme „vyráběly“ jednu nevynucenou chybu za druhou a Brňanky rázem vedly 12:2. Stav jsme sice dokázaly srovnat (14:14), ale koncovku zvládly lépe soupeřky. Do konce utkání jsme pak už hrály pozorně a udržovaly jsme si alespoň minimální odstup. Do vedení se soupeřky již nedostaly, koncovka posledního setu nám však vyšla opravdu „natěsno“. V útoku byla nejúspěšnější R. Jelínková, na postu libera hrála velmi dobře dorostenka V. Svobodová.

2. utkání: Soupeřky, které dosud prohrály pouze jednou, se s porážkou pochopitelně smířit nechtěly. Celý pětisetový maraton tak byl velmi vyrovnaný. Ani jednomu družstvu se v podstatě nepodařilo za celé utkání získat více než dvoubodový odstup, všechny sety se rozhodovaly až v dramatických koncovkách. Měly jsme velkou šanci ukončit zápas vítězně, když jsme ve čtvrtém setu vedly již 23:21. Koncovku jsme však s přispěním hrubé chyby rozhodčího (za stavu 23:21!!!), ale především proto, že jsme následně rozhodující míče v útoku nesložily, nezvládly. V tie-breaku vedly od začátku – i když jen těsným rozdílem – Brňanky. Vedení si udržely až do konce, body za vítězství si tak připsaly ony.

Sestava: R. Odvárková – N; R. Jelínková, K. Bláhová – S; K. Sezemská, O. Pachovská – B; J. Bláhová – U; V. Svobodová – L; střídání M. Frohdeová, M. Šařecová, L. Šimková;

Tabulkou, ve které figurujeme na 3. místě, se nenechte zmýlit!!! Nejlíp se v současnosti zorientujete podle prohraných utkání. KP Brno "B" je sice až na 8. místě, ale bez porážky - tedy zatím nejlepší. A Litovel s jednou porážkou by taky byla před námi. Aktuálně, když přihlédnu ke zmatku, který v soutěži panuje, nám patří 5. místo.