Vítězstvím v městské lize 2019 se Sněženky a machři vyhoupli do čela historického žebříčku nejúspěšnějších týmů

24. ročník městské volejbalové ligy vyvrcholil v pátek 21. a v sobotu 22.  června 2019. V pátek se hrály čtvrtfinálové zápasy a všechny skončily hladkým vítězstvím favorizovaných družstev ve třech setech. V sobotu pokračoval program turnajem o 5. - 9. místo, v němž dominoval tým Mořský vokurky, který neztratil ani set.

Do sobotního finále postoupila dvě nejlepší družstva z nadstavbové části. Úspěšnější byl nakonec druhý tým z nadstavbové část Sněženky a machři. Podobná situace nastala i v utkání o 3. místo, které pro sebe získal čtvrtý tým nadstavbové části Maori Battalion.

pátek 21. června 2019

Výsledky čtvrtfinálových zápasů
C Team - Pozdní sběr 3:0 (16, 13, 19)
Sněženky a machři - Jaruni 3:0 (17, 19, 21)
Old Crew - Antik 3:0 (13, 5, 10)
Maori Battalion - Mořský vokurky 3:0 (16, 18, 20)

sobota 22. června 2019

Výsledky zápasů turnaje o 5. - 9. místo (hrálo se na dva hrané sety)
1. Antik - GŘŘŘ 2:0 (17, 12)
2. Jaruni - Pozdní sběr 0:2 (-21, -15)
3. GŘŘŘ - Jaruni 0:2 (-21, -20)
4. Mořský vokurky - Antik 2:0 (14, 15)
5. Jaruni - Mořský vokurky 0:2 (-17, -21)
6. Pozdní sběr - GŘŘŘ 2:0 (15, 18)
7. Mořský vokurky - Pozdní sběr 2:0 (17, 19)
8. Antik - Jaruni 1:1 (18, -18)
9. Pozdní sběr - Antik 1:1 (22, -20)
10. GŘŘŘ - Mořský vokurky 0:2 (-20, -10)

Konečná tabulka turnaje o 5. - 9. místo

1. Mořský vokurky         4  4  0  0  8:0  8
2. Pozdní sběr 4 2 1 1 5:3 5
3. Antik 4 1 2 1 4:4 4
4. Jaruni 4 1 1 2 3:5 3
5. GŘŘŘ 4 0 0 4 0:8 0

semifinále
C Team - Maori Battalion 3:1 (-20, 23, 20, 30)
Sněženky a machři - Old Crew 3:1 (19, -17, 20, 20)

o 3. místo
Maori Battalion - Old Crew 3:0 (20, 21, 21)

finále
C Team - Sněženky a machři 1:3 (18, -15, -20, -18)

Pořadí městské ligy 2019: 1. Sněženky a machři, 2. C Team, 3. Maori Battalion, 4. Old Crew, 5. Mořský vokurky, 6. Pozdní sběr, 7. Antik, 8. Jaruni, 9. GŘŘŘ

Individuální ceny:
Junior MVL 2019: Antonín Pelíšek ml. (Mořský vokurky)
Veterán MVL 2019: Miloslav Kopřiva (Sněženky a machři)
Miss MVL 2019: Pavlína Švihelová (Sněženky a machři)
Cena Fair play MVL 2019: Marek Huschka (Old Crew)
Nejlepší hráč MVL 2019: Jan Šterc (Sněženky a machři)

Ceny Františka Hübla:
Hráčka v poli: Eva Šmejcová (Pozdní sběr)
Smečařka: Kateřina Kociánová (Jaruni)
Nahrávačka: Alena Telecká (Antik)

Více fotek ze zápasů druhého dne finálového turnaje a ze závěrečného ceremoniálu je na facebooku městské volejbalové ligy.

Kompletní přehled výsledků MVL 2019 + historické přehledy: PDF

Historické přehledy

Vítězná družstva městské ligy:
1988: ZV ROH TOS
1989: ZV ROH TOS
1990: TOS
1991: TOS
2000: Kongo 2000
2001: Kongo
2002: Kosy
2003: Drink Team
2004: Klobásy
2005: Drink Team
2006: Sněženky a machři
2007: Drink Team
2008: Semtamáci
2009: Sněženky a machři
2010: C Team
2011: C Team
2012: C Team
2013: GHE
2014: GHE
2015: Sněženky a machři
2016: Sněženky a machři
2017: Old Crew
2018: C Team
2019: Sněženky a machři

Počet vítězství:
5x Sněženky a machři
4x TOS, C Team
3x Drink Team
2x Kongo, GHE
1x Kosy, Klobásy, Semtamáci, Old Crew

