Vítězství na závěr turnaje: ČR - Čína 3:1 (25, -26, 21, 22)

Utkání začalo minutou ticha za oběti zemětřesení v Číně. Pak už se ale hrál jen volejbal.

Měli jsme problém se zpracováním soupeřova plachtícího podání (to ovšem měly i ostatní týmy). Přestože plachtu dávali pouze dva hráči čínské základní sestavy a ostatní čtyři skákali, podílela se plachta na celkovém počtu čínských servisů 52% oproti 48% smečovaným. Ve všech třech utkáních čínského týmu byli oba "plachtaři" nejlépe podávajícími hráči jejich týmu. Přestože jsme se na poradě na tuto soupeřovu zbraň připravovali, eliminovat se nám ji nepodařilo.

U nás se ale taky našli bombarďáci, kteří dovedli podáním rozvrátit čínskou rozehrávku; na rozdíl od soupeře ale pořádným dělem. Byl to hlavně Jiří Novák (čtyři body v řadě při jeho podání na začáku druhého setu) a kapitán Michal Rak (čtyři body v řadě při jeho podání ve třetím setu).

Sestava: Ticháček, Novák, Holubec (Kotrch), Hudeček, Popelka, Rak, libero Kryštof.

Na druhý zápas USA - Německo jsme už nebyli, po našem zápase jsme už jeli autobusem domů. Pro úplnost informací dodávám, že USA zvítězily 3:0 (21, 23, 20) a tím vyhrály i celý turnaj.