Starší žáci: V ČP před branami TOP16

První kolo druhé části zahajovali naši borci v Hradci Králové ve třetí výkonnostní skupině, kde nás čekalo pro nás pro tuto sezónu hned zcela pět nových soupeřů. Shodou okolností všechny čtyři pražské týmy: Lvi Praha, Orion, Kometa Praha a Dansport plus Zlín, který se nám v moravské části zatím vyhýbal. K tomu staří známí z Hradce Králové (soupeř z mezikrajského přeboru) a VelMezu. Jak již titulek napovídá, mise byla neúspěšná. Ale popořadě.

Svitavy - Kometa Praha 1:2 (-16,16,-15)

V prvním setu nastupujeme s vysokým nahravačem (Pepa Meluzín), ale hoříme převážně na přihrávce. Druhý set zlepšení díky našemu servisu. Třetí set tradiční loterie a houpačka. Soupeř má matchball, poté i naši borci. Utkání končíme nevynucenými chybami na útoku a nahrávce.

Svitavy - Zlín 2:1 (24,-13,4)

Na nahrávku se pro druhé utkání vrací Honza Kefurt a vede si velmi dobře. Distribuce funguje jak středem, tak hlavním kůlem. V koncovce setu ale naprosto zbytečně soupeře dostáváme zpět do hry a horko, těžkou vítězíme 26:24. Druhé dějství jsme po vyrovnaném úvodu zkolabovali v prostřední části a pustili do hry ostatní kluky. Opět tedy tie-break, tentokrát plně v naší režii. Na útoku se konečně probudil Adam Prudil.

Svitavy - Orion Praha 2:0 (12,11)

Asi nejpovedenější představení hlavně na nahrávce. Všichni kluci na place a jednoznačné vítězství

Svitavy - VelMez 2:0 (12,24)

Pokračovali jsme v nastoleném trendu. Druhý set, ale polevujeme v koncentraci a najednou je pryč jistota na prvním i druhém míči. V dramatu jsme šťastnější, nikoliv lepší.

Svitavy - Lvi Praha 2:0 (9,24)

Copy paste s předchozím utkáním. Někteří hráči si přestávají věřit. Opět máme kliku v koncovce druhého setu.

Svitavy - Dansport Praha 2:0 (20,21) Křeč pokračuje. Na soupeře to naštěstí stačí, ale nedaří se na příjmu a na nahrávce a začíná velké dilema jak to postavit na poslední zápas. Poslední tým v tabulce nás pškně potrápil.

Svitavy - Hradec Králové 0:2 (-25,-16)

Už před utkáním si všichni spočítali, že nám stačí set. Já to klukům neříkal, ale někde v hlavách to měli. Na druhou stranu klobouk dolů před koncentrovaným výkonem soupeře, který snad neuděl nevynucenou chybu. Kluci makali, ale volejbalovost byla po pravdě tentokrát na straně soupeře. V první setu ztratíme vedení o 5 bodů, setbol má nejdříve Hradec, poté i my. Chybělo trochu štěstí. Ve druhé setu již přišla křeč narostlém sebevědomí soupeře. Končíme třetí na prvním nepostupovém místě. Na fotce dobrá nálada po prvním dni. Cestou domů v autě nepadlo jediné slovo... Reperát příští kolo.