Úspěšné svitavské naděje

Jarní turnaj volejbalových nadějí žákyň : Svitavy A - 2.místo. V sobotu 10.dubna se v Lanškrouně uskutečnil již 24.ročník "Jarního turnaje volejbalových nadějí žákyň". Letošní ročník byl  pro přípravky - soutěž v minivolejbalu - trojky. Svitavská přípravka vyrazila se 2 družstvy. Celkem o vítězství bojovalo 12 družstev. Vzhledem k tomu, že VK Lanškroun v dopoledních hodinách organizoval moderovaný trénink Zdeňka Haníka, turnaj začínal ve 14 hodin. Na turnaj jsme odjížděli s několika záměry: 1. hrát, hrát, hrát, 2. budovat koletivního ducha a 3. dobře se umístit. Bod 2 jsme splnili tím, že jsme se do Lanškrouna vydali vlakem. Pro neznalé: autem pojedete 15 minut, vlakem 45 minut a 2x přesedáte. Na odpolední turnaj bylo ale spojení přímo ideální, takže trocha dobrodružství neuškodí. Bod 1 splnilo hlavně družstvo Svitavy B, protože většina děvčat měla soutěžní premiéru a  Kačenka byla asi nejmladší účastnicí. UDĚLUJI JIM VELKOU POCHVALU. Hlavním  úkolem bylo s chutí si zahrát a nepodlehnout panice v případě prohry. Sice se družstvo umístilo na posledním místě, ale ve většině zápasů o jejich prohře rozhodovalo několik málo míčů. Bod 3 splnilo nad mé očekávání družstvo Svitavy A. Při příchodu do tělocvičny jsem nabyla dojmu, že jsem si spletla kategorii. Všichni byli o hlavu větší, ale po příjezdu  Dolního Újezda jsem se uklidnila (byli stejně velcí, ale asi o 10 kg na hlavu lehčí). Hlavou mi proběhla myšlenka, že nás (hlavně Polička se svými 3 družstvy) zatlučou do povrchu tělocvičny a rozpráší na atomy. Ale nestalo se tak a děvčata obsadila výborné 2. místo za děvčaty z Prostějova (byla opravdu výborná). Družstvo SY B začalo  postupem času podléhat únavě jak fyzické, tak psychické. Naopak družstvo SY A se vyhecovalo a jejich výkonnost nabírala na obrátkách. Největší radost mám z výhry nad VK Lanškroun A (děvčata znám ze soutěží ml. i st.žákyň).  Tak dobře jsem naše děvčata hrát ještě neviděla. Bojovala a výhra jim po zásluze patřila.

Děkuji paní Dědkové za účast a trenérskou pomoc. Dokonce i Jirka Kryštůfek nechal doma svoje nemoci, naopak vzal svoji manželku Janu a celé odpoledne byl s námi v Lanškrouně.

Sestava: Sy A: Dědková Lucka, Kryštůfková Kristýnka, Motálková Terka, Veselá Anetka, Sy B: Kociánová Kačka, Polášková Pavla, Špačková Majda, Vorbova Magda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll