Zaškobrtnutí

1. liga je v plném proudu a na čase bylo další kolo. Naším dalším soupeřem byl Nový Jičín. Zápas se konal v naší hale, takže domácí prostředí nechybělo. Sraz v 8:45 v hale. Následovalo nachystání hřiště (hrálo se na top úrovni, takže jsme hráli na centru). Pak přišlo čekání na soupeře, který se z nenadání objevil na ploše. Rozcvička se začala odehrávat půl hodiny před zápasem. Náš cíl byl vyhrát a získat velice cenné body.

Sestava: smečaři Jedla s Mirďasem, blok Ronald, Konec a Šimon, účko Adam a Zoiki, libero Johy a pinkat jsem šel já. Samozřejmě, že vyššího postu jako je trenér se zhostil Venca.

Po odbití 10 hodiny přišel náš čas. Jičín jsme lehce znali ještě z dob českého poháru st. žáků, ale jinak to byl pro nás úplně nový soupeř. No ani nevím, kde začít. Hned od začátku to nebylo dobré. Všechno bylo takové nemastné neslané. Byly zbytečné chyby z naší strany, preciznost každého míče byla malá a neměli jsme se na čem chytit a tím se dostat do hry a soupeře zničit. První set jsme ale i přesto všechno získali na svou stranu. O pauze po prvním setu přišli rozmluvy, že se musíme hecnout a převálcovat je, jako kdyby nebyli. Druhý set byl, ale pravý opak toho, co jsme si řekli. Soupeř nás všemi možnými útoky ničil, ale ne že by to byly rány do podlahy, ale takovými haluzemi, co svět neviděl. Také nás velice trápili na bloku, kde měli jednoho vyššího blokaře a ten si tam s námi pohrával. Z naší strany byly bloky mizivé. Zablokovali jsme minimální procento. V téměř ničem se nám nedařilo, tak jak bychom chtěli. Druhý set šel do kapsy soupeři. Ve stejném duchu proběhli další dva sety, které také získal soupeř. Prohra byla katastrofální scénář a pro nás nic dobrého. Musím říct, že tam byly ale i dobré momenty a dobré akce. Jednu tam měli společnou Zoiki s Jedlou.

Konec zápasu byl ve 12 a ve 12:45 měl následovat druhý zápas. Nálada u nás byla půl na půl. Jednak jsme měli větší chuť je porazit a také tam bylo menší zklamání z prohry.

Nastal čas a my šli hrát. Teď byl jediný cíl a to vyhrát za každou cenu. Na účko šel Adam místo Zoikiho a pinkat šel Zoiki. Jinak zbytek beze změny. První set byl lepší než předešlé sety. Ale určité chyby nám set pěkně znepříjemnily. A větší nepříjemnost, co se stala v půlce setu, byla ta, že Ronald při bloku dostal do palce, natekl mu a stal se nehrajícím. Situaci zachránil Šimon. A také nás trochu ničilo to, že jsme si udělali náskok 4-5 bodů a přišlo nějaké zlomové postavení a najedou byl stav vyrovnán a koncovka se tak stala zbytečně dramatická. Druhý set si vzal do své parády soupeř a tak byl stav vyrovnaný na 1:1. Od této chvíle rozhodoval každý míč. Naštěstí jsme tlak ustáli a třetí set byl v našich barvách. Stále to ale nebyl takový volejbal, který umíme a bylo to tak na 60%. Čtvrtý set v podobném duchu jak třetí. Výhra druhého zápasu byla velká, ale zklamaní prvního zápasu bylo taky velké. Velice dobře se v těžké situaci zhostil Šimon bloku a Adam se skvěle zhostil role účkaře.

Zajímavý výkon měl také rozhodčí, který můžeme zhodnotit jednou větou: CO JSEM DNES JEŠTĚ NEPÍSKL .. svým způsobem pískal to, co pískat neměl a to, co pískat měl nepískal.

Svitavy - Nový Jičín 1:3 (23,-23,-25,-21)

Svitavy - Nový Jičín 3:1 (24,-21,21,22)

Chtěl bych poděkovat všem, co nás přišli podpořit. Doufám, že příští výkon bude lepší a vyhrajeme oba zápasy.