Starší žáci po prvním kole na druhém místě

Sezónu naši borci zahájili v domácím prostředí v neděli 1. října, kdy naše oba týmy prověřila družstva Litomyšle a Lanškrouna, zatímco oba týmy České Třebové měly pro toto kolo volný los. V prvním zápase dle rozlosování na sebe ihned narazilo naše "ˇAčko" a "Béčko".

Utkání to bylo velmi jednoznačné, kdy A-tým byl  lepším a za 35 minut zvítězil 2:0. Na druhou stranu je třeba druhý mančaft pochválit za snahu. Kluci se učí postavení s nabíhaným nahravačem, vznikají velké zmatky, ale to k těmto začátkům patří. Objevují se ale první vlaštovky ma kterých budeme dále stavět. Ve druhém utkání kluci nestačili na Lanškroun. V posledním zápase ale porazili velmi přesvědčivě Litomyšl a zaznamenali tak své první vítězství v sezóně. Z hráčů veká pochvala pro Martina Přikryla a Jindru Bohuňovského.

Elitní mančaft ve druhém zápase snadno porazil Litomyšl.  Opět jsme zkoušeli ideální sestavu k blížícímu se poháru. Na nahrávce se vystřdali Pepa Meluzín a Honza Šudoma, v útoku hledáme udeální pozici pro Kubu Kliku. V posledním zápase pak Svitavané vybojovali s Lanškrounem set, což je určitá indikace našeho zlepšeného herního projevu, jelikož v minulé sezóně byl náš rival výrazně lepší. Příští týden již 1. kolo ČP v Novém Jičíně.

Svitavy A – Svitavy B       2:0 (10,5)

Lanškroun – Litomyšl     2:0 (7,9)

Svitavy B ­– Lanškroun    0:2 (-7,-18)

Svitavy A – Litomyšl        2:0 (9,12)

Svitavy B – Litomyšl        2:0 (11,10)

Lanškroun – Svitavy A  2:1 (18,-23,9)