Ústecký pohár trojek - neděle 4.11. 2007

Natěšeni a v bojové náladě jsme se svými Ďábly dorazili do Ústí. Nám dobře známá tříkilometrová vycházka v dešti okolo Orlice do čtvrti Hylváty již nepřekvapí nikoho kdo na poháru hrál.

V řádně připravené tělocvičně se po krátké poradě organizátorů a trenérů rozehraly přesně na čas, s německou přesností první zápasy. Bez větších zásahů trenéra se kluci rozehráli k solidním výkonům. Po pravdě jsem chvílema kulil oči, protože trénink a zápas je něco jiného. Touha porazit méně znamého nebo vůbec neznámého soupeře hnaly kluky k výkonům - no zkrátka jak je neznám.

Za "áčko" hráli: Piškot, Terka a Pallouš. Chvílema to byl konzert tohoto tria. Od Terky krátké a v zápětí dlouhé podání ničilo soupeře. Palloušův tajming na bloku s přesunem už zažitým od metodika a "čaroděje" na techniku Petra slavil úspěchy. A Piškovi když reknu: "Třískni do toho!", tak jsem rád že na drůhé straně sítě nehraju a hraje tam soupeř. Škoda prohraného posledního utkání s Litomyšlí. Shoda náhod, štěstíčko pro soupeře, naopak nás si našla smůla. Herně to byl vrchol z obou stran a na prvním turnaji nejlepší zápas. Takový je volejbal a vyhrávat se nedá stále. Čtenář si udělá úsudek sám, jestliže mu řeknu že s domácím Ústím A hrála Litomyšl 26:26 a my jsme ji přejeli jako parní válec žížalu.

Svitavské "béčko" ve složení: Lukino, Dan, Zoiki, Mirda překvapilo stabilní hrou na tři, smečováním a uspokojivým servisem. Obzvláště musím vyzdvihnout Lukina. Ten bojoval, vybíral v pádu stranou, smečoval. To že si řádně natloukl koleno nic nedbal. Ještě u něj polepšíme odbití míče obouruč vrchem a máme dalšího hráče do "áčka". Úskalí vidím u dužstva "B", že mu v poslednich zápasech došla pára. Hlavně "baculatějším" dělal problém s vycouváním na zadní lajnu a s odstoupením od sítě. Volejbal je o rychlosti a jenom laikovi se může zdát, že se na hřišti jenom stojí. 

Shrnutí neděle je jasné. Trenérovi se voliš v podání svitavských Ďáblů líbil. Umístění na druhém a šestém místě, plus postup dalšího družstva do skupiny "A" je přímo okupací tohoto turnaje Svitavami. Můžeme být jenom lepší a my budeme!

Pro zasmání: při rychlém přesunu z tělárny na odjíždějící vlak vytratil jeden hráč z batohu deštník - třeba jej bude někdo pořebovat víc, Kafe si nechal svoje chrániče v šatně - to je hezký dárek pro někoho k vánocům. A perla na konec. Dan ve zpátečním vlaku zjistil, že nemá klíče od bytu. Našly se pod zamčeným kolem, na kterém přijel ráno na odjezd vlaku. Z toho plyne: pokud potřebujete horské kolo a je zamčené - klíče leží na zemi pod ním. Nebojte se, z pohledu práva to není krádež, ale darování!

Umístění Mužstvo 1. kolo
4.11.2007
1. Litomyšl A 1
2. Svitavy A 2
3. Ústí n.O. A 3
4. Choceň A 4
5. Ústí n.O. B 5
6. Svitavy B 6
7. Pardubice 7
8. Č.Třebová A 8
9. Lanškroun A 9
10. Litomyšl B 10
11. Svitavy E 11
12. Svitavy C 12
13. Č.Třebová B 13
14. Svitavy D 14
15. Ústí n.O. D 15
16. Ústí n.O. C 16
17. Lanškroun B 17
18. Choceň B 18
19. Svitavy F 18

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll