St. žákyně: To jsme si s Ivetou v neděli "rochnily"

Jak už psal Petr (Máza), byl ten minulý víkend pro oddíl hóóódně úspěšný. A přičinily se i starší žákyně, které se konečně mohly v neděli představit v domácí hale. Netradičně jsme začínaly až o půl třetí, prostě zvyky se mění. Postupně se naše děvčata postavila na lajnu proti Poličce, Lanškrounu a Mor. Třebové, to jsou naše soupeřky v boji o krajské medaile (dalších 8 družstev hraje ve finále B a C o 5.-12. místo).

TJ Svitavy - Spartak Polička 2:0 (23,19); Zkažený servis, příjem do autu, útok skoro až do diváků - tak jsme začaly!!! Nevím, kdo zbledl zděšením víc, jestli samotné hráčky, nebo já s  Ivetou. Ale hned mi to došlo! Jó ono se řekne hrát před slušně zaplněným hledištěm, když je tam mamka, taťka, babička, strejda, no a především klucíííí! (O nich ale až na závěr.) Všechno chce holt trénink. Počáteční nervozita naštěstí za chvíli opadla, podařilo se nám srovnat na 10:10 a dostat se do hry. Set jsme doslova vydřely (25:23) a když si uvědomím, že jsme v něm zkazily sedm! servisů, tak to byl takový malinký zázrak (nebo zázraček?). Druhý set už byl pohlednější, i když nevynucených chyb bylo na obou stranách sítě docela dost. Lepší obranou jsme ale poličská děvčata porazily - úkol vyhrát byl splněn!

TJ Svitavy - VK Lanškroun 0:2 (-10,-19); Než jsme se vzpamatovaly, prohrávaly jsme 5:13 především proto, že jsme nepřijaly servis. A tak to bylo celý set. Na zápasovou teplotu jsme se nedostaly ani my, ani soupeřky - nešlo totiž o volejbal, jen o servisy a příjem. Druhý set už byl o jiném. Přece chceme hrát s lepšími družstvy a poprat se o každý bod, hřímaly jsme s Ivetou mezi sety. První se vzpamatovaly Barča (Šimi) s Denčou, ostatní se naštěstí přidaly. A hned se hrál volejbal a i když byly naše soupeřky lepším týmem, za výkon v tomto setu děvčata chválíme. Bojovaly, hrály kolektivně - dobrý to bylo! Lanškroun má z mého pohledu momentálně v kraji nejlepší tým, zkušenosti získané účastí v Českém poháru právě zúročuje.

TJ Svitavy - Slovan Moravská Třebová 2:1 (20,-24,14); To nejlepší nakonec. Děvčata odehrála asi nejlepší zápas letošní sezóny a jsem ráda, že u toho mohli být i naši diváci. Po zásluze nám přinesl první výhru nad soupeřkami z M. Třebové. Drama to bylo od začátku až do infarktového konce tie-breaku (16:14). Holky se na palubovce překonávaly, tribuna tlačila, co to šlo (chválíme!!!) a výsledek se pak pochopitelně dostavil. Když se tak dívám na svoje poznámky, je třeba říct, že jsme v tomto utkání výborně tlačily servisem a úspěšné jsme byly na smeči. V obraně "v poli" už to taková sláva nebyla, to ale musíme probrat a hlavně zlepšovat na tréninku. Takže gratulace k výkonu a příště zase tak!!!

Sestava: Střídaly jsme, na palubovce dodtatečně "pobyly" všechny - V. Tmejová a D. Antošová (N), K. Prokopová a B. Šimková (B), T. Kissová, T. Baráková, B. Smělá a V. Hanušová (S).

Aktuální pořadí KP st. žákyň":  1. VO Lanškroun A, 2. Sl. M. Třebová, 3. TJ Svitavy, 4. Sp. Polička, 5. Orel letohrad, 6. VK Litomyšl, 7. Sok. Pardubice, 8. Sok. Dol. Újezd, 9. Sok. Č. Třebová, 10. TJ Žichlínek, 11. VO Lanškroun B, 12. Sok. Přelouč

No a ještě k našim hochům, jak jsem naznačila na začátku. To jsem tedy čučela, doslova jako "na drát". Když asi před měsícem holky v hale klukům fandily, utrousila jsem něco, jako že doufám, že to děvčatům oplatí. Moc jsem tomu ale nevěřila, navíc kluci tuto neděli dopoledne hráli v Litomyšli (byla jsem je hned ráno "zkontrolovat", jestli se tam neflákají!!!) a předpokládala jsem, že budou TAK UNAVENÍ, že budou muset odpoledne strávit doma na gauči. Ale NE!!! V hale s námi byli snad všichni, bubny nezahálely a na naších výhrách mají svůj podíl, to rozhodně. Ale co navíc?????? Se vším nám pomohli, ani nic říkat  jsem nemusela! Než jsem se stihla po zápasech rozhlídnout, všechno bylo hotové, uklizené, mohli jsme jít. Hoši, klobouk dolů, máte ve mně (a nejen ve mně!) věrnou  "fanoušku"!!!