St. žákyně: Jeden dobrý set a kousek, to bylo proklatě málo

Druhý finálový turnaj KP st. žákyň (o 1.-4. místo) pořádala v neděli (7.2.) Mor. Třebová. Všechny nominované bojovnice byly na startu u pojišťovny včas a vypadaly úplně v pohodě. Cestou jsem se v autě bavila víc než výborně, protože Vendy líčila humorné zážitky z lyžáku. Realizační tým byl taky skoro komplet, jen Luděk chyběl. Nemohl si totiž ráno vzpomenout, kde nechal buben a řehtačku, tak se vydal jako elitní detektiv po stopě, přesněji - objížděl volejbalové kamarády. Ti museli mít v neděli ráno radost!!! Nástroje ale našel, do tělocvičny trefil, dorazil včas, stihl začátek, zkrátka zdálo se, že vše je, jak má být. Ale nebylo!!! Musím, raději hned na začátek, napsat, že tentokrát, i kdyby měl buben jako vrata od stodoly a ten by vydával takové zvuky, že by i mrtvého probudily, nic by to asi nepomohlo. Protože, jak se po chvíli hry ukázalo, elán, bojovnost, chuť, dravost, to všechno jsme asi poztráceli někde u Hřebečského tunelu, či kde. No a výsledky?

TJ Svitavy - Sp. Polička 0:2 (-20,-23); Naším největším nedostatkem byl příjem podání. V prvním setu nás soupeřky - po vyrovnaném začátku - doslova servisem rozstřílely. Na naší straně se nenašla žádná, která by tu kanonádu zastavila. Druhý set byl už napínavější, vyrovnanější. I nám se podařila bodová šňůra ze servisů (Kikina), poličské hráčky si najednou taky nebyly v příjmu moc jisté. O naší prohře tak v napínavé koncovce rozhodl horší pohyb v poli a "nekomunikace".

TJ Svitavy - VK Lanškroun 0:2 (-14,-10); Tento zápas jsme prohrály tzv. na celé čáře. Celé to bylo "bez chuti i bez zápachu", to už jsem ale vlastně v úvodu popsala. Přesto jsme se ale dočkali jednoho hodně příjemného překvapení, a tím byla hra Terezky Kissové na příjmu a v obraně. Zaslouží si velikou pochvalu, je vidět, že i nejvyšší hráčka s sebou dokáže na palubovce pěkně "mrskat"!!!

TJ Svitavy - SL. M. Třebová 1:2 (12,-14,-9); Byla jsem už smířená se vším, prostě jsem si řekla - dnes to stojí za psí štěk, nebudu se rozčilovat! I svoje statistické zápisky a malůvky (kam se hrabe Hyňa se svojí technikou!) jsem schovala! A ejhle!!! První set a hra jako z partesu: příjem, nahrávky, útok, obrana, všechno šlapalo jako hodinky. Já se snad picnu, kroupila jsem hlavou. Přehrály jsme v prvním setu vedoucí tým tabulky jako nic. Euforie nám vydržela do poloviny druhého setu a pak, jako když mávnete proutkem, zase NIC. Přesto, i za ten jeden a půl setu jsem ráda, protože jinak bych si po neděli musela položit hóóódně těžké otázky.

Sestava: D. Antošová, V. Tmejová, K. Prokopová, D. Křivková, T. Baráková, T. Kissová, B. Smělá, V. Hanušová, B. Šimková. Doprovodný tým: Iuvetka,Myša, Marsela, Miuek, Luďa, paní Šimková. Doprovodná kapela: buben a řehtačka.