Žačky-přípr. ml.; KP v přehazované - zlato a bronz pro nás!!!

V neděli jsme byli pořadateli posledního kola KP v přehazované děvčat. Do haly Na Střelnici se sjelo celkem 12 družstev, každé čekalo 11 utkání (systém každý s každým!). Hraje se na čas, jedno utkání trvá 10 minut. V KP jsme měli stabilně dvě družstva, tentokrát jsme měli možnost postavit ještě „céčko“ a samozřejmě jsme toho využili. Poprvé v životě se tak na zadní lajnu k mistrovskému utkání postavily: Julinka Štulpová, Anička Fiedlerová, Pertuška Ďuriančíková, Karolínka Václavková a Pavlínka Polášková. Napsat můžu jediné – byly úžasné!!!
Naše „áčko“ před tímto posledním kolem tabulku vedlo, náskok před druhou Litomyšlí mělo 6 bodů. „Béčko“ se drželo na třetí příčce. Cíl byl jednoduchý, jednotlivá umístění udržet. A „céčko“, to mělo úkol hodně obtížný – obstát v prvních skutečných utkáních. Všichni známe, co se ve sportu může stát před domácím publikem (hlavně před rodiči). Oči chvílemi směřovaly víc do hlediště než na míč a spoluhráčky, každá přece chtěla vědět, jestli se mamka, taťka, brácha, … dívají, ne???? Ze začátku to bylo trochu o nervy, ale postupem času se děvčata uklidnila a věnovala se především hře. Musím říct, že všechna tři družstva bojovala, jak se patří, zaslouží si pochvalu!!!  Áčko i béčko prohrálo tentokrát jen s děvčaty z Litomyšle, které nás převyšovaly výškově a této výhody využily především při útoku.

Opravdové vyvrcholení celého turnaje však přišlo v posledním utkání, kdy se proti sobě postavilo naše „áčko“ a „béčko“. Byl to boj, jako by šlo o život. Děvčata se předháněla v obětavosti, viděli jsme i „zkušeně“ a vtipně umístěné míče, pohyb na hřišti, vzájemné povzbuzování, radost ze získaných bodů – no paráda. Snažili se i rodiče na tribuně, oba tábory povzbuzovaly, radily, … Utkání skončilo nejspravedlivěji, jak jen mohlo - remízou 16:16. Na závěr děkovačka a rybičky hráček, potlesk diváků ve stoje - atmosféra jako na lize!!!

Po odehrání posledního utkání bylo provedeno vyhodnocení celého KP a předány diplomy, medaile a pohár vítězům. Přeborníkem Pardubického  kraje se stalo naše družstvo TJ Svitavy A a získalo zlaté medaile. Na druhém místě se umístilo družstvo VK Litomyšl a třetí místo a bronzové medaile si zasloužilo opět naše družstvo TJ Svitavy B. Je to vynikající úspěch našich začínajících volejbalistek -  blahopřejeme!!!

O úspěch naších děvčat v KP v přehazované se zasloužily: Tereza Motálková, Markéta Šrůtková, Kristýna Kryštůfková,Veronika Vondrová, Lucie Dědková, Kateřina Kociánová, Jana Dynková, Eva Junková, Magda Vorbová, Veronika Hendrichová, Aneta Veselá.

Celkové pořadí KP: 1. TJ Svitavy A 82 bodů, 2. VK Litomyšl 79 b., 3. TJ Svitavy B 60 b., 4. Sl. M.Třebová B 55 b., 5. Sp. Polička A 49 b., 6. Sl. M.Třebová A 44 b., 7. Sp. Polička B 41 b., 8. VK Lanškroun A 33 b., 9. VK Lanškroun B 22 b., 10. Sok. D.Újezd  A 12 b., 11. Sok. D.Újezd  B 9 b. V některých turnajích se do soutěže zapojila ještě družstva: TJ Svitavy C (3 body), VK  Litomyšl B (15 bodů), VK Lanškroun C (0 bodů).

Poděkování všem, kteří děvčata trénují a pomáhají soutěž zajišťovat. Tedy hlavně Jižíkovi a potom Janě, Zdeně, Aničce, Miukovi, Denise, Julče,  Míše, ...

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll