Z Pardubic bohužel vezeme jen bod.

V neděli 25.11. jsme jely podruhé na zápas do Pardubic, tentokrát to byl celek USK. Jelikož už skončilo teplé počasí, a naopak nastal druhý extrém, a to příšerná kosa, začaly u nás úřadovat všelijaké viry a bakterie. Některé to skolilo úplně, některé byly ještě schopné jet zápas odehrát. Vyrazily jsme tedy nakonec v 8, včetně naší kadetské posily – Zdenči. V Pardubicích jsme dokonce měly s sebou i fanoušky a to Lukiho, Šárku a Radomíra, kterým moc děkujeme za podporu!

Do prvního zápasu nastoupila Baruška na liberu, Renča na účku, Anička na náhře, Kika s Kíšou na smeči a Káťa s Vendy na bloku. První set jsme začaly velice opatrně. S tímto soupeřem se nám nikdy nehrálo moc dobře, jelikož jeho styl hry nám prostě nesedí. Ale tak či tak, jsme se chtěly o vítězství porvat. Do půlky setu jsme se soupeřem držely krok, pak se mu bohužel díky kvalitnímu servisu podařilo utéct a vyhrát první set. Druhý set potom vypadal úplně opačně. Od půlky setu jsme soupeře k ničemu nepustily. No, spíš naše Kíša a její naprosto suprové podání nám zaručilo výhru druhého setu 25:11! Ve třetím setu jsme opět trochu polevily, nějaké ty chyby nadělaly a soupeř si tento set vzal pro sebe. Rozhodnuté se tedy už klasicky porvat o tiebreak jsme začaly set čtvrtý. Ten byl velice vyrovnaný až do samého konce, kdy se bojovalo o každý míč. Díky bojovné hře se nám však podařilo trochu odskočit a páté dějství bylo na cestě. Tam jsme se soupeřem držely krok až do stavu 6:6, pak soupeř začal bojovat trochu více a my mu přestaly stačit. Tento tiebreak pro nás bohužel končí prohrou, USK Pardubice vítězí 15:10.

TJ Svitavy : USK Pardubice 2:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily s jednou jedinou změnou a tedy, místo Káti šla na blok Zdenča. První set jsme začaly dobře, obrana fungovala, útok, příjem i servis také a výsledkem byl tedy zisk prvního setu. Bohužel jsme v tu chvíli netušily, že víc setů už soupeři nesebereme. Druhý set měl vcelku stejný průběh jako ten první, akorát měl v koncovce více štěstí soupeř a bylo tedy srovnáno na 1:1. Třetí set byla už taková naše tradiční béčková krize, a tedy tento set není třeba nijak dál rozebírat. Ve čtvrtém setu jsme se ještě pokusily o zvrat, zde nutno vyzdvihnout Aničku a její perfektní šňůru na servisu! Bohužel v koncovce setu opět přišly chyby, a tak jsme už druhý tiebreak zařídit nedokázaly.

TJ Svitavy : USK Pardubice 1:3

Měly jsme v plánu uhrát bodů více, bohužel forma asi nebyla taková, jakou jsme potřebovaly a chyb bylo moc. Na psychické pohodě také ubralo pár konfliktů s panem rozhodčím, ale i takový je volejbal. Příští týden jedeme do Litomyšle, k dalšímu nováčkovi letošního ročníku. No a jelikož je Litomyšl také blízko Svitav, tak srdečně zveme všechny fanoušky, aby si udělali výlet s námi a dorazili fandit do litomyšlské městské sportovní haly.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Terezka Kissová, Renča Odvárková, Anička Loukotová, Vendy Svobodová, Káťa Kroulíková, Zdenča Kladivová a Baruška Smělá.