Individuální ocenění:
Miss
2001: Nejlepší hráčka: Iva Svobodová (Panteři)
2002: Nejlepší hráčka: Helena Janotová (Drink Team)
2003: Nejlepší hráčka: Helena Janotová (Drink Team)
2004: Nejlepší hráčka: Kateřina Sezemská (Basket)
2005: Jana Kohlová (Drink Team)
2006: Nejlepší hráčka: Renata Odvárková (Sněženky a machři)
2007: Nejlepší hráčka: Dalimila Urbánková (Výletníci)
2008: Soňa Zámečníková (Antik 2)
2009: Nejlepší hráčka: Renata Odvárková (Sněženky a machři)
2010: Martina Burešová (Jelita a kroupy)
2011: Iva Kusá (MišMaš)
2012: Iva Kusá (MišMaš)
2013: Simona Císařová (Antik)
2014: Hana Pachovská (Maori Battalion)
2015: Kateřina Vávrová (Radiměř)
2016: Renata Odvárková (Sněženky a machři)
2017: neuděleno
2018: Barbora Smělá (Maori Battalion)
2019: Pavlína Švihelová (Sněženky a machři)

Veterán
2002: Josef Veselský (Antik)
2008: Petr Lána (Šmejdi)
2010: Jindřich Trecha (Antik řecký)
2011: Václav Liška st. (Jelita a kroupy)
2012: David Švihel (Jaruni)
2013: Karel Radimecký (Jiskra Brněnec)
2014: Tomáš Kolouch (Jelita a kroupy)
2015: Milan Alexa (Pozdní sběr)
2016: Pavel Korčák (Antik)
2017: Petr Maruš (TJ Nesmečujem)
2018: Antonín Lamař (Antik)
2019: Miloslav Kopřiva (Sněženky a machři)

Cena Fair play
2002: Stanislav Svoboda (Kosy)
2006: Lucie Mičolová (Drink Team), Stanislav Svoboda (Supr)
2007: Dušan Reis (Radiměřáci)
2008: Robin Šauer (Maori Battalion)
2010: Robin Šauer (Maori Battalion)
2011: Petr Siekiera (Sněženky a machři)
2012: Viktor Nováček (Maori Battalion)
2013: Milan Alexa (Pozdni sběr)
2014: Kristián Janoušek (GHE)
2015: Pavel Musil (Drink Team)
2016: Lukáš Siekiera (TJ Nesmečujem)
2017: Jakub Pavlík (Old Crew)
2018: Miloslav Kopřiva (Sněženky a machři)
2019: Marek Huschka (Old Crew)

Junior
2002: Jakub Holas (Vosy)
2008: Miroslav Odvárka (Ďábli)
2010: Volejbalové naděje - cena Jiřího Popelky: David Pišín (Ďábli), Alexandr Jedlička (S abecedou kozy jedou)
2011: Markéta Šrůtková (Gymnázium)
2012: David Kvapil (Jestřábi)
2013: Adam Čížek (GHE)
2014: Adam Tomášek (Aligátoři)
2015: Adam Čížek (Maori Battalion)
2016: Filip Siekiera (TJ Nesmečujem)
2017: Vojtěch Švihel (TJ Nesmečujem)
2018: Jakub Kočvara (Maori Battalion)
2019: Antonín Pelíšek ml. (Mořský vokurky)

Nejlepší hráč
1991: Miroslav Gálik (???)
2000: Pavel Strniště (Kongo 2000)
2001: Miroslav Gálik (Kongo)
2002: Robert Rössler (Kosy)
2003: Miloslav Kopřiva (Kosy)
2004: Marek Huschka (Klobásy)
2005: Dušan Reis (Radiměř)
2006: Miloslav Kopřiva (Sněženky a machři)
2007: Jaroslav Ovad (Sněženky a machři)
2008: Jana Hamáčková (Semtamáci)
2009: Miloslav Kopřiva (Sněženky a machři)
2010: Leoš Dvořák (C Team)
2011: Jan Jirmann (C Team)
2012: Tomáš Rotschein (C Team)
2013: Adam Čížek (GHE)
2014: Alexandr Jedlička (GHE)
2015: Jaroslav Ovad (Sněženky a machři)
2016: Blahoslav Kašpar ml. (Sněženky a machři)
2017: Ondřej Ehrenberger (Old Crew)
2018: Michal Štosek (C Team)
2019: Jan Šterc (Sněženky a machři)

Speciální a sponzorské ceny
2002
Nejlepší nováček: Robin Šauer (Expres)
2003
Největší zlepšení: Petr Báča (Drink Team)
2004
Nejlepší nováček: Jan Kilian (Klobásy)
2007
Nejlepší nahrávač: Martin Flígl (Výletníci)
Nejlepší bratrská dvojice: Josef a Roman Simonovi (Výletníci)
Nejlepší trenér: Pavel Šudoma (Výletníci)
2009
Manager roku: Pavel Korčák (Antik 1, Antik 2)
Nejlepší nahrávač: Leoš Dvořák (C Team)
Cena Českého červeného kříže: Jaruni
2019
Ceny Františka Hübla:
Hráčka v poli: Eva Šmejcová (Pozdní sběr)
Smečařka: Kateřina Kociánová (Jaruni)
Nahrávačka: Alena Telecká (Antik)

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